Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérlőket be kell jelentenem?...

Bérlőket be kell jelentenem? Ha igen mennyi és hova?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ki szeretném adni a házamat albérlőknek, 80+rezsi.Májusban kölktöznének...Oylan kérdésem lenne, mivel ilyet még nem csináltam, hogy be kell e őket jelentenem ? ha igen, hova? és mennyi lenne ez fejenkénti össszeg? Vagy? ügyvédi vagy saját szerződést kell kötni? segítsetek mert semmit sem tudok!!!!

2015. febr. 14. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Ha budapesti vagy, akkor irj a privatomra es segitek
2015. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

Ha lakcimbejelentésre gondolsz, az egy rendkivül veszélyes dolog, mert akkor nem tudod a nem fizető bérlőt rövid úton kirakni, mint a macskát sz*rni, mert a rendőrség látva a lakcimkártyáját, visszarakja. Évekig pereskedhetsz, mire törlik

Emiatt a lakcimbejelentés ’piaci ára’ a beköltözhető és a lakott ingatlan értékkülönbözete, amit akár több millió forint is lehet, emiatt általában nem szokták a bérlők kérni.


Ha adóbejelentésre gondolsz, akkor a kövekező adókkal kell számolnod:

Mindent a bruttóból kell számolni, de le lehet vonni a bruttóból 10% kedvezményt, viszont a rezsire fizetett összeg is beszámit az adóalapba, tehát a villanyszámla után is fizetsz kb. 30% adót.

SzJA 16%

EHO 14%

helyi adók: kb. havi 5eFt (de m2 arányos és erősen emelkedő)

Nem véletlen, hogy a lakásbérbeadást általában nem adózzák le.


Akkor kell feltétlenül adóznod, ha a bérlő az Europai Unios Albérlettámogatásból bérel. Ekkor havi 200.000.-Ft-ot kap, tehát a havi 80eFt-os bér elég soványka. Falun levő komfortnélkülieket szoktak havi 100eFt-ért kiadni EU-soknak.


Mekkora a lakás? Komfortos? Hol van?


A kaucióra nagyon vigyázz! Kéthavi bér+rezsi általában az általános kaució, de gyerekesnél ez mindig kevésnek bizonyul.


Ha akarsz irhatsz a privat üzeneteimre is, egy két napon belül válaszolok.

2015. febr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Adóznod kell a jövedelem után, ami a jövedelmed 16%-a. Szóval 80.000 forintból havonta 12.800 forintot, amit negyedévente kell adóelőleg formájában befizetned. A rezsi kiadásként lejön a bevételedből, az után NEM adózol, csak a tiszta jövedelem után. Ha a bérbeadás mellett van más jövedelmed, és együtt a bérbeadásból származó jövedelmeddel meghaladja az egymillió forintot évente, akkor a jön még a 14% EHO.


Legjobb ha közjegyzőnél készíted a szerződést, akkor könnyebb kirakni a nem fizető bérlőt.


Ideiglenesre nyugodtan bejelentheted a bérlőd, ha ragaszkodik hozzá, nem oszt nem szoroz, ha nem csengetne, és nem akarná elhagyni az ingatlant.


S egy jó tanács; az ingatlanirodákat kerüld, csak lehúznak, jó esetben "csak" egy hó kaucióval!!! Egyedül is gyorsan kilehet adni az ingatlant, pláne ha rendben van, és jó helyen.

Sok sikert!

2015. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Még annyit; semmiféle helyi adó NINCS bérbeadás esetén, csak a NAV-nak adózol!

Hülyeségeket ír az előttem lévő!

2015. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyebként nem irt hülyeséget az előtted iró a helyi adóról, legtöbb budapesti kerületben (pl az összes pesti belső kerületben) van ilyen. Hivd fel a kerületi adóosztályt és inkább kérdezd meg, hogy olyan lakás után, amit bérbeadsz, van-e helyi adó. (Ha magad laksz benne, akkor általában nincs helyi adó, szerintem ezt kevered össze).
2015. febr. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel a végrehajtók közjegyzői okiratra is csak 9-12 hónap után emelik fel a feneküket, a nem fizető bérlő addig röhög a markába és olyan bér és rezsitartozást halmoz fel, melyet piszok nehéz lesz behajtani tőle. Egy – az adós által elismert – tartozás végrehajtói bahajtása is több évig tart a mai világban, nem szabad belemenni.

Én arra a szerződésre esküszöm és minden kiadó lakásomnál igy szerződök, amit a Lakásbérbérbeadók Egyesületének elnöke mondott egy kilakoltatással foglalkozó TV müsorban (RTL vagy @tv nem emlékszem, de megvan az adás felvétele valahol a számitógépem rejtett zugában).

Maga a szerződés is megvan, hiszen ezt kötöm a bérlőkkel és elég rábökni a megfelelő pontra, máris húznak el maguktól.

Továbbit, ha irsz nekem a bubotibor@gmail.com cimre.

2015. febr. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jók a válaszok.Én megszivtam az első bérlő lakcimbejelentesevel,ezért senkit nem engedem bejelentkezni soha többé.Ha ez nem felel meg,keressen másikat.Nem éri meg az a macera.Sajnos a normális bérlők isszák meg a levét.
2015. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ird meg légyszi, hogy hogyan szivtad meg (mindenki okulására) a nem publikus részét pedig nekem a bubortibor@gmail.com cimre. Kösz!
2015. febr. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Elköltözést kővetően nem jelentkezett át máshová.Amikor a törvényeknek megfelelően 2 hónap múlva fiktíválni szerettem volna a lakcímet,azt a határozatott kaptam,hogy :nyílatkozata szerint kényszer hatására költözött el.A jogszabályok értelmében így nem fíktiválják a lakcímét. Sikerűlt bízonyítékot szereznem:egy bírósági per folyamán nem figyelt és jegyzőkönyvbe kerűlt a saját szándékkijelentése,hogy szabad akaratából költözött el.Ezt a jegyzőkönyvmásolatot megszereztem,és bízonyítékként beadtam az okm.irodába.Még nem kaptam határozatot.Ez már egy éve van folyamatban.A röhej az,hogy még a zárat sem szabadna lecserélni.Én követnék el jogsértést,ha nem engedném be a lakásba. CSak a véletlennek köszönhetem,hogy ki tudom jelenteni.Hát ilyenek a törvények itt a nagy demokráciában.
2015. febr. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na ez ellen megvédett volna az elnök által javasolt szerződés. Ő a határozott idejü szerződést javasolta, oly módon, hogy a befizetéskor mindig a lejárat napján déli 11h-kor jár le, és után a bérlőnek belépni sincs joga az ingatlanba. Tehát jöhet a zárcsere, közmükikapcsolás, és bármi.
2015. febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!