Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlők! Ti mit tanácsolnátok...

Albérlők! Ti mit tanácsolnátok? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy a közeljövőben albérletbe költözök, azonban nem vagyok teljesen biztos abban, hogy magánszemélytől vagy ingatlanügynökön keresztül keressek.

Sok átverésről lehet hallani, persze nyilván körültekintő lennék, de én például nem igazán merek ismeretlen magánszemélytől bérelni, mert nincs biztosítás arra, hogy állja a szavát / nem ver át.

Ügynöktől is tartok egy kicsit, ráadásul ott fizetni is kell, amit amúgy nem bánnék, ha tényleg találna az igényeimnek megfelelő lakást, de sok embertől hallottam már, hogy az is csak lehúzás.

Legszívesebben tehát ügynökhöz / ügynökséghez fordulnék, így ha valami probléma lenne tudnék mire hivatkozni.


Tehát nem tudom mi lenne célszerű, nektek mi a tapasztalatotok? Ti hogy találtatok lakást és melyiket ajánlanátok jobban?


Válaszokat köszönöm!


2015. júl. 24. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemélynél sincs probléma, ha veszed a fáradságot és utánajársz, hogyan kell kinéznie egy albérleti szerződésnek, és csak akkor írod alá a papírt, amit eléd raknak, ha elolvastad és értelmezted. A tudatlanokat persze, hogy át akarják verni, neked kell észnél lenned, de ez az élet minden területén így működik, nem csak albérleteknél.
2015. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
az ügynökség is csak összehozza a két felet garanciát ők sem vállalnak neked arra, hogy rendes lesz a bérbeadó. De az ügynökségnek a nagy előnye, hogy akikhez ők visznek 95% ban normálisak és az igényeidnek megfelelő lakásokat szűrik le így nem kell a végtelenségig járni sorra a rosszakat
2015. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha mondjuk magánszemélytől bérlek, mire kell odafigyelnem a szerződésben?

2015. júl. 24. 16:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen bizonytalan vagy mindenképp keress egy ügyvédet, aki segít a szerződést átnézni. Ha korrekt a szerződés, az mindkét félt védi. Az ingatlanost pedig a kiadó fizeti, sohasem a bérlő! Tehát, aki pénzt kér a közvetítésért, az eleve átvág.
2015. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!