Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A 14 év együtt eltöltött idő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 14 év együtt eltöltött idő, munka a nem saját nevemen lévő házban stb . ennyi? Ha a tulajdonos párom kimondja hogy vége, menj a fenébe nem kellesz már. Lehet valamilyen anyagi követelésem?

Figyelt kérdés
14 éve élek párkapcsolatban . Anno a nagy szerelemben 26 évesen költöztem a páromhoz. Megélhetés reményében hoztuk össze az ő házában a munkahelyem a vállalkozásom ami később mellékállás lett. Az utolsó két három évben a párom mindent megtesz azért hogy lépjek le, de sajnos nem igazán tudok menni mivel nem mehetek az utcára a nagyvilágba. Pályáztam budapesti munkahelyre és szeretném vinni megtartani a kézműves vállalkozást ami igaz nem megy, de mégis van valami amiből talán majd meg lehetne élni.
2014. okt. 10. 06:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem tudod számlákkal bizonyítani, hogy azok a Te dolgaid, akkor bajban vagy, mert főszabály az, hogy önálló vagyonszerzők az élettársak és kétség esetén a bíróság általában 50-50%-os vagyonmegosztást rendel el.

_Én a helyedben azt tenném, hogy amikor nincs otthon, felpakolnék mindent, amit a sajátomnak gondolok, és lelépnék. Aztán bizonygassa, hogy kié, meg hogy onnan vitted el őket. Nem túl tisztességes, de az sem, amit ő szeretne veled csinálni, hogy egy szál cucc nélkül kitesz. Remélem, tanultál az esetből, hogy más nevén lévő ingatlanra nem költünk, amit meg oda veszünk, csak számlával!

2014. okt. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Ezért nem csak papír a házasság! Élettársként nem sokat tudsz tenni. Ha kirak a házából, akkor menned kell, és csak azt követelheted, amit számlákkal tudsz igazolni.
2014. okt. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki foglalkozik a témámmal.
2014. okt. 10. 06:50
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a ház a párodé volt eleve, már az összeköltözés előtt, az házasság esetén is csak az övé maradna.

Ha költöttél rá a 14 év alatt - pl. felújítás, berendezés - annak az értékére jogosult vagy, de csak ha számlákkal tudod igazolni, hogy konkrétan te fizetted.

(persze ha te előállsz ezzel, a párod is mondhatja, hogy akkor fizess bérleti díjat azért, hogy a vállalkozásod ott működött stb.)

Szóval érdemes egy ügyvédet felkeresned, mert a helyzet valószínűleg bonyolultabb annál, hogy a neten anonim módon igazán pontos tanácsot lehetne adni.

2014. okt. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

Befogadott 14 évre a saját lakásába, 14 évig volt hol laknod, mégis mit szeretnél még követelni?


Ahogy a többiek már leírták, csak az a tiéd, amit te vittél oda.

2014. okt. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Hidd el minden gonoszkodas nelkul irom, hogy semmi kozod a hazahoz , orulj neki, nek ker toled berletidijat... szepen kezd el a sajat eletedet kulon elni, ha o mar nem akar veled lenni, el kell fogadnod. Gyereketek nincs ugye? Most vagy akkor 40 eves , ugye? nem lehet egyszeru, remlem vannak baratok, csalad akik tudnak segiteni. Sok sikert !
2014. okt. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Bocs az offért,de azt írod,hogy az utóbbi 2-3 évben mindent megtett azért,hogy lelépjél.

Én már ezt nem tudom elképzelni,hogy hogyan tudtál 2-3 évig így élni?

Ez alatt a 2-3 év alatt nem tudtál volna felkészülni legalább a különmenésre?

Tényleg nem bunkózni akarok,csak elég durva,ahogy leírtad.

2014. okt. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Igazuk van az előttem szólóknak, és bármíly kegyetlenül is hangzik pl. az 5-s hozzászólás, neki is teljesen igaza van.


Nekem nem derül ki, hogy házasok vagytok-e vagy csak együtt éltek. Ha házasok, úgy egy árnyalatnyival jobb a helyzeted, de nem sokkal. Ha az a ház a párodé, főleg ha még a kapcsolatotok előtt szerezte, akkor nem követelhetsz belőle semmit. Csak amit odavittél és igazolni tudod... Ha házasok vagytok és utána vette ezt a házat a párod, akkor már bonyolultabb a helyzet, akkor követelhetsz, még ha egy vasat se adtál bele.


Nekem a szüleim elváltak, és amikor apám elment anyám (pontosabban anyai nagyszüleim) házából, akkor apám is követelt mindent, ami eszébe jutott. (Azt, hogy ő szerelte meg a villanyt, a tv-t, hogy ő festette be az ajtót, stb, utólag követelt munkadíjat ezért...) Hogy ítélt-e valamit ezért a bíróság, már nem tudom, kicsi voltam akkor.



Na szóval előre kell gondolkodni. Nemcsak házasságot kötni, hanem házassági szerződést is, vagy ha nem, akkor tisztában lenni azzal, hogy mi a sajátunk, és mi az, amit "vendégként" használunk...

Itt a GYIK-en is mindig ki vannak akadva (főleg a házasulandó nők), hogy a vőlegényük házassági szerződést akar kötni... Hát pont az ilyesmit lehet előre tisztázni, és utólag nincs vita.

És a házassági szerződés bizony nem csak annak jó, aki a jobb anyagi helyzetben van, hanem a másiknak is!

Csak az a baj, hogy sokan betegesen úgy fogják fel, hogy ja, szerződést akar?, akkor nem is szeret...

Ja persze, ha nincs házassági szerződés, akkor is megromolhat a kapcsolat...


Nincs mese, ha valaki beköltözik a máséba, akkor ne üljön karbatett kézzel, hogy huhh, már lakásra nem kell spórolni... De kell! Akinek van némi tartása, vagy csak biztonságban akarja magát érezni, akkor az spórol és addig nem nyugszik, míg a fele lakás a nevére nem kerül azáltal, hogy belead annyi pénzt... Vagy ha ebbe nem megy bele a másik, akkor szépen spórol és félre tesz a bankba, hogy bármikor tudjon maga is lakást venni, akár válás esetén, akár előbb, hogy kiadja és több bevételük legyen, bármi...

2014. okt. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Azért a "befogadott" kifejezés párkapcsolatban erős.
2014. okt. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
" Az utolsó két három évben a párom mindent megtesz azért hogy lépjek le " -ez most komoly? azert ez eleg durva, amrmint , hogy o ilyen regota nem szeretne veled lenni, te meg ennek ellenere ott vagy a nyakan, az o hazaban... azert ez eleg erdekes... ezt te hogy eled meg, nem ciki?
2014. okt. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!