Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet bérléskor a lakástula...

Albérlet bérléskor a lakástulajdonos kérhet tőlem munkáltatói szerződést vagy bármely olyan papírt amivel bizonyítható, hogy van munkaviszonyom és képes vagyok anyagilag a lakás kifizetésére?

Figyelt kérdés
Vagy ehhez nincs joga?
2015. jún. 24. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Joga nincs, de oka lehet. Az egész megegyezés kérdése. Te nem vagy köteles kivenni, ö nem köteles neked kiadni.
2015. jún. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert úgy gondoltam, ha a pénztárcámban akar turkálni, akkor keressen más balekot.
2015. jún. 24. 20:24
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Joggal kéri. Biztos akar lenni abban, hogy tudsz fizetni. Ez nem a pénztárcádban való turkálás. Mondani mindent lehet.
2015. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A fizetésemhez viszont semmi köze és igen, ez pénztárcában matatás határozottan.
2015. jún. 24. 20:53
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Elég sok embert értek már komoly károk amiatt, mert a bérlők nem tudtak / nem akartak fizetni. Teljesen érthető, ha bizonyítékot kér arra, hogy van munkaviszonyod. Ez nem pénztárcában turkálás, ez józan és előrelátó gondolkodás, és megalapozott elővigyázatosság.
2015. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tetszik hogy ezt kéri ne vedd ki, kényszeríteni úgysem tudod. Ez nem zsebben turkálás, te pont ugyanannyit fizetsz így is úgy is, de valahol érthető, hogy megbízható keresettel rendelkező embert keresnek.
2015. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire tiltakozol, hogy meggyőződjön arról, hogy fizetésképes vagy, akkor talán nem is akarsz rendesen fizetni?
2015. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Hát bizony van köze. Nyugi, nem a fizud érdekli, csak az, hogy majd lesz miből fizetned. Én is kérnék.
2015. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
bőven elég a keresetem, hogy fussa egy olcsó albérletre, de ha ennyire nem bízik meg bennem az ürge (bizalomnak kölcsönösnek kéne lennie) akkor keresek mást
2015. jún. 24. 22:04
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Nyugodtan keress mást. A legtöbb felelős bérbeadó kér valamiféle igazolást az anyagi helyzetedről.
2015. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!