Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valaki tud Budapesten a 13....

Valaki tud Budapesten a 13. kerületben olcsó 1 szobás albérletet? Vagy a környéken? 4; 6; 14; 15. kerület is jó lenne.

Figyelt kérdés
2015. jún. 26. 06:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent nálad az olcsó?
2015. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk 45000/hó + rezsi. Vagy max 50000
2015. jún. 26. 10:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen olcsó albérletek kora elmúlt :( max a 15. kerületben találhatsz, nagyon kint...
2015. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az is jó lenne..... 50.000-nél többet nem is tartanék reálisnak egy 1 szobás kis lakásért.
2015. jún. 26. 21:43
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy neked nincs rá több pénzed, de gondolj már bele, hogy ebből lejön 16% adó minimum, plusz az ügyvéd díja a szerződéshez, a maradékból meg ki kell jönnie az amortizációnak, az állagmegóvásnak, macera van vele és szinte semmi nyereség, pedig sok millióba van egy egy szobás lakás is, minimum ki kell termelnie annyit, mintha egy részvényben kamatozna.

Furcsa, hogy itt a bérlők mind 50 ezres albit keresnek, de kiborulnak ha nem adózik utána a bérbeadó, lepusztult a lakás vagy ki kell fizetniük az állagmegóvást és javításokat. Számoljátok már ki, hogy mennyi lenne a bérleti díj, ha mindenki adózna belőle és beleszámolná ténylegesen az amortizációt és költene felújításra.

2015. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Egy apró bökkenő, hogy aki állásban keres 130 nettót (tudom, hogy sokat mondtam), annak is kell fedél a feje fölé. Többet mi a szarból fizessen..


Nem lehet mindenki informatikus, turista, meg hasonló bő lére eleresztett ember..

2015. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyetértek.... arról nem is beszélve hogy szerintem azok akik kiadják a lakásukat, 90 %-uk nem adózik utána!!! Most jelen pillanatban is albérletben lakom, és amit én minden egyes hónapban kifizetek, abból senki semmilyen adót nem fizet!!! Persze, belegondolok én mindenbe, de te is belegondolhatnál abba hogy hány olyan ember van aki kiadja a lakását és ezáltal tisztán van neki havonta 50-100ezer forintja "csak úgy" merthogy hülye lenne még adózni is utána! Jössz itt nekem mindenféle ügyvédi díjakkal meg amortizációval meg hogy költeni kell a felújításra. Ne mond már nekem hogy ha én havonta mondjuk 60-80ezerért bérelek egy lakást és ott élek, azzal ennek megfelelő vagy nagyobb összegű károkat okozok abban a lakásban! Főleg hogy sok ember szinte csak aludni jár haza merthogy egész nap dolgozik hogy ki tudja fizetni az albérletet.
2015. jún. 28. 06:48
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Akkor az én esetemet levezetem: van egy szép, újszerű állapotú garzonlakásom, egy elég jó helyen Budapesten, néhány éve épült téglaházban. Nemsokára ki fogom adni, és kiszámoltam mennyit is kéne kérnem érte, hogy megérje egyáltalán megtartani.

A lakás értéke most kb 15 millió, ha azt szeretném, hogy ez a vagyon 5%-ot kamatozzon évente, akkor az havi 62500 lenne, tehát durván erről indulunk. A költségek és amortizáció a következőképpen alakulnak: közjegyző, ha évente van új lakó 30 ezer/év, festés 3 évete 120 ezer, a háztartási gépek amortizációja 500 ezer/ 20 év, bútorok amortizációja 1,3 millió 20 évente, nagyobb vizesblokk felújítás 2 millió/20 év, laminált padló cseréje 200 ezer 10 évente, gázcirkó karbantartás évi 15 ezer, rezsiköltségek átutalási díja havi 500 ft, és csak azt számoltam, ami hirtelen eszembe jutott és mindent mai értéken. Ebből havi 25000-re jön ki a költség, akkor is ha te épp nem csinálsz kárt, mert nyilvá te sem akarnál 20 évnél idősebb fürdőkádat és egy mosógép sem bír átlagosan többet, akkor sem, ha épp nem nálad romlik el. Persze lehet, hogy nálunk kibír 30 évet a hűtő, de a mikró 5 évente bekrepál, de ezt nem lehet előre tudni. Tehát adózás nélkül 87500-nál tartunk, de én az a lúzer vagyok aki mindenképpen adózik így adóval 104000 a vége. Aki 130 nettót keres, az tud lakótárssal is bérelni. De egy normálisan kerső pár azért már tud bérelni egy normális lakást teljesen jogtisztán.

2015. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Aha..... és mondcsak. A te kis egyszobás garzonlakásodat ha meghirdeted havi 104ezerért mennyien állnak sorba hogy kivehessék??? Mert akkor számolok már egy kicsit én is..... ha te havi 104ezerért adod ki a lakásodat, és mondjuk még kérsz 2 havi kauciót (amit azért általában elkérnek, bár olyan is van hogy csak 1 havit) akkor ez azt jelenti hogy ha teszem fel én kiszeretném venni, akkor úgy indítunk hogy nekem egyből 312ezer ft-ot le kell tennem az asztalra?!?! Mondcsak nyuszifül..... Ez most komoly?! Lehet hogy naiv vagyok ilyen téren, de egyszerűen nem tudom elhinni hogy erre olyan sok vállalkozó lenne. Még ha egy párról beszélünk ahol mind két fél jól keres, akkor sem. És hogy aki keres mondjuk 130ezret nettóban az tud lakótárssal is bérelni. Igen, mikor az ember még fiatal, főiskolás, egyetemista, akkor igen, ez tényleg lehet megoldás, de amikor már idősebb vagy és netalántán még van egy kiskamasz lányod is, akkor ezt már nem igazán tudod csinálni.

A másik. Közjegyző, ha évente van új lakó, 30ezer. Én 7! éve lakom ugyanabban az albérletben. És nemhogy közjegyzőről nem beszélhetünk, de amint már írtam feljebb is, semmiféle adózásról sem. Festés 3 évente 120ezer. Hm.... Ez a lakás 7 éve nem volt festve. Akkor a te számításod alapján a tulaj megspórolt mondjuk 240ezret.

Háztartási gépek.... Az én esetemben egy hűtőről és egy mikróról beszélhetünk. (mosógép,tv... a sajátom) és ezalatt a 7 év alatt egyedül a mikró volt az amit cserélni kellett. Semmi más.

Rezsiköltségek átutalási díja havi 500 ft. Az én esetemben erről sem beszélhetünk, mindig személyesen intézzük az ilyen dolgokat. És ha már itt tartunk... megtennéd hogy ha már ilyen jó vagy a számolásban, kiszámolod nekem hogy a tulajnak akitől az elmúlt 7 évben béreltem a lakást, így az előbb leírtak mellett, mennyi haszna származott ebből ha 7 éven keresztül havi mondjuk 50ezret fizettem a lakásért, és most fogta magát és eladta? Hogy mennyiért ne kérdezd, nem tudom. Tehát a továbbiakban sem kell már semmilyen vizesblokk, meg parkettacsere meg mittudomén mire költenie már....


Úgyhogy nyuszifül, én megértem a te oldaladat is, csak néha el kellene gondolkodni a másik oldal helyzetéről is. Mert ez mind szép és jó ahogy itt levezettél mindent, csakhogy a nagybetűs életben messze nem így működnek a dolgok. Lásd az én esetemet.

2015. jún. 28. 19:01
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
A mi esetünkben nyilván nem találkozik a kreslet a kínálattal, nem is ezért írtam a hozzászólásom, csak, hogy megvilágítsam a másik oldalt is. Lehet itt zsárdobálni meg nyuszifülezni, de én olyannak szeretném kiadni, akinek van 300 ezer megtakarítása legalább és van igénye rá, hogy 3 évente kifessen, ami sk sem egy nagy kunszt, én a saját lakásom magam festem 3 évente. Nyilván nem 104-ért fogom hirdetni, mert inkább olcsóbban adom, csak legyen beőle bevétel, de ha nézed a hirdetéseket te is látod, hogy nem 50-ért kínálják a lakásokat. Ennyiért azok adják ki, akik örököltek mondjuk egy lepusztult kéglit és nincs szükségük az árára és azért mégis hozzon valamit mielőtt eladja.
2015. jún. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!