Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A fotó nélküli lakáshirdetések...

A fotó nélküli lakáshirdetések között találtatok már jó?

Figyelt kérdés
Ha olyan helyre szeretnék költözni, ahol alig van (több oldalon is) fényképes hirdetés, de van dupla annyi fénykép nélküli, akkor érdemes elmenni megnézni a fénykép nélkülieket is vagy azok többnyire nagyon lepusztultak?

2015. febr. 11. 10:46
 1/8 anonim válasza:
100%

en azokat sosem neztem. nem tudom, aki elakarja adni a hazat es arra nem kepes hogy kepet csinaljon rola....

olyat is volt akit megkertem hogy emailben kuldjon ha a weboldalra nem meri kirakni (pl. hogy be ne torjenek hozza) es azt valaszolta hogy "jaj, ez kepen nem meggyozo, eloben kell latni"

2015. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, érdekes az ilyesmi.

És mit gondol, ha élőben odamegyek és látom hogy undorító az egész lakás, akkor majd beleszeretek és tuti hogy azt választom?

Nem értem az ilyen emberek, miféle logika szerint működik az agyuk.

2015. febr. 11. 10:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is sokáig kutakodtunk a neten, amiről nem volt kép meg se néztem. Aztán nem találtunk itt olyat amibe maradéktalanul beleszerettünk volna, vettem helyi hirdetős újságot. abban ugye nincs kép, van viszont cím. Elmentünk kívülről ránéztünk, tetszett, felhívtuk a tulajt, még aznap megnéztük, ma már itt lakunk. Idősek árulták, gondolom nem tudták a netre feltenni, feltöltögetni a képeket.


Szóval egy esélyt adhattok nekik, ha nem tetszik tovább álltok.

2015. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok oldalon nem ingyenes a képfeltöltés, hanem fizetni kell érte, így a hirdető inkább csak szöveggel van jelen. De ha nincs mit titkolnia, ha kérsz tőle e-mail-ben fotót, nyugodt szívvel küld...
2015. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy e-mailt megér az olyan hirdetés is, az semmibe nem kerül.
2015. febr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Nos én a barikád másik oldalán állok, mivel több tucat lakást kell bérbeadnom, igy naponta adok fel hirdetéseket. Elmondom, hogy hol hirdetek fotóval és hol nem:

olx.hu könnyen kezelhető hirdetési felület, több foto is feltehető dijmentesen, elég jól hirdethető lenne minden, de a moderátor minden olcsó árú lakást kitöröl, mi pedig elsősorban azokkal a lakásokkal foglalkozunk, amiért nem kell fizetni semmit, mert kifizeti bérlő helyett az Europai Unio. Ezeket a lakásokat nem tudjuk hirdetni az olx-en csak szóban mondjuk el, ha felhiv az érdeklődő.

Jofogas.hu ugyanugy felvesz fotot is ingyen, mint az előbbi, itt már olcsóbb lakást is tudok hirdetni. Nagy hibája, hogy azoknak a jelentkezése elvész, aki irnak a hirdetésre és nem telefonálnak, mert folyton betelik a memória. Már napi 40-50 jelentkezőtől betelik, nálunk pedig ennek többszöröse az érdeklődők száma.

alberlet.hu Mérgedrága a fénykép. Az én hirdetési mennyiségem sokszázezer forintba kerülne havonta, igy itt mindig fotó nélkül hirdetek.

kauciomentes.hu az egyetlen felület, ahol szakképzett lakásdiszpécserek ülnek a telefon mögött és sok mindent el tudnak mondani a lakaásokról, ami egy hirdetésbe nem fér bele. Itt inkább telefonon lehet jelentkezni, bár lehet Emailben is. Nagy hátránya, hogy már több hónapja tököl az informatikusuk a fényképek felületével, úgy hogy most még nem rakok fel fotókat. (Nem tud valaki egy jó informatikust ajánlatni megfizethető áron?)

Kérdésekre a további válaszok a privátomon.

2015. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%

Én is lakásbérbeadó vagyok, sok lakást adok bérbe a legolcsóbbtól (amit nulla forintért el lehet vinni állami támogatásból) égészen a magas szintü diplomatalakásig, melyeknek a havi bére vastagon egymillió fölött van.

Nyilván külföldre küldök fotót, alarajzot, angol, spanyol vagy német nyelvü részletes leirást, stb. hiszen egy sokszázezres lakás bérbeadásába belefér.

De aki még az Europai Uniós támogatást sem igényelné meg (pedig segitek megigényelni) és minimálbéres, annak nem küldözgetek fotókat. Ha telefonon tudja valószinüsiteni, hogy miből fizeti majd a lakást, akkor megmutatom a lakást. Fotót nem szoktam előre küldeni, mert az a tapasztalatom, hogy aki arra is lusta, hogy megnézze, abból nem lesz bérlő.


A fotó küldésének van még egy veszélye. Sok albérlet cimközvetitő igy gyüjt be jobb fotokat ilyen módon, amiket utána irreális árakon felpakol az internetre és pénzt kér a cimekért. Általában sem az ár, sem a lakás helye, sem semmi nem stimmel, de elkérnek érte 6000.-Ft-tól 10.000.-Ft-ig terjedő összeget, hogy egyáltalán cimeket adjanak. Sokszor az én telefonszámomat adja meg hozzá és akkor én vagyok a feketeseggü, aki a 35.000.-Ft-ért hirdetett lakásért most egyszerre 80.000.-Ft-ot kér. Mondjuk kis tapasztalattal rá lehet jönni, hogy egy belsőépitész által tervezett lakást senki nem fog bagóért odaadni. Számlás lakás esetén pedig az Apeh és a kerület kb. 35eFt/hó adót szednek, az állami támogatáshoz (100.000.-Ft/fő/hó) viszont számlás lakás kell. 2015 Januártól már az én számlám nem is jó nekik az EU támogatáshoz, hanem be kell vonnom külön jutalékért egy számlázó szakcéget is. A támogatásból telik rá, sima fizetésből általában nem.

Az EU támogatásból bérlőktől nem szoktam kauciót sem kérni, hiszen az állam pontos fizető

2015. febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat!
2015. febr. 14. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!