Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik albérletben laknak...

Akik albérletben laknak milyen háztartási eszközök meglétét várják el egy albérlettől?

Figyelt kérdés
Csak nagy vonalakban gondoltam, pl. evőeszköz, étkészlet, vasaló dolgok stb.
2015. jún. 15. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Még olyan is van, aki kifejezetten üres lakásbérletet keres. Az általad felsoroltak nem feltétlenül képezik amúgy egy berendezett bérlemény részeit sem.
2015. jún. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Ami elvárható, az a tüzhely, hütöszekrény (fagyasztó nem tartozik bele) müködöképes mosogató, fürdöszoba mosdóval és zuhanyzóval (kád nem lényeges).


Mellesleg én soha nem használnék a lakással együtt "kapott, bérelt" evöeszköt, étkészletet - csak a sajátomat használom.

2015. jún. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Miénk félig berendezett volt,tehát nagyobb bútorok pl. szekrény, ágy voltak itt. A konyhaszekrényben is voltak lábasok,evőeszközök, tányérok, poharak, találtunk egy turmixgépet is. Amúgy mi nem vártunk el semmit, úgy készültünk hogy volt nálunk ilyesmi, csak mert az előző albérletet olyan lecsupaszítva vettük át, hogy pl. wc deszka sem volt és a csillárokból is elvitték a villanykörtét.
2015. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mosogató, hütő, mosógép, étkészlet, tűzhely.
2015. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind hasznos!
2015. jún. 15. 09:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekünk nincs :D

Egyébként szerintem nincs ilyen. Minden lakás felszereltsége más egy kicsit. Az ember mindig megveszi, ami kell.

Meg egyébként vannak mindenkinek egyéni háklijai. Nekem például az étkészletem a szüleimnél csücsül egy dobozban. Nincs autónk, nehezen tudnám felhozni, meg költözni sem egyszerű vele. Így elvárom, hogy legyen étkészlet. De itt előttem más írta, hogy kimondottan zavarja.

Engem például a zuhanyfüggönyök zavarnak: kiveszünk egy tök jó lakást és undorító, kék-zöld, tengericsillag mintás függöny van a zuhanyzóban, ráadásul a mérete is túl kicsi. Már a harmadik lakásban találkozom ezzel. Minden alkalommal az az első, hogy leszedem és felrakom a saját, normálisan kinéző függönyömet :D


A lényeg, hogy általános szabály nincs. Például eddig mi olyan lakást kerestünk, ahol van porszívó, takarítószerek. De a mostani annyira tetszett, hogy eltekintettünk tőle, inkább megvettük. Innentől viszont ha költözünk, már nem lesz szempont, sőt inkább hátrány, hiszen akkor hova tegyük a sajátunkat?

2015. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak egy hűtőgép, beépített konyhabútor képezi az elbérletet.

Étkészlet, evőeszköz, vasaló csak akkor van, ha az előző albérlő ott hagyja.

2015. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk huto,fagyaszto,mosogep volt az alap,ezenkivul hala Istennek minden a sajatunk.
2015. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja amúgy az is kérdés, hogy milyen maga a lakás.

Ha bútorozatlan, azért akkor sem árt, ha legalább a konyhabútor benne van - tekintve hogy az általában beépített.

Ha bútorozott, akkor minimum legyen még ágy, szekrény, asztal, szék, médiaállvány, előszobafogas. Ha van nappali is, akkor ott egy kanapé és dohányzóasztal.

Ha gépesített, akkor minimum legyen hűtő, mikró, tűzhely, mosógép. Jó ha van mosogatógép, klíma, esetleg szárítógép.

Ezeknek különféle kombinációi is szoktak létezni, pl. bútorozatlan és gépesített talán a leggyakoribb.


A konyha felszereltsége nagyban függ a lakástól. Tányér, pohár, evőeszköz, néhány fazék, lábas, tepsi, fakanalak szerintem nem árt, ha vannak. Jobb lakásokban lehetnek kisgépek is, pl. kenyérpirító, vízforraló.


Ha jobb, drágább lakásod van, akkor szerintem érdemes rászánni azt a plusz pénzt, amíg berendezed, mert valószínűleg visszajön a magasabb bérleti díjból. Ha egyetemistáknak akarod kiadni, akkor például tuti nagy előnyben vagy, ha jól felszerelt a lakás, mert nekik általában semmijük nincs (miért is lenne? eddig a szüleikkel laktak).

Ha amúgy lepukkant a lakás, akkor vsz felesleges nagyon felszerelni, úgysem tudod kiadni drágábban.


Ja igen! Ami fontos: inkább legyen egy lakás bútorozatlan vagy csak részben bútorozott, de semmiképp ne a déditől örökölt, 50-es, 60-as évekből származó "antik" bútorokat tedd bele. Azok szörnyűek, senki nem szereti! Nálunk például kizáró ok, meg se nézzük az ilyen lakást. (Ez alól kivételt képeznek persze a valódi antik bútorok szépen felújítva, karbantartva, de az már más kérdés.)

2015. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további hasznos válaszokat! Akkor hagyunk itt pár dolgot, ha növeli az értékét. Szép, új a lakás, csak kinőttük, ezért adjuk ki, nem ezer éves bútorzat van benne :-)
2015. jún. 15. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!