Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Győr albérlet és élet?

Győr albérlet és élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom, járt-e valaki hasonló cipőben... A párommal idén februárban költöztünk fel Győrbe, hogy itt mennyire jó lesz, magasabb fizetés..., kultúrváros..., előrébblépés az életben nagy tervekkel...


Sikerült elhelyezkednem az Audinál mint külsős, nem olyan rossz fizuért, havi 110-120 között kapok. A párom szintén kb ennyit keres, mellette egyetem, szintén itt Győrbe (ez is egy szempont volt). Nincs is ezzel baj, mert most többet keresünk ketten, mint anno... Hanem a bérleti díj!!70+rezsi. A költözés és a két havi kaucio Sajnos minden tartalékunkat felemésztette. Amennyivel "jobb" itt a fizetés, azt el is viszi a bérleti díj . El sem tudom képzelni, ki és hogyan bír megélni, úgy, hogy kijöjjön a hónapban normálisan, esetleg még félre is tudjon tenni, esetleg merjen gyereket vállalni, tervezni ilyen körülmények között. Vagy csak én voltam ennyire naív?



2015. aug. 22. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Na most Győr környéke valóban élhetőbb hely, testvérem is sok évet volt kint, de is inkább az akkori élettársával és annak szüleivel lakott pontosan a pénz spórolás miatt, ami nem vált be, mert egyedül albérletbe nem volt el igazán. Most megint kint él vagy is a környéken inkább de már az új párjával és saját családi házban vannak mert ők is csak így tudnak jól kijönni. Nekik a hirtelen jött örökség az ami sokat segített az induláshoz, másképp nyomorognának valahol többen egy albérletben mert sokan így oldják meg. Vagy ismeretségi alapon kell találnotok egy jó lakást mert sajnos csak így működhet. Sokan akik hasonlóan mentek oda, ebbe roskadtak bele, de ismerek olyat akik hatalmas mázlival találtak jó albérletet igaz forgalmas pocsék környéken, de mégis a lakásuk rendbe van, nem kell sokat fizessenek érte, de ők is úgy vannak vele hogy ketten még elvannak, de ha babázni akarnának akkor már problémásabb lenne nekik.


Én Győrújbaráton élek a barátnőméknél, és én is Győrbe dolgozom igaz nem gyárba, hanem sofőr vagyok egy cégnél ahol jól keresek viszonylag de a barátnőm még tanul OKJ-n így ketten még nem nagyon tudnánk boldogulni. Én azon gondolkozok nagyon hogy visszaköltözöm Solymárra és vinném a barátnőmet is, mert Pesten dolgoztam régen, és sok ismerősöm lakik arra akik tudnak ajánlani jó helyet ha mégsem sikerül visszamennem a régi munkahelyemre. Solymáron egy ideig a szüleimnél élnénk persze, de egy idő után már összejönne egy albérlet is valami normálisabb helyen. Igaz a fővárosba nem nagyon szeretnék élni, de arra felé a környező településeken sok ismerősöm van akik tudnak segíteni jó albérlet ügyben, vagy legrosszabb esetbe Vecsésre is költözhetek nagyapámhoz a családi házába de azt is csak a legvégső esetben mert az unokatesómék a szomszédban élnek és nem igen jövünk ki jól.

2015. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de az a fizetés elég vacak, az albérlet meg drága sajnos.
2015. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Igen, győrben ki*aszott magasak az albérleti díjak. Én vidékről akartam elköltözni, győr közelebb lett volna de nem találtam olyan albérletet, amelyiket tudtam volna fizetni :/ most Budapesten élek, imádom, csodálatos, olcsó :D
2015. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Győr sem lehet semmi, de Sopron még durvább ilyen téren. Az albérlet árak az egekben, nagy mázli kell, hogy kifogj egy viszonylag olcsót vagy ismerős által van rá lehetőséged. Én ha befejezem az egyetemet akkor ezért is akarok haza költözni mert nem fogok 60-90 ezreket kifizetni albérletre. Nyugati régió hátránya. :S Bár mindkét város sokkal élhetőbb, mint Pest. :D
2015. aug. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

70+ Rezsi az meg egy eleg olcso alberlet is itt Gyorben, a fizetesetek meg nemhogy "nem olyan rosz" hanem inkabb a minimum kozeleben van amibol itt meg lehet elni.


Egyebkent nem te vagy az also aki idejon Gyorbe, hogy huuudejo fizetest ajanlottak neki, aztan koppan amikor szembesul az itteni arakkal. Ettol fuggetlen azert Gyor szerintem az egyik, ha nem a legelhetobb varos idehaza.

2015. aug. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" El sem

tudom képzelni, ki és hogyan bír

megélni, úgy, hogy kijöjjön a

hónapban normálisan, esetleg még

félre is tudjon tenni"


Több fizu és olcsobb albi, igy lehet sporolni.



" nem olyan rossz

fizuért, havi 110-120 között kapok."


Ez nem rossz? Valami eldugott kis borsodi faluban ahol annak is örülsz ha kapsz egy minimalberes munkat ott persze nem lenne ez rossz. De ahol 70 az albi ott a 110-es fizu igencsak rossznak, mélyen átlag alattinak számít.

2015. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!