Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kollégiumban miket kell vinni?

Kollégiumban miket kell vinni?

Figyelt kérdés
Most megyek 9.-be , és nem tudom miket vigyek. 4 szobás ágyak vannak , közös fürdő. Mit vinnétek ti?

2014. aug. 15. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kéne, hogy adjanak egy tájékoztatót. Fontos kérdés, hogy saját ágyneműt, huzatot kell-e vinned, lehet-e a szobában mondjuk vízforralót tartani, hogyy főzhess magadnak egy teát, van-e hűtő, amit használhatsz?

Ami feltétlenül kell, az az alapvető dolgok: ruha, pizsama, törülköző, nagyon praktikus egy fürdőköpeny, piperecuccok (szappan, fésű, fogkefe...) ha van kedvenc kispárnád, személyes tárgyak, pl képek, könyvek (a sulis cuccokon kívül), elektronikus kütyük (töltő, laptop, ha van, egy kisóra/ébresztőóra is jól jöhet). A helyedben vinnék némi kaját is, ami hosszan eltartható, pl ilyen bake rolls szárított kiflikarikákat, vagy rízspufit, csokit, esetleg szörpöt vagy italport, hogy ha éhes maradsz, legyen valami ellátmányod :D .

Jutnak még eszembe dolgok: jól jöhet egy naptár, hajszárító, valószínleg a szekrényben nem lesznek fogasok,fülhallgató, hogy tudj zenét hallgatni, ha zavar a zaj, vagy füldugó, akár alváshoz is, zsepi, lehet hogy WC papír is, és némi konyhai törlőkendő is alkalmas lehet takarítani pl.

Ne aggódj, valami úgyis hiányozni fog, de azt majd veszel/viszel miután először hazamész.

Jó kolizást!

2014. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia! Én szeptembertől leszek 10.-es és már egy évet lehúztam koleszban. Írok egy listát, lehet, hogy elsőre soknak fog tűnni, de egy lánynak (ha az vagy) szinte biztos, hogy mindegyik kelleni fog. És jobb beköltözéskor becipelni, mint majd vasárnaponként a nehéz bőrönddel mászkálni. (Persze így is nehéz lesz, de amit anyukádék autóval betudnak vinni, azt miért cipeld később magad?!) :)

Szóval a lista:

Tusfürdő, sampon, szappan, testápoló, wc papír, fültisztító, vattapamacs, zsebkendő, izzadás elleni cuccok, a havi női problémákra 'felszerelés', fertőtlenítő kendő- én Domestos fertőtlenítő kendőt használok.Hülyeségnek tűnhet, de én a wc elkaptam egy kellemetlen 'betegséget' és rájöttem hogy jobb a dolgom elvégzése előtt inkább letisztítani, és ezt a kendőt bele is dobhatod a wc-be, nem okoz dugulást:), , fogkefe, kis törülköző, nagy törülköző, borotva/epilátor,Fájdalomcsillapító, Hányásra-, hasmenésre gyógyszer ( bármikor szóba eshet, hogy valami nemtetszik a gyomrodnak):s, sebtapasz, Neogranormon fertőtlenítő kenőcs gyanánt, kés, kanál, villa, kis kanál, mosogató szer, mosogató szivacs, bögre, pohár, vízforraló, szalvéta, tányér(ha csinálnál magadnak egy szenyát), és kis kajács szatyor ha szeretnél suliba vinni kaját, Komplett ágynemű huzat: (kispárna-, nagypárna-, paplan huzat, lepedő), pokróc /ezekből jobb a saját, mint a koleszos tömegmosott/, fésű, hajszárító, hajgumi(k), hajcsatok,

Ruházat: fehérnemű: (zokni, melltartó, bugyi, trikó), pizsama (rövid- hosszú), sál, sapka, melegítő gatya, nadrágok, póló, pulcsi, hosszú ujjú, bőrdzseki, fürdő papucs, szoba papucs, ünneplős cuccok,

Egyéb dolgok: suliba felszerelés/tolltartó/,tesicucc, lakat(ha olyan a szekrény), vállfa, esernyő, naptár ha kell, telefon töltő, körömolló/reszelő, ha szemüveges vagy akkor annak a tokja, törlőkendő.

Kaját igény és ízlés szerint majd gondolsz, én csak teázni szoktam :) Ha bármilyen kérdésed van, írj üzit! :)

Jó beköltözést! Tetszeni fog! :)

2014. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
2/2 vagyok, a fogkrém lemaradt :D Bocsi, ha itt-ott furcsán van megfogalmazva, csak a saját World dokumentumos listámat próbáltam bemásolni. :)
2014. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Kollégiumoknak nagy gondjuk szokott lenni ha túl sok energetikai cuccot viszel magaddal, főleg ha régi építésű az intézmény. Ha nincs konyha, márpedig az én kollégiumomban nincs, ne vigyél főzőlapot stb. akkor inkább egyél 'hideget' értsd itt: vajas kenyér stb. Én energetikai cuccok között csak vízforralót (teázáshoz), vasalót, mert irtó zavaró a gyűrött ruha (szerintem),kislámpa éjjeli tanuláshoz,mert lesz olyan is, telefon töltőt és hajszárító. Az biztos, hogy tanulni mész, szóval laptop kétlem, hogy kell, hisz általában van számítógépes terem. A házikedvenc Mircicet sem hiszem, hogy vinni kell. Ne vidd be a téli cuccokat, mert rengeteg helyet foglalnak, főleg ha kicsi a szoba.

Mindennek a titka, hogy gondold el nagy vonalakban, hogy otthon mire van szükséged, egy egész héten át, és az is jusson eszedbe, hogy persze itt idegenekkel leszel (egy ideig idegenek), nem az a konfort lesz mint otthon. Nem anyu, apu, és a tesó nyúlt vagy ült azokhoz/azokra a dolgokra, amire te. Előttem szólónak igaza van, jobb a fertőtlenítő dolog. Sok ember, sok helyről jöttek. Bármi lehet. :) Főleg ha van közöttetek etnikum..

2014. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4 szobás ágy?:D
2019. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!