Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadás céljára milyen lakást...

Kiadás céljára milyen lakást érdemes venni?

Figyelt kérdés
Panel? Tégla? Inkább minél több szobás, vagy épphogy kevesebb? Én jelenleg 2+2-est néztem ki, mert ott 3 szoba is kiadható (+ lenne egy közösségi tér is). 1,5 vagy 2 szobás esetén max. 2 helység van és nincs is közösségi tér, viszont olcsóbb a lakás. Tapasztaltabb befektetők szerint melyik a jobb?

2015. szept. 2. 09:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mennyi pénzed van rá?
2015. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképen fontos a jó megközelíthetőség, régen ingatlan irodában melóztam 2-3 éve akkoriban a jól megközelíthető, busz villamos stb csomópontok közeli, de lehetőleg kedvező árú albérleteket keresték, aztán nagy ugrás és a luxus...
2015. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Sok szoba.

2. Jó helyen,nagyobb közlekedési csomópontnál.

3. Alacsony rezsi.

4. Egyetem közelében.

5. Normális környéken. NO GIPSY!

6. Minimum 2.-3. emelten.

7. Bútorozva és gépesítve.

2015. szept. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen, fontos a közlekedés, a rezsi, de azért azt se felejtsd el, hogy ha túl sokan vannak együtt, és a konyha-fürdőszoba a bent lakók számához viszonyítva kicsi/kevés, akkor ott igen-igen gyorsan fogják egymást váltani a diákok. És persze állandó lesz közöttük a vita/veszekedés, mert az egyik éppen tanulna, a másik pont akkor bulizna... Tehát a túl nagy lakás sem igazán jó, mert több lesz vele a gondod, mint a hasznod!
2015. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha szobánként adod ki, akkor nagyon hamar lelakják. Ami közös, azt meg senki se takarítja...
2015. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A terv az, hogy lakna bent 1 fő ismerős vagy családtag, ezzel próbálnám biztosítani, hogy legyen "főbérlő", aki felügyel a rendre nagyjából, ill. vita esetén legyen róla tudomásom.

Valaki kérdezte mennyi pénzem van, 9-10M, vidéki egyetemváros. Én ettől a várostól 50km-re lakom, tehát kb. havonta mennék személyesen.

De a lényeg, hogy erre a célra akkor inkább javasolt a nagyobb lakás?

2015. szept. 2. 13:52
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem jó az a 2+2-es: az egyik nagyszoba a közösségi, az egyik fél szoba az ismerős főbérlő. A másik fél szobába 2 fő bérlő, a nagy szobába további 3 fő, az összesen a "főbérlővel" együtt 6 fő.

Ha azt vesszük, 6 fő még a közös konyhán-hűtőszekrényen talán-talán meg tud egyezni, az 1 db. fürdőszobára már így is sok, ha mind egyszerre akar indulni!!!

Bevételi oldalon az a 20-25 ezer forintjával + a rezsi számolva nem rossz pénz.

2015. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, bár én max. a felére gondoltam, mint bevétel, én már azzal is megelégednék (szobánként 1 fővel kalkuláltam = 3x20e). Ha ennél több, az persze nem baj :)
2015. szept. 2. 20:37
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Persze az ár függ egyrészt, hogyan viszonyul egymáshoz a kereslet-kínálat, másrészt függ a lakásban levő komfort, a minőség is! Milyen elhasznált/minőségi bútorok, műszaki cuccok, szőnyeg, stb. van benne, milyen a környék...
2015. szept. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én, mint bérlő tudok megszólalni a témában. Mostanában elég sok lakást kerestem és leírnám a szempontjaimat.

Szerintem ha egyetemistáknak, fiataloknak szeretnéd kiadni, akkor fontos, hogy a szobák teljesen különnyílók legyenek. A konyha/étkező élhető méretű legyen, mindenki letudjon ülni enni, lehetőleg egyszerre. Ne kényszerüljenek arra, hogy mindenki a saját életterében eszik. Ha a konyha ilyen szempontból megfelelő méretű, akkor én nem igénylem további közös tér jelenlétét, ugyanis ha olyan jól kijövünk, egymás szobájában is lóghatunk. Rezsi szempontjából ez a fiataloknak nem biztos, hogy mindegy. Maximum egy amerikai konyha + akárhány szobát tudnék ilyen szempontból elképzelni.

Számomra hatalmas előny az is, hogyha másokkal élek együtt, ha a wc és a fürdő külön van.

A szobák mérete szintén legyen élhető. Elférjen benne egy ágy, egy szekrény és egy íróasztal székkel minimum. Ha ez nem teljesíthető ennyi pénzből, akkor inkább legyen kevesebb szoba, de azok nagyobbak.

Én a panelprogramos panelokat preferálom és az új építésű lakásokat a kedvező rezsijük miatt.


Legyen tömegközlekedéssel jól megközelíthető, legyen a környéken bolt, gyógyszertár, alapvető dolgok.

2015. szept. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!