Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kilakoltatas ok nelkul? 9...

Pissedoff kérdése:

Kilakoltatas ok nelkul? 9 honapja egyutt lakok egy alberlovel, akitol en kibereltem a kisebb szobat. Eddig csak a rezsi miatt volt problemank egymassal.

Figyelt kérdés

Mindent fizettem, de mivel a rezsi osszege hatalmasakat novekedett, kertem mutassa meg nekem a szamlat, hogy mennyi aminek en a "felet" fizetem? SOHA nem mutatta meg, akarhogyan probalkoztam.

Mivel ez a no PAZAROLJA az aramot, (TV-vel alszik, TV /intenet egyszerre megy, ejjel nappal sut/foz, 90-fokos vizben mossa a szetszakadt rongyait/minimum 2-3x egy het alatt) nem ereztem igazsagosnak, hogy velem fizetteti az egesz (vagy majdnem egesz rezsit). Nalam csak egy laptop van hasznalatban, meg egy 60-as villanykorte. (Alig voltam otthon kulonben is) A konyhat nagyon ritkan hasznaltam, akkor is leginkabb csak tojas rantottat csinaltam, ami 2-3 perc maximum.

(Errol a temarol mar posztoltam elozoleg tanacsert...)


Sajnos abbol a lakasbol surgosen el kellett koltoznunk majus elejetol. Ez az uj alberlet sokkal kisebb de dragabb mint az elozo volt. Az en szobam csak 6nm-es, de 30 ezer a ber + a rezsi, ami itt sokkal dragabb lesz, mivel a fozes arammal mukodik. Sajnos ra voltam szorulva, hogy vele koltozzek megint. Megegyeztunk, hogy NE PAZAROLJA az aramot feleslegesen! Mondani sem kell, hogy itt eppen ugyanazt csinalja, mivel szamit ra, hogy ugyis en leszek a penz-tehen, akit meg lehet fejni.

Amikor ordit a tv, olyankor tudom, hogy alszik. Amikor le van halkitva a tv, olyankor meg interneten jatszik. Ki mertem nyitni a szamat, hogy ez nem igazsagos, hiszen en csak aludni jarok haza, miert fizessek 40-ezer rezsit az o pazarlasaert!? Azota haboruzik velem, es megadta hogy ki kell koltozzek egy honap alatt mert o tud 10 perc alatt lakot talalni maganak. Igen, de ennyi penzert?

Mindegy, a lenyeg az, hogy tobb mint 2 hetig nem volt internet hasznalatom, es nem engedi a vezetekes telefont sem hasznalni, azelott engedte, de azert is kulon fizettem.

Egyfolytaban kutatok kiado lakas/szobat, de nem talaltam. Rengeteg idot, es penzt elkoltottem a hivasokra, de mindeddig hiaba...

Mondtam neki, hogy lehet hogy a hataridon tul kell lepjek, de hallani sem akar rola. (O nem akar "nagyito" alatt elni) ezt mondogatja. A fizetest soha nem tagadtam meg neki, de mivel meg mertem szolalni, igy akar engem most terrorizalni.

Azzal fenyeget, hogy az unoka occsei ki fogjak a cuccaimat dobni az utcara, ha nem koltozok.

Az osszes ismeroseinek befeketit engem, akik persze el is hisznek mindent ahogy o mondja.

Felek a bozzsuallasatol! Mit tudok csinalni!? Legalisan kidobhat engem? O is csak alberlo, akitol en bereltem mint alberlo!

Nem voltam bejelentve sem az elozo, sem erre a helyre, kidobhat engem!?

Lehetseges ilyen? Nincs hova mennem, es az ido nagyon szorit!

Segitsetek!


2015. jún. 16. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos kidobhat. Nincs írásos szerződésetek így azt csinál, amit akar, mivel te hivatalosan ott sem laksz. Rosszabb esetben akár a rendőrségen is feljelenthet illetéktelen behatolás vagy betörés miatt (persze nagy eséllyel nem fog, ugyanis ő is csak albérlő így semmi joga kiadni a szobát)
2015. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tulaj engedélyével adja ki a szobát? Ha nem, szerezd meg a tulaj elérhetőségét és beszélj vele.
2015. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszotokat, meg ha nem is az amit szeretnek hallani. Irasos szerzodes van az "elozo lakasbol" ahova eloszor bekoltoztem vele. Itt az uj lakasban nincs szerzodes, de a "tulaj????" tud rolam. Valoban megteheti hogy kidobja a cuccaimat az utcara vagy ilyesmi? Ilyent legalisan megtehet? Nem arrol van szo hogy nem fizetek, vagy nem akarok koltozni, hanem az, hogy a megadott idobe nem akar bele ferni. Mindenaron el akarok koltozni innen, de sajnos eddig nem volt szerencsem talalni egy uj helyet. Ha olyan egyszeru lenne a dolog, akkor en mar 6-7 honapja elkoltoztem volna, mivel tudom hogy ki vagyok hasznalva. Valoban megteheti hogy kidobja a cuccaimat az utcara? Nincs annak kovetkezmenye az o reszerol???
2015. jún. 18. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs következménye, mivel nincs szerződésed. Ha tud rólad a tulaj, miért nem vagy benne a szerződésben? Akkor az ő jogusultsága lenne a felmondás, nem a lakótársadé. Már írtam, beszélj vele!
2015. jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ritka nagy hülye vagy.


Nem igaz hogy nem találsz mással albérletet, vagy legalább szobát. Vagy ha már ezzel a nővel élsz, akkor miért is vele vagy/nem vagy szerződésben, miért nem a tulajjal?


Egyrészt ha lenne rendes szerződésed a tulajjal, akkor neki tudnál panaszt tenni, vagy legalább mutatná neked a számlákat és feleznétek a rezsit. Másrészt így azt tehet amit akar, te gyakorlatilag ott sem laksz.

2015. jún. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem ok nélküli. A bérlő (és nem albérlő!) valószínűleg nem volt jogosult a lakást albérletbe adni (mivel itt te vagy az ALbérlő), és ezért te egy jogcím nélküli lakáshasználó vagy, akit akár gyorsított, nemperes eljárással kilakoltathatnak.


A jogosulatlan albérleteztetőnek pedig fel lehet mondani a szerződését, és peres úton kiüríteni a lakást.


Gratulálok nektek, ügyesek voltatok...

2015. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!