Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hány ágyas szobák vannak a...

Hány ágyas szobák vannak a Debreceni Református Kollégiumban, vagy mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
Kollégium Debreceni Református Kollégium

2015. jan. 6. 22:09
 1/6 anonim válasza:
72%
engem is érdekel :)
2015. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Négy évig jártam oda, 4,7-es átlaggal zártam, fiú kolis voltam. Kerüld el, egy rakás szar, ha nem vagy egy megalkuvó, nyalizós szubmisszív nyomi, vagy nem támogatók a szüleid, esetleg netán lelkészek (ez utóbbi az aduász, a segged is kinyalják), akkor utálni fogod, mint a szart. Nem hazudok, esküszöm, csak jót akarok neked, könyörgöm, menj máshová. Tanulj a mi hibánkból, én az egész évfolyamunkról maximum öt embert tudnék mondani, akik tényleg szívesen jártak oda, a többi százakárhány nem.

A szabályok megfojtanak, lesz napi 2 óra szabadidőd, a nevelőket soha sem fogod érdekelni, kivéve R. tanár urat, ő óriási forma :D

Ha laptopod van, szétszopatnak a nevelők, bár újabban mintha ez alábbhagyott volna, tavaly (amikor negyedikes voltam) már az okostelefonok létét is elfogadták.

Rengetek szükségtelen szabály, három szilencium van, tehát ha sportolsz, akkor ugye -mivel az edzések általában akörül vannak- az elsőről vagy az utolsóról kimenőt kellene kérned. Na ezt elsősként elfelejtheted, elsősben nekem is le kellett mondanom egy sportról, amiben már versenyeredményeim is voltak, egyszerűen azzal az indoklással, hogy "hát xy te ezt biztosan jól csinálod, meg elhiszem, hogy működne a dolog, de ha neked megengedem, akkor jön a másik hogy ő búvártanfolyamra akar járni, stb, stb..."

Bármilyen kritikád van az iskola működése felé, vagy cinikusan elutasítják és megmagyarázzák, hogy ez amúgy jó és te vagy a hülye, vagy látszólag megértőek, de nem tesznek semmit, a tanári karban meg elterjed, hogy egyfolytában elégedetlenkedsz (több barátommal megtörtént ilyesmi). Van néhány kedvezményezett diák, akik jóformán bármit megtehetnek, az átlagos kolist pedig ha hétvégén elkapják egy sörrel, tárgyalások sorozata, fenyegetések és internátusi (ez nem saját tapasztalat, de kismilliószor megtörtént). A koliból egyszerűen nem költözhetsz ki. Ha beköltöztél, és nem tetszik, de a suliban maradnál, hetekig a vezetőség nyakára kell járnod, a szüleidnek húsz indoklásos levelet kell írni, iszonyat agresszíven kell fellépnetek, mert általában élből elutasítják az ilyen kéréseket azzal, hogy ebben az esetben az iskolát is el kell hagynod. Több ismerősöm is van, akit egyszerűen nem engedtek kiköltözni.

A szilenciumokból három van, összesen kb. három órát ölel fel, amiből az utolsó órában olvashatsz könyvet, de abból is csak kötelezőt. Az első kettőben csak tanulás, még ha csütörtök délután van szeptember közepén, amikor abszolút semmi tennivaló nincs. Ha rajzolsz, rád szólnak, stb.

Szombat este és vasárnap délelőtt kötelező istentisztelet (kötelező bent maradós hétvégén, amiből lesz bőven, ne aggódj), ami igazából nem probléma azoknak, akik kedvelik az ilyesmit, de személy szerint velem jóformán megutáltatták a templomba járást.

Nagy iskolai programok nincsenek, vannak hétvégén diáknapok, amik csak arra jók, hogy berakjanak még egy kötelező bent maradást, általában van egy diákok által szervezett fociverseny és kifújt. Évente egyszer-kétszer van ki mit tud, a diákönkormányzattal azt is úgy kellett összeszenvedni magunknak.

Vannak a kollégistáknak teaházak is (évente kétszer-háromszor), amikor a fiú vagy a lánykoliban a jelentkezők összeülhetnek, lehet kb. fél tízig beszélgetni (zene, pláne a tánc persze tiltott), de legalább van tea és sütik. Legtöbbször a lánykoliban van, mert az igazgatónője nem viseli el, ha a lányok a fiúkoliban tartózkodnak, gyakran egyszerűen elmarad.

Tehát a koli miatt senki sem jár oda.

Néha vannak évfordulók (tavaly rengeteg volt a 475. jubileum miatt), ezek abból állnak, hogy meghívnak rakás nagy személyt, régi híres diákokat, szervezeteket, beültetik őket a Nagytemplom középső részébe, aztán a diákokat kirakják valamelyik oldalhajó végébe, hogy ne legyen már sok az üres hely, meg milyen jól mutat a sok fekete bocskai a vágóképeken. Ez után semmi program, a meghívottaknak vendégebéd, vacsora, beszélgetések, minden, a diákok meg üljenek a koliban, meg most inkább ne focizzanak már az udvaron a ketrecben, mert sok a vendég. Ezek az iskolai évfordulók.

Magáról a gimiről: az oktatás színvonala abszolút középszerű. Felkészít a középszintű érettségire, de semmi több. Egy-két tanár jobban foglalkozik azokkal, akik emeltezni akarnak, de természettudományok terén fényévekkel le van maradva sajnos az iskola, ha pl. biológiából vagy kémiából szeretnél emeltezni, akkor vagy mocskosul szorgalmas leszel, megveszel több könyvet és magadtól tanulsz rengeteget, vagy marad a magántanár, amit rengetegen választanak.

Marad a "de hát református szellemiségű iskola, én ezt szeretném érezni" érv. Ha nagyon szeretnéd, beleláthatod ezt a szellemiséget. Ha csak a felszínesség és a külcsín, illetve a szép szavak érdekelnek, akkor tetszeni fog ez az iskola, de ha kritikusabb jellemű vagy, meglátod, hogy a kötelező hittanon (amit egyébként 1-2 tanár kivételével tucattárgyként kezelnek), kötelező istentiszteleteken, kötelező megemlékezéseken kívül csupán néhány tanár van, akik valóban tükrözik a jótékony vallásosság szellemiségét, általában ők azok, akiket az egész tanári kar szívat, mert túl sokat engednek a diákoknak.

Ha még beugrik valami, akkor írok, van még bőven.

2015. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat. Nem tudom szerintem ez ízlések és pofonok. Olvastam több választ mások ilyen kérdésére és annak az egyik fele szinte ugyanazt mondta mint te de akiket személy szerint ismerek (két fiút )azok szeretnek oda járni. Én például a lány koliba mennék mert nem debreceni vagyok :) A nagybácsijaim a lelkészek meg a papám. én zenélek és nekem azt mondták hogy hétvégére kimehetek hogy péntek este és szombat este között. Hát remélem a nagybácsim elintézi mert én is versenyszinten zenélek és a középsuli miatt nem mondok le róla. és tényleg igaz hogy nem nagyon telefonálhatsz meg internetezhetsz a kollégiumban?? És ugye kéthetente van teljes hétvége szabad? És szerinted az osztályközösség jó?? bocsi hogy bombázlak a kérdéseimmel csak kíváncsi vagyok : (am míg nem tekintesz hülyének hogy még mindig oda akarok menni elmondom a 2 valódi okát : 1 a mostani osztályommal 8 évig voltam összezárva,kell a változatosság 2.sok barátom van debrecenben :)Ja és mégegy kérdés hogy folyik a szóbeli vizsga előre is köszi a válaszodat :)
2015. jan. 14. 12:00
 4/6 anonim válasza:
85%

Hétvégén se mehetsz sehova, bárki bármit is állít. Érdemes a keresőt használni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Nagyon nem ajánlom ezt az iskolát, de most nehéz a válasz, mert ha a családodban lelkészek vannak akik az egyházon keresztül élősködnek a társadalmon, akkor neked mégis kötelességet ott szivatni magad.

2015. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

"Nem tudom szerintem ez ízlések és pofonok"

Sajnos nem, a refisek legalább 80%-a bánja, hogy oda jelentkezett, ez tény.


"Hát remélem a nagybácsim elintézi mert én is versenyszinten zenélek és a középsuli miatt nem mondok le róla"

Ha van lelkész rokonod, akkor nem kell félned. Elég nagy esélyed van rá, hogy a kivételezettek közé kerülj. Egyébként ha csak hétvégén járnál, akkor simán lehetséges. Bár azt, hogy péntek este és szombat este között, azt nem értem, tuti nem engedik, hogy egy éjszakát a kolin kívül töltsd.

Egyébként a lánykoli is egy börtön, felejtsd el például a biciklizést, mert a lánykoli igazgatója szerint a vidéki lányok nem tudnak városban biciklizni. A telefonálásról nem tudok nyilatkozni, de itt van mellettem a szintén exrefis barátnőm és azt mondta, hogy a laptopot simán elveszik, ha meglátják. Wifi természetesen nincs.

Az osztályközösség lehet jó, osztálytól függ. Mostanában nagyon felhígult a társaság.

Debrecenben is választhatsz másik iskolát :)

2015. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
59%

"remélem a nagybácsim elintézi"


Igen, pont az ilyen ájtatos kis férgek miatt is kerüljétek el jó messzire ezt a szemétdombot.


És igen, ha a családod az egyházon keresztül élősködik a társadalmon, akkor neked viszont kötelességed itt sz***ni magad. Ezt annyiszor fogom visszaírni ahányszor törlésre kerül, adminnak se árt gyakorolni mi az a szólásszabadság.

2015. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!