Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az rendben van, hogy a közös...

Az rendben van, hogy a közös költséget a panelban (lépcsőház festésére) nekünk mint albérlőknek kell kifizitnünk, és nem a lakás tulajdonosának akinél bérelünk?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Elvileg a tulajdonosnak kellene fizetni. Kérdés, milyen szerződésetek van vele?
2015. ápr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Megbeszélés kérdése, nem feltétlen a tulajdonosnak kell kifizetni, illetve be is kalkulálhatja az albérleti díjba, ha nincs szerződés azt fizettet ki veletek, amit akar.
2015. ápr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van szerződés, de ez nincs benne. Az albérleti díjon felül kellett pluszba adni azt a pénzt. Nem nagyon tetszik, de hirtelen nem reagáltam semmit, csak utána gondolkoztam, hogy miért nekünk kell fizetni, és nem neki :-$
2015. ápr. 20. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Kérdezd meg tőle, az a legtisztább, én nem tudok olyan jogszabályról, hogy ezt a tulajnak kell kötelezően fizetni.
2015. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Milyen jogszabályról beszélsz?

Természetes dolog, hogy egy társasház rezsiköltségei a résztulajdonosokat terheli!

Jogilag is csak tőlük lehet követelni, behajtani!

Az albérlő nem áll jogviszonyban a társasházzal!

2015. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
A közös költségnek egy minimális része a felújítási alapba megy, a többi része a lifthasználat, takarítás, házfelügyelők bére, szemétdíj stb. Ezeket pedig a lakáshasználónak illik fizetni. De tökmindegy, ki fizeti, ha a bérlő nem akarja fizetni, a tulaj egyszerűen belekalkulálja a bérleti díjba.
2015. ápr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Többször is jött szólni a gondnok, hogy ki kell fizetni, és mikor a tulajnak szóltam, azt momdta, hogy majd ő megoldja. Aztán most megkérdeztem tőle, hogy mi azzal a helyzet, mert még mindig nekem mondogatja a gondnok, és mondta a tulaj, hogy elfelejtette, fizessem ki neki, és ő átutalja a pénzt. Hirtelen nem gondoltam tá, mondta három hónap kell visszamenőleg, mondtam annyi pénzem nincs. Úgyhogy két hónapot elvett. Felírta, mondta hogy átutalja, és legközelebb meg beviszem a többit is.


De am a lift, takarítás, közös villany, ezek venne vannak a havi összegben és a szerződésben, amit fizetek neki.

Mert tavaly ilyesmi nemvolt. De idén nyárra tervezik a festést, és újévtől gyűjtenek.

2015. ápr. 20. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
5 Jogilag a rezsit is a tulajdonosnak kell fizetni, övé a lakás, ha az albérlő nem rendezi, akkor a tulaj fogja befizetni. Szerintem érthető, ha a takarítást, lifthasználatot, stb., a bérlő fizeti, mert ezeknek ő élvezi a hasznát, a felújítási alapba viszont a tulajdonosnak kell fizetni, mert az ő lakása lesz ezáltal nagyobb értékű, de ez csak az én véleményem, szerintem érdemes mindent a szerződésbe beleírni, közös ktg mindenhol van, nem értem, hogy miért nem lett letisztázva az elején.
2015. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit ki kell fizetni az albérlőnek:


- tv-internet használati díj

- áramdíj

- közösköltség díj

- hidegvízdíj

- melegvízdíj

- fűtésdíj

- javítási díj


Ha esetleg van külön

- szemétszállítási díj

- szennyvízszállítási díj,

akkor még ezt is.


Ezeken felül fizetni kell a bérleti díjat. Ezen felül nem kérhet pluszköltségeket a lakástulajdonos. Ha kér, az már nem valami tisztességes.

2015. ápr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Lakástörvényben világosan benne van, hogy az épület karbantartása a tulajdonos feladata. Azaz költsége.


Fogyasztás jellegű költséget, mint világítás vagy szemétszállítás rá lehet terhelni a bérlőre. Felújítást, felújítási alapot nem! Ez különösen akkor szokott gond lenni, amikor egy közgyűlési határozattal a közös költség felújítási részét jelentősen megemelik, vagy, mint a fenti példában is, valamilyen egyszeri vagy rendszertelen karbantartási költség jelentkezik, ami a bérleti szerződés megkötésekor nem volt ismert. Ez az emelés vagy egyszeri költség nem hárítható át a bérlőre! Ez a tulajdonos kockázata, ezért kapja a lakbért.


Ha a tulajdonos szerződéskötéskor köti az ebet a karóhoz, és a neki kiszámlázott teljes közös költséget rá akarja terhelni a bérlőre, akkor fel kell ajánlani, hogy a felújítási alap aktuális összegével megemelitek a lakbért, de felújítási alapot te nem fizetsz. Ha ebbe nem megy bele, akkor ne csodálkozz később, hogy veled lesz kifizettetve a ház felújítása. Még jó, hogy a lakás vételárát nem te fizeted a lakbéren felül!

2015. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!