Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valaki hasznos tanáccsal...

Valaki hasznos tanáccsal szolgálna nekem?

Figyelt kérdés

Albérlő vagyok lassan négy éve lakom itt, most költözöm a hó végén.

Bérleti szerződés, készült, kauciót letettem. Több, mint egy év múlva pénzhiány miatt a kauciót lelaktam. Azt hittem rendben is vagyunk. Ma jön a lakástulaj elszámolunk és kiderült, hogy nekem van még egy fizetetlen havi bérleti díjam. Milyen jó, hogy erről nem is tudok... Arra kért, hogy fizessem ki kiköltözéskor az elmaradásom. Semmilyen elmaradásom nincs a hölgy el van varázsolva, a kaucióm fedezte a költségeket, azután pedig rendesen fizettem

Mit tegyek? Forduljak ügyvédhez? Nem akarok feleslegesen kiadni 50 rugót, csak azért mert a tulajnak ilyen képzetei vannak...


2015. máj. 5. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem kell ügyvédhez fordulnod feltétlen, én előbb megpróbálnám az átutalások kivonatával igazolni, hogy befizettem a pénzt. Merthogy ugye nem készpénzben nyomtad a kezébe...?
2015. máj. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De igen. Minden hónapban ő jött a pénzért...
2015. máj. 5. 20:20
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni, ha "nyomtalanul" ment a pénz. Minden pénzről elismervényt kellett volna kérned, ha készpénzben adtad.
2015. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mindig felírta a tulaj, az aktuális havi rezsiköltséget.Ennyi

Nem tudom, mit kellene tennem...

2015. máj. 5. 20:27
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos így tényleg szar helyzetben vagy. Többet ne kövess el ilyen hibát, pénzt nem szabad kézbe adni. Az utalásról mindig marad nyom, és tudod igazolni a fizetéseidet.


Fordulhatsz ügyvédhez, de értelmét nem látom. A te szavad az ő szavával szemben. Egyikőtök sem tudja igazolni a befizetett összegeket...

2015. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Most, a felmondási hónapban is fizetted a bérleti díjat?
2015. máj. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen! Elvileg ez az ehavi bérleti díj lett volna, ekkor derólt ki, h. szerinte ez csak az áprilisi.
2015. máj. 5. 23:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Fura! Három évig kaució nélkül ott lakhattál, s most is hagyna ingyen lakni egy hónapot (hiszen nincs már nála biztosítékod) csak kiköltözésnél kérné a pénzt?! Nagyon naiv bérbeadód lehet.
2015. máj. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a közüzemi számlákkal is rendben vagy? Az is érdekes, hó végén költöznél, aztán most számoltok el.
2015. máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a kauciót le laktad és tudod,hogy nem tartozol neki akkor lépj le onnan szònélkül a kulcsot pedig a postaládába.kész :D
2015. máj. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!