Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A szerződésben foglaltak...

A szerződésben foglaltak ellenére növelheti-e a tulajdonos a bérleti díjat?

Figyelt kérdés

Albérletben élek. A tulaj nem is akart szerződést írni, de én erősködtem, szóval van szerződés, benne van, hogy mennyit kell fizetnem minden hónapban.


Most kitalálta, hogy több a rezsi, mint amire számított, és fizessek többet, találjam ki, hogy mennyivel adok neki többet.


Szerintetek?


2013. jún. 4. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Igazolja számlákkal a rezsi mértékét. Hasonlítsátok össze a számlákat.
2013. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sandol válasza:

Szia!


Kérdd el tőle a csekkeket! Fizesd be,majd add oda neki az igazolót plusz a bérleti díjat. Ez a legtisztább. Bár ha ilyen sunyi,akkor nem fog belemenni.

2013. jún. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

No de eleve úgy hirdette meg, hogy rezsivel együtt mennyit kér fixen. És a szerződésben is így áll, hogy lakbér+fix rezsi.


Én nem szeretnék ettől a fix összegtől többet fizetni.

2013. jún. 4. 10:38
 4/9 anonim válasza:
Ne hagyd magad, ne fizess többet! ez van a szerződésben, és ehhez is tartsa magát ő is!
2013. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi...

Hát ezért nem akart ő annyira szerződést. Még jó, hogy erősködtem.


Annyira elegem van már az ilyen emberekből... :(

2013. jún. 4. 10:44
 6/9 kovpet ***** válasza:

Egy szerződést két ember egyetértésben köt meg. De azért nem az idők végezetéig szól változatlan feltételek mellett. Szép is lenne, ha nem változtathatnátok meg a feltételeket. Akkor 100 év múlva is ugyan ennyit fizetnél (ami akkor egy kiló kenyér ára lenne) és te is ide mennél nyugdíjba, mert nem mehetnél el máshova lakni.


Más kérdés, hogy ki az a hülye, aki fixre vesz egy nem fix költséget. Nyilván "kevesebb rezsire számított". Tárgyaljatok és egyezzetek meg úgy, hogy mindenkinek elfogadható legyen.

2013. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

kovpet:


A szerződés egy adott dátumig szól, egy adott összegről.


Senki nem mondta, hogy nem lehet módosítani. De akkor mondja fel a szerződést, ajánljon egy új árat, és én majd eldöntöm, hogy aláírom-e az új feltételekkel, vagy sem. Ez így lenne korrekt, egyenes, emberi.


Viszont, nem fogok többet fizetni annál az összegnél, mint amire szerződtem. Csak mert ő gondol valamit... A szerződés lejártáig biztosan nem.


Ő is ugyanilyen üres "érvekkel" dobálózik, hogy "kiló kenyér", meg "nyugdíj". De tudod, nem egyedül lakom itt, és csak tőlem akar többet kérni, mint megtudtam. Nem volt csőtörés, nem maradt égve a villany stb. Semmi ilyesmi nem volt. Egyszerűen sunyi, és kész... tipikus. Sajnos.

2013. jún. 4. 15:40
 8/9 Sandol válasza:
Ez szerintem is így lenne korrekt, hogy ajánl egy új szerződést, amit ha elfogad, akkor marad, ha nem, akkor menjen Isten hírével. De csak úgy nem módosíthat szóban egy szerződést. Ez egyoldalú szerződésmódosítás lenne, ami törvénytelen.
2013. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:

Ja, hogy határozott idejű a szerződés? Akkor annyi.


Egyoldalúan meg nyilván nem lehet módosítani semmilyen szerződést, ami két vagy több fél között köttetett.


"találjam ki, hogy mennyivel adok neki többet"


Ezzel viszont nincs baj. Találj ki egy kerek számot :)

2013. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!