Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cocker spaniel gazdik tudnatok...

Cocker spaniel gazdik tudnatok segiteni par tanaccsal?

Figyelt kérdés

egy hete megmentettem egy 3 eves fekete cocker spanielt egy ismeros csaladtol. Borzalmas allapotban volt az ehhalal kuszoben tele kullancsokkal.

Azota eleg szepen gyogyulgat. Viszont nem valami szotfogado, eleg onfeju. Szeretnem megtanitani neki az alapveto dolgokat: ul, fekszik, marad, de ahogy meglatja a jutalomfalatot a kezembe, mint az orult ugral, korbe-korbe sehogy sem tudom nyugalomra birni, ezenkivul ugy odakap a jutifalatert, hogy attol felek leharapja az ujjam.

van egy labrador kutyam is, akit ket nap alatt szinte megtanitottam az alapveto dolgokra, most tehetetlennek erzem magam. ezenkivul mindig meg akarja hagni a labradoromat, amit kemenyen tiltok neki. mindketto kutya szuka.

Azt mar elertem, hogy amikor etetes van addig nem ehet, amig nem kap engedelyt.

az is eszembejutott, hogy lehet, hogy meg korai a tanitas? egy hete van nalunk.


2015. márc. 31. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Amiről te beszélsz, az nem tanítás, hanem nevelés. Tök más dolog megtanítani a kutyát ülni, feküdni meg kézen állni, mint felállítani a szabályokat, hogy mi az, amit nem lehet csinálni.

Elhanyagolt kutyáknál a mindennapos hosszú séta és mozgatás szokott segíteni a stresszes hiperaktivitáson, de kell pár hét, mire látványosan lenyugszik a kutya. A nevelését ettől függetlenül nem szabad elhanyagolni, mert amit eleinte megengedsz neki, azt később jogosan fogja elvárni.

Illetve az fontos még, hogy ne legyél vele engedékenyebb csak azért, mert mentett kutya. Neki arra van szüksége, hogy normális kutyaként kezeld, a leírásod alapján ő annak is érzi magát, úgyhogy nyugodtan nyúlj oda neki keményen, ha megharap, akár kajáért, akár másért. Vegye észre, hogy te nem gumilabda vagy, hanem egy olyan élőlény, akire oda kell figyelni. Ne ugráljon rád, ne rágcsáljon, ne akarja elmebetegséggel kivívni a figelmedet. Ha nagyon megunod, ugrálásért meg durva kajaelvételért nyugodtan lekeverhetsz neki egy olyan sallert, amitől meglepődik (nem a fogát kell kiverni nyilván, de az üzenet menjen át), ha meg megunod a pörgést, egyszerűen fixáld a nyakörvénél fogva.

És ismétlem: sok-sok-sok séta hosszú pórázon, rengeteg labdázás, esetleg tanítás, vagy bármilyen más játék, hogy kimenjen belőle a stressz.

2015. márc. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, a pörgéshez: sose kapjon megerősítést az idegbeteg lelkiállapotára, mindig várd meg, amíg megnyugszik, mielőtt azt csinálod vele, amiért pörögni kezdett meg ugrálni. Ez eleinte marha sok idő, de ha következetes vagy, nagyon gyorsan le fog esni a kutyának, hogy csak nyugodt viselkedéssel érheti el a célját. A simivel, kedves beszéddel is vigyázz, mert az sem megnyugtatás a kutyának, hanem megerősítés, csak még jobban fog pörögni tőle.
2015. márc. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom. Sokat segitettel. sokat setalok vele porazon. Labdazni is elkeztunk. eddig erdektelen volt, de tegnap mar futott a labdaert es vissza is hozta, igaz morgott, amikor kertem de aztan csak odaadta.

akkor menni fog ez csak tobb ido szukseges.

2015. márc. 31. 00:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, szerezz hosszú pórázt (5-10 méter), hogy rendesen kirohangálhassa magát sétán is, egész más élmény neki :)
2015. márc. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi. be is szerzem holnap
2015. márc. 31. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!