Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 18 éves vagyok idén májusban...

18 éves vagyok idén májusban tervezek vidékről Budapestre költözni. Korai lenne már most albérlet és munka után érdeklődni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 8. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Van 2 honapod miert lenne korai? Uhh Darwin forog a sirjaban.
2015. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem korai. Albérletet nem fényévekre a belvárostól havi 100 + rezsi körül lehet találni, külön szoba 40-50 + rezsi, szobatárssal együtt 30-35+rezsi. Lehet ennél olcsóbban is találni, de ez az átlag. Csak hogy tudd, mivel jár ez, egy minimálbéres állásért nem éri meg a fővárosba menni. Ráadásul mivel már boldog-boldogtalan a Budapestre akar költözni, elég nehéz albérletet találni, mindenre van tucatnyi jelentkező, jó lesz már most neki állni keresni állást is meg munkát is.
2015. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
attól függ milyen gyorsan találsz munkát, az is lehet hogy már késő van...
2015. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát ugye az meg, hogy milyen gyorsan talál munkát, az attól is függ, hogy mihez ért, milyen végzettsége van? Mert egy sima gimnázium kevés lehet...
2015. márc. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

100+rezsi??? Hát az baromi sok, érdekes, hogy sok Pestre igyekvőt ezzel a számmal riogatnak, pedig ennyi pénzért már a belvárosban is lehet jó(!) lakást kapni. Már aki odavágyik persze, annak jó :)


40-50.000+rezsiért már lehet rendben lévő, kis lakást bérelni. Most is ilyet bérlek és két évvel ezelőtt is ilyet béreltem (40 és 45.000 ért)

Viszont tény, hogy az ilyen áru bérleti lehetőségeket nagyon gyorsan elkapkodják, én a két legutóbbi albérletemet az alberlet pont hu oldalon lőttem, de naponta többször is néztem.

2015. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is folyton nézegetem, de 50-ért te lakást maximum Rákosborzasztón fogsz kapni, de még talán ott sem. Most mutathatsz nekem hirdetést, ahol 40-50-ért van lakás.
2015. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tessék, mazsolázz:

[link]


6. kerület 45e, 9. KERÜLET 45e, I. kerület 69e, 11. kerület 35 ezer


Az előző két albérletem Rákospalotán volt (Drégelyvár utcában), a 7-es busz 30 perc alatt a Blahán volt, 45ezer volt havonta (1,5 szobás panel). Ez két éve volt.


És éppen most költözök ki egy 9. kerületiből, amiért 40-et fizettem eddig (38m2, kertes!). Amikor szóltam a tulajnak, hogy el fogok költözni, 3 nap után már azt kérdezte, hogy pontosan mikor, mert megvan az új lakója.


Egy 18 éves gyereknek, aki éppen csak felköltözne, egyébként sem kell 3 szobás tip-top felújított lakás, csak legyen egy szoba+konyha, legyen valamennyire értelmes helyen és be tudjon költözni.


Nem az a lényeg, hogy messze van vagy sem, hanem az, hogy milyen a közlekedése. Az is lehet, hogy a munkahelye mellett keres majd lakást, és akkor meg tök mindegy, hogy hol van. Had hangsúlyozzam ki, hogy az bérleti létnek ez az egyik előnye, hogy szabadon költözhetsz a városban.


Az olcsó albérletek napokon belül elkelnek, de ez nem jelenti azt, hogy nem is léteznek.

2015. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Na jó, én itt akkora "lakásokat" látok 60-70-ért, amiknek az a nagy előnye, hogy ha sz..rnom kell, nem kell sétálnom a wc-ig, csak kidugom a seggem az ágyról túlzás nélkül. Bármelyik másik magyar városban ezt nem vennék ki fele ennyiért sem talán. A kollégiumi szobámban több hely van mint ezekben, tized ennyiért :D
2015. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, akkor nézzük reálisan a dolgokat (se nem 45, se nem 100 ezer) :-)


A legolcsóbb albérlet a belinkelt oldalon 35 ezer ft, XVIII. ker. + 15 ezer a rezsi+ 5 ezer a közös költség, azaz összesen 55 ezer ft, DE! mivel ez nem belterület, ezért még bérlet is kell a közlekedéshez, ami + 10 ezer (mivel dolgozó lenne) - ez így már 65 ezer ft.


Nos, egy 18 éves kérdező szeretne felköltözni, munkát keresni - sajnos a végzettségét nem tudjuk. Azt viszont tudjuk, hogy kezdőként, 0 gyakorlattal nem valószínű, hogy a világ legjobb fizetését kapja, tehát valószínűleg marad a minimálbér, ami nettó 70 ezer ft körül van, ha jó tudom.


És mennyit is számoltunk albérletre, közlekedésre, 65 ezret. Akkor miből fog élni? Szóval azért nem alaptalan a 100 ezres hozzászóló riogatása.


Kár, hogy a kérdező kimaradt eddig a beszélgetésből :-) Pedig kíváncsi lennék rá is: mit gondol, hogy gondolja, milyen munkát keresne, vállalna?

2015. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szakácsnak tanulok viszont nem szeretnèk a szakmában maradni. Dolgoztam fesztiválokon pultoskènt valamint recepciòn,pizzèriában ès pincèrkènt voltam hostess is. Sajnos nekem Pest jobb lenne munka szempontbòl is ès lakás miatt is. Jelenleg van annyi fèlretett pènzem,hogy ha nem lesz azonnal,de legalább 2 hònapot ki tudok hùzni munka nèlkül.Jelenleg is dolgozom ìgy mèg teszek fèlre. 100.000+rezsi 1 emberre persze nem lenne a legjobb,de elèg 1 szoba konyha mosdò nem azonnali luxus vagy ilyesmi.
2015. márc. 17. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!