Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy lényegesen kisebb, de...

Egy lényegesen kisebb, de ugyanolyan szerkezetű lakásban sokkal kisebb a rezsi?

Figyelt kérdés

Van két panellakás (52 és 35 m2), majdnem ugyanannyiba kerülnek. Semmiféleképpen nem érdemes a nagyobba költözni? Mennyivel egyszerűbb a kisebbet fenntartani? Csak mert annyira vonzó, hogy ugyanazért a pénzért majdnem kétszer akkora lakás is kijönne. Természetesen minél kisebb a rezsi, annál jobb, mert nincsen top fizetésem. De nem tudom, hogy a gyakorlatban mennyivel lenne kevesebb a kicsiben, mert ha nem olyan sokkal, akkor a nagyobbat szeretném mert nagyon ár alatt van, és nem nagyon vannak nagyobbak ilyen áron.

Ti mit csinálnátok?



2013. jún. 8. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A fűtésszámlán kívűl minden ugyan annyiba kerülne rezsi szempontjából hiszen azért mert nagyobb házba laktok nem fogtok többet fürödni mint a kisebbe ...a villannyal is ez a helyzet kivéve ha mindenhol égetitek a lámpát.

Amúgy a közös költség stb hol mennyi??

Én ha már lakást vagy házat veszek akkor nem biztos,hogy 6 éven belül cserélni tudnám ha esetleg bővül a család szóval én a nagyobbat választanám.

2013. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen ez igaz! Csak mégis az a tapasztalatom, hogy vannak nagyon drága fenntartású, meg egész kis rezsijűek is, pl. közös költségem 35-ösben volt 6 ezer is, 52-esben meg alig 8, és ezt a 2 ezret megéri beáldozni. DE! volt olyan lakás is ami pl. 49 m2 és majdnem 15 volt a közös költség, na az hogy jött ki? Értitek mi a dilemma, nem mindig m2 arányosak a költségek, de az általánosságban igaz, hgoy minél kisebb a lakás, annyival biztosabb hogy nem fognak időközben akkorát emelni pl. egy külső szigetelés vagy liftújítás miatt a közös költségen. És ami a m2 függvénye, a távhő, na az a legnagyobb parám, mert abban lehetnek a legnagyobb különbségek.

Hirdetésekben is nagyon sok olyat látok, hogy 2-2.5 szobásat cserélnének másfeles, 35 m2-esre, akkor ők miért akarnak kisebbre cserélni, ha a nagyobbnak nincs annyival több fogyasztása? Szóval nagyon tanácstalan vagyok. De köszi a választ!

2013. jún. 8. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Mi egy kb 60m2-es konvektoros lakásba laktunk... 150m2 családiba költöztünk.

Itt kevesebb a víz és csatorna díj szóval a vízszámlánk is kevesebb lett (oké van kút így a kert locsolása csak a villany számlát nyomja)

Ott átalányba havi 10000 villany fizettünk és gáz bojler volt..itt havonta diktálom és 8000-11000 ft között van úgy,hogy itt villany bojler van..az emeletesbe pl volt egy hűtőnk,1 tv,1 számítógép,mosógép és a lámpák... itt van 2szer akkora hűtő,fagyasztó láda,2 tv,laptop, a bojler stb stb költözéskor nagyon sok gépet új energia takarékosra cseréltük és újból is figyeltünk erre.. a 100 meg 75 meg 60 stb égőket ilyen 11w energiatakarékosra meg 2 w ledesre cseréltük és már csak az áramzabáló bojler lecserélése van hátra.

Ott átalány 16000 gázt fizettünk és hát minden volt csak meleg nem meg :S 2 szobát fűtöttünk a konyhát és a fürdőt nem...szigetelés nem volt,alattunk üres volt a lakás és a szomszéd néni se vitte túlzásba a fűtést.... itt diktálom és csak a tűzhely gáz szóval 2500 körül fizetünk.

Hát nem kevés pénzért itt 20 cm-es szigetelést kapott fal és a padlás felé is szigetelve lett...vegyes tüzelésű kazánunk van puffertárolóval és hát ilyenkor az is lényeges ki mennyiért szerzi a tűzifát mi rönkbe vesszük mert úgy még olcsóbb és durván 50000 ft-ból simán megvan a fűtési szezon úgy,hogy meleg van az egész házba.

Központi fűtésesbe még nem laktam,de sok jót se hallottam így én inkább egyedi gázosat keresnék.

2013. jún. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az én dolgom, hogy mit csinálsz, kérdező, de én lebeszélnélek a panelról. Nem véletlen, hogy aki teheti, meg akar szabadulni tőle. Mindenki hallgat róla, lapítanak az illetékesek, de jó, ha tudod, hogy a panelok 50 évre lettek tervezve. Azt pedig már javarészt kiszolgálták. Itt is ott is hallani már, hogy elrohadnak a sarokhegesztések, ujjnyi réseket eredményezve. Nagyon sok régi építésű panelhoz menekülőút sincs hagyva, tehát egy lakástűz esetén a daruskocsi nem tud odaállni. Magánéleted sem lesz, mert nem tudsz olyan halkan szellenteni, hogy a szomszéd ne hallja. Én laktam panelban, volt olyan nyár, amikor este 11-kor 38 fok volt a szobában. Nem dugni, még élni sincs kedve az embernek. Szóval jól gondold meg.
2013. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mi 50 nm-es lakásból költöztünk 68 nm-esbe és drágább. A közös költség is (mivel nm-re kell fizetnünk) és a fűtés is. Felújítás is többe kerül.

Abba mennék amelyik jobb helyen van, szebb lépcsőházban. A nagyobb lehet hogy problémás, ilyen olyan tartozások miatt pl.

2013. jún. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!