Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Másfélszobás lakásban tulajdon...

Másfélszobás lakásban tulajdonos és bérlő együtt, működhet?

Figyelt kérdés

Panelházban van egy másfélszobás lakásom, mivel egyedül élek az egyik szoba teljesen üres ami költségek szempontjából nem az igazi. Na most mit lehet tenni?


Egyszobás lakásba költözés. Barátnő szerzés aki hozzám költözik. Szoba kiadása.


Az első megoldás macerás és költséges az illetékfizetés miatt. A második sok idő és vagy működik vagy nem, eddig nem volt senkim és jól megvagyok egyedül.


A szoba kiadása picit furcsa úgy hogy én is ott laknék, a fürdő és a konyha ugye közös lenne, a szobák kulcsra zárhatók. Csakis nő jöhetne szóba, mert egy azonos nemű lakótárs nagyon hülyén nézne ki, nem ő, hanem a helyzet.


2015. febr. 23. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nőként nem igen költöznék egy férfihoz. Másrészt meg (ha van/lesz) barátnőd, akkor én nem bíznék meg a női lakótársadban.
2015. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Miért nézne ki hülyén? Szerintem egy nő sem fog merni odaköltözni hozzád, aki mégis, az majd szétrakja a lábát és nem akar fizetni, de az ilyenek jóban vannak a fél várossal. Szóval szerintem jobban jársz, ha kiadod egy csendes fickónak aki nem sok vizet zavar. Vagy szexért cserébe diáklánynak
2015. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem fura, ha úgy érzed, add ki nyugodtan.

Mi is 1,5 szobás lakásban laktunk. Én nő vagyok, egy srácé volt a lakás, mindketten egyetemisták voltunk. Vagy két hónapig kerestem lakást, nagyon nehezen akart összejönni, ezért örültem a lehetőségnek. A srác rendes volt, jól kijöttünk. Mindketten egyetemisták voltunk. Nem volt köztünk semmi. Ő első éves volt, én harmadéves. Bárkihez azért nem költöztem volna be, de nem mindig lehet válogatni. Nem volt semmi gond. (Előtte 3 lánnyal éltem koliban, lányokból elegem is lett akkor.)

2015. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Persze olyan is van, nem egyről tudok, ahol 3 srác lakik együtt, tehát abban sincsen különös.

(3-as voltam)

2015. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

" eddig nem volt senkim és jól megvagyok egyedül. "


Ez kicsit problémás,főleg 1 albérlő esetén.

2015. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért problémás? Igen, én fura személyiség vagyok, de az csak az én problémám, albérlőt ez a legkevésbé sem érintené. Tőlem lehet kettő albérlő is, ha elég nekik egy szoba.
2015. febr. 23. 14:06
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Sok minden zavarhat, más emberek zajonganak, tv-t néznek, zenét hallgatnak, nem akkor fekszenek/kelnek, mint te, órákig fürdik, vagy sz.rik, te meg toporogsz a wc előtt...ilyesmik.
2015. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az hogy nem volt senkim és jól megvagyok egyedül nem azt jelenti, hogy mindig is egyedül laktam. Egész tavalyig, több éven át a testvéremmel laktam probléma nélkül.
2015. febr. 23. 14:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondják,hogy más a mák más a tészta és megint más a mákos tészta.

Egy barátnőt haza zavarsz ha úgy alakul,a testvért ne vegyük ide.

Az albérlő pedig egy vad idegen ember akivel szerződést kötsz.

2015. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Én tavaly nyár óta adom ki az eggyik szobát.Én is kizárólag nőnek adom ki.Emberfüggő a dolog.Az elsőnek egy pár hónap után nem tetszett,hogy nem engedtem meg,hogy pasikat hozzon fel.Ezeket a dolgokat előre letisztáztam,ezért inkább elköltözött.Aki most itt lakik azzal jól elvagyunk,nincsenek problémák.Amit csak lehet megbeszélünk,igy elkerüljük a félreértéseket.A közös helyiségekben kialakitottunk külön részeket,ezeket tiszteletbe tartjuk.
2015. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!