Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Támogatásos albérlet! Ki érti...

Támogatásos albérlet! Ki érti ezt? Hol itt a mutyi? Ki kap ténylegesen támogatást? Mennyit kap? Nagymamám nagyon érti, és összerakja különböző rádió és TV riportokból a maga kis statisztikáját. Hogy fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

Nagymamám által felirt adatok különféle riportokból:

Országosan 41000 fő érdeklődott, de csak 2100 pályázatot adtak be. Ki vagy mi vette el a maradék 39000 ember kedvét? Ebből kb. 200 pályázó kapott budapesti lakásra támogatást. A kétszázból 157 pályázatot ugyanaz a cég irta meg. Nekik minden pályázatukból pénz lett.

A maradék 43 pályázat úgy sikeredett, hogy kb. 250-en adták be szerint 20% alatti sikeraránnyal.

És most figyelj! Ahol a Munkaügyi Központ dolgozói segítettek kitölteni, annak több mint felét elutasították! Érted Te ezt? Az elbiráló sem tudja, hogy mit fog majd elfogadni?

Aki tudja a választ, kérem szóljon hozzá, mert nagyon fontos nekem a pénz.

Akit mutyit sejt irjon nekem a privatban.



2015. jan. 20. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Én nem mutyit látok, hanem sok béna igénylőt. Másfél órát álltam sorban talán épp az általad emlitett cégnél és több információt szereztem az elejtett mondatokból, mint előtte tucatnyi telefonból és internetkutakodásból a különféle hivataloknál.


Tipikus példa: az egyik sorbanálló Szolnokon lakik szüleivel (99,4 km, kevesebb, mit 100 Budapesttöl). Nagymamája Törökszentmiklósi. Mondta neki az ügyintéző, hogy költözzön a nagymamához és megkapja a 200 ezer forintot. Nem akarta. Ilyen balf. Apropó Balfra is költözhetett volna az is túl van a 100km-en.

2015. jan. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Egyik ismerősömmel esett meg nemrég. Az előadó a Munkaügyi Hivatalban segitett neki kitölteni a pályázatot. Megirták, aláirta, beadta.

Elutasították, mert 25 évnél idősebbnél legalább 30 nap regisztrált munkanélküliség kell, ő a 28-ik napon adta be és nem szólt neki az előadó, hogy várjon még pár napot. Ilyen rohadtak!

2015. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 donnadieu ***** válasza:

A "támogatásos albérlet" hivatalos neve a lakhatási támogatás. Nagyon leegyszerűsítve: csak nyújtható, de a kirendeltségnek mérlegelési jogköre van. A támogatás tehát akkor sem jár automatikusan, ha a kérelmező minden feltételnek megfelel. Minden kassza véges, előfordulhat, hogy az adott területen lakhatási támogatásra fordítható összegek kimerültek. Ezt pontosan csak az illetékes járási munkaügyi kirendeltségen tudják megmondani, van-e értelme egyáltalán pályázni.


A hivatalos tájékoztató letölthető a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat honlapjáról: [link]


Ebből lehet tájékozódni a feltételekről, az összegekről. A megítélt támogatást a kérelmező kapja.

Nem mondom, hogy könnyű megérteni, illetve hogy a feltételek életszerűek, de megérthető.

2015. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

donnadieunak és mindenkinek


A támogatás gyakorlatilag jár (nem adható, hanem jár!), aki meg tudja teremteni a feltételeit a pályázat beadása előtt. Most január van, mindenütt van pénz. Tavaly decemberben valóban volt néhány megye, ahol elfogyott, de nem az volt a megoldás, hogy az ügyfél szomorkodott és hagyta magát kirúgni, hanem az, hogy megkereste magának, vagy megkerestette a pályázatiróval, hogy hol van pénz és utána ment.

Ma bárki lakcimileg át tud jelentkezni más megyébe, nincs gond a várakozási időkkel sem, mert a tavalyi 3 hónapos, ideji 1 hónapos várakozást is le lehetett csökkenteni egy-két munkanapra néhány papirral, pályakezdőknél még ez a pár papír sem kell, ők azonnal pályázhatnak más megyében.

Oda kell menni, ahol a legtöbb pénzt adják.

Mivel fiataloknál a havi kettőszázezer támogatás óriási pénz. Sok embernek az adja a lökést az életkezdésre, ne vedd el a kedvüket, hanem keresd a jó tippeket az interneten és úgy adj tanácsot a többieknek, hogy át tudják ugorni azt az akadályt, amit eddig leküzdhetetlennek véltek.

Én úgy járok el, hogy a ravaszabb hozzászólókat privátban megkeresem, telefonszámot cserélünk és jönnek-jönnek az ötletek.

Decemberben 8 db budapesti lakást adtam ki, amikor sok megyében azt mondták, hogy nincs pénz. A bérlők többsége olyan volt, akinek azt mondták a Munkaügyiben, hogy nekik nem jár a támogatás.

2015. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Többeknek:

A rendelet száma: 39/1998 (Korm.)

Ha nem érted, nem te vagy hülye, nehézkes olvasmány.

Irj a privatomra akkor és elmagyarázom.

2015. jan. 20. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Egy budapesti Kft ügyvezetője vagyok. Jött hozzám egy albérlettámogatásos, aki Ózdon tartós munkanélküli. Kérte, hogy kössek olyan munkaszerződést vele, amire megkapja a támogatást.

Körbetelefonáltam:

Emberi Eröforrás Minisztérium

Kálvária Munkacentrum

budapesti és ózdi Munkaügyi irodák

Lakásbérbeadók Egyesülete

albérlet támogatásra specializálódott ügyvédek


Eredmény:

Ha próbaidőt irok a szerződésbe, akkor elutasitják és egy évig nem kaphat támogatást.

Ha felmondhatatlan szerződést kötök 6 vagy 12 vagy 18 hóra, akkor megkapja a támogatást, ha a bruttó kb. 140.000.-Ft, mert alatta csak komfortnélküli lakás kérhető, fölötte önrész van.


Én pedig nem ettem meszet! Egy embert, akinek semmi referenciája, nem tudom felhivni az előző munkaadót, hogy fog-e dolgozni szorgalmasan nem veszek fel próbaidő nélkül.


Ehhez mit szóltok? Hol életszerű itt a jogszabály?

Ti mit tennétek?

Tehát csak azt 'vehetem fel', aki valamelyik barátonál dolgozik feketén, és attól tartós munkanélküli?

2015. jan. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem, ha felveszed határozott időre és aláiratsz vele egy közös megegyezéses felmodást, amire most nem irsz dátumot, akkor viszonylag biztonságban van.

Ez egy jogállam.

2015. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs! Helyesbités!

Nem biztonságban van, hanem biztonságban vagy!

2015. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!