Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért mentek így fel az...

Miért mentek így fel az albérlet árak?

Figyelt kérdés
Döbbenettel nézem, hogy 50ért szinte még garzont sem lehet bérelni. (Bp) Jelenleg 50-et fizetünk egy 1+2 fél szobásért, de innen mennünk kell.
2015. márc. 28. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
1999-ben tanárként végeztem, azért is változtattam pályát, mert a kezdő tanári fizetésből csak az albérletre futotta volna (kis garzon), rezsire nem. Most néztem, hogy bőven 100eFt felett van most a kezdő fizetés, az albérletárak viszont nem. Szóval még mindig jobb a helyzet mint 16 éve.
2015. márc. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Sok a jól fizető külföldi albérlő.

2. A magas ár egyfajta szűrő,ha ki tudod fizetni az első hó + 2-3 hó kauciót 300-500 akkor valószínűbb,hogy fizetőképes vagy,mintha 50000-ről beszélnénk.

2015. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Mert elértéktelenedett a forint. Euróban, dollárban számolva nem is mentek fel annyira :)


Mert sokan megégették magukat devizahitellel, és inkább bérelnek. Nagyobb kereslet, magasabb ár.


Mert vidéken nehéz fiatalként saját lábra állni, ezért vagy Pestre, vagy külföldre megy mindenki. Tolongás van a pesti albérletekért, lehet emelni az árat.


Mert a sok buta ember ezt is kifizeti érte. A tulaj annyiért fogja adni, amennyiért csak tudja, és nem annyiért, amennyibe neki van. Ahol a fizuhoz képest drága a lakhatás, onnan lépni kell.

2015. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen. 170 euró egy budapesti ingatlan bérléséért európai szinten röhejes, amit eddig fizettünk. Azonban, mikor három éve kivettük ezt a lakást még simán lehetett 50 ezerért találni és kínálat is volt, de most alig van. Mintha eltűntek volna a lakások.
2015. márc. 29. 19:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Az #1 vagyok.

Aki bérbead tetszik nem tetszik üzletként tekint rá. Ha rákersel a "kiszámoló ingatlanbefektetés" szavakra a google-ben, akkor a kiszámoló honlapján találsz cikkeket amely a kiadást és azzal kapcsolatos dolgokat körbejárja és egy excel táblát, ahol ha megadod a paramétereket kiszámolja, hogy mennyiért kell(ene) kiadnod, hogy megérje pl. a biztonságos maceramentes állampapírokkal szemben (figyelembe véve a kiadásokat is). Az alap példában egy 14MFt-os lakást 175eFt-ért kellene kiadni, hogy egy kicsivel (2%-kal)többet kapjál mint állampapírra úgy, hogy a kiadással sokkal több a kockázat és munka (nem veszik ki, kiveszik de lelakják, ne adj isten, átvágnak és nem fizetnek stb.)

2015. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!