Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vajon tényleg nekem kéne...

Vajon tényleg nekem kéne kifizetnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Laktunk barátnőmmel egy 26nm!!!!-es lakásban, Budapesten. Az első hónapban semmi baj nem volt, majd előjött a fekete penész. Belepte a lakást. Jött a tulaj, szavóval lefújta, beszereltek egy ventillátort a konyhába, és azt hittük, hogy ez ennyivel le van tudva. Na de már most. A penész újra előjött. Mondtuk, hogy ez így nekünk nem jó, ezért elköltözünk (140.000Ft kaució ott van náluk). Ma volt a végleges elszámolás. December 1-től, Január 12-ig (mert tegnap már nem voltunk ott) kiszámoltak (a novemberi rezsivel együtt) 157.200Ft tartozást. Azt hittem, hogy menten elalélok, hogy nem elég, hogy a kauciónk ugrott, még fizessek rá 17.200Ft-ot is, amiért élhettem egy penészes lakásban. Ez még csak a jéghegy csúcsa. 12.900Ft-os gáz számla úgy, hogy volt 1 db azaz EGY DARAB konvektor (de még az is rossz volt, mert 6-7-es állásban kapcsolt be egyáltalán, elfújta az őrlángot a szél, de ezt jeleztem a tulaj felé még december elején), tiszta penész volt a lakás, ezért felszerelt saját magától egy olyan melegítőt, ami 2kwH áramot fogyaszt óránkét, és az elején említett ventillátor, ami ment 2 hétig éjjel-nappal, mert nem lehetett leállítani. A lakás ugyanolyan penészes, és párás volt. Jöttek a hideg idők... Úgy gondoltam, hogy ez majd segít. De a nagy f..zt... Semmit nem segített, a lakásban kb 14 fok volt, ott ültünk asszonykámmal takarókkal beburkolózva. December közepén 3 napig nem is otthon voltunk, hanem anyámnál, mert nem lehetett bekapcsolni a fűtést, mert folyton elaludt. Akkor most beszéljünk az áramról picit. December 1-től Január 1-ig 12.400Ft villanyszámla jött ki. Én délután 3-ra járok melózni, és hajnali 1 előtt haza sem esek. A számítógép fogyasztott max 2000Ft-ot 1 hónapban. Energiatakarékos izzók mindenhol, meg egy TV ment, amíg én nem voltam otthon, mert asszonypajti nem melózik. Főzés nem dobhatta meg a villanyszámlát, mert gázos a rezsó, és kb 3-4 naponta főztünk. Az se dobhatta meg a gáz számlát, főleg nem egy 26nm-es lakásban, ami tiszta penész volt. Amire én gyanakszom, hogy mivel egy ótvar volt a konvektor, ezért folyamatosan nyomatta ki magából a gázt, és ezért jött ki nekem (december 1-től, január 1-ig: 12.900Ft-os gázszámla, és január 1-től január 12-ig: 5840Ft-os számla). A villany is kicsit irreális, mert a novemberi hónapban fizettem érte 5581 Ft-ot, most meg hirtelen 12.400Ft dec. 1-től jan. 1-ig, és 3840Ft jan. 1-től, jan. 12-ig. Erre még a bérleti díjnak az ott töltött idejét is beleszámolta, és ezzel együtt kell most fizetnünk 157.000Ft-ot. Azért durva, hogy december 1, és január 12 között 35.000Ft rezsi lenne, mellé a decemberi lakbér, a januári lakbér egy része, a közösköltség, a januári közösköltség egy része. Én látom h.lyén a dolgokat, vagy tényleg irreálisan sok lenne ez egy ilyen lyukért?

2015. jan. 13. 18:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérjétek mindenről a számlát, abban látszanak pontosan, hogy milyen időszakban, milyen fogyasztás volt. Ha jött elszámoló számla, akkor azon is látszik, hogy arra az időszakra vonatkozik-e, amikor ti laktatok ott. Nehogy más elmaradását fizessétek ki.
2015. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azért néztem én is, hogy fura, mert ha novemberben (amikor tényleg intenzíven volt fűtve, meg főzve, meg mosva, meg takarítva kb minden második nap), akkor fizettem az össz rezsiért 11.000Ft-ot... Most meg a triplája lenne?
2015. jan. 13. 19:02
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg irreális, de ezt Nektek előre látnotok kellett volna, különösen ami a penészt illeti. Egyébként ajánlatos lenne egy hivatalos felmérést végeztetni valami céggel a penészt illetően, mert ha a későbbiekben valamilyen penészgomba-spóra okozta allergia vagy hasonló lépne fel, akkor a tulajt gondatlanságból elkövetett egészségkárosítás címen be lehetne perelni.
2015. jan. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Most akkor még azt el se mondtam, hogy asztmás vagyok...
2015. jan. 13. 19:12
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja, és mellesleg 1 hete voltam a tüdőgondozóba, ahol mondta a főorvos, hogy hallani, hogy romlott az állapotom (le is van írva papírra)
2015. jan. 13. 19:12
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Előfordulhat.Az én lakóm eggyik hónapba 2000,ft villanyszámlát csinált (30 nm),azután elkezdett rohamosan emelkedni.Sejtettem,hogy vitás kérdés lessz az áramfogyasztás ezért azonnal beszereltettem egy almérőt neki.A következő számla már 20ezer Ft volt.Bekapcsolt egy villanyradiátort.Hála az almérőnek a vita nem tartott sokáig.Téli hónapokban,korszerűtlen eszközökkel simán lehet ennyi.
2015. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De nekem még csak villanyradiátor se volt bekapcsolva... SEMMI!
2015. jan. 13. 22:08
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

"De nekem még csak villanyradiátor se volt bekapcsolva... SEMMI!"


Azt mondtad dolgozol, az asszonyka meg otthon van. Biztos fázott a nagy otthonülésben és bekapcsolta a felszerelt melegítőt. 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy nem ült ott 14 fokban tévézgetve ha van ott egy melegítő is.

2015. jan. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kovpet ***** válasza:
100%

De nem értem. Nincs villanyóra meg gázóra?

Érték leolvas, különbség beszoroz és kijön, hogy mennyi az annyi.

2015. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem kapcsolta be akkor, amikor nem voltam otthon. Mindig csak akkor ment kb 4-5 percet, amikor otthon lébecoltam, hogy befűtse a konyhát egy picit.
2015. jan. 14. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!