Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mitől mentek fel ennyire...

Mitől mentek fel ennyire durván az albérlet árak? Hogy lehet ezt egy átlagos fizetésből kifizetni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 10. 11:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon sokan most vesztik el a házukat, mert a kutyát se érdekli, mi lesz a devizahitelesekkel, akiket kilakoltatnak? Ők is albérletet keresnek, nekik marad a 20 km-en belüli agglomeráció, mert a bentit megfizetni nem lehet. Távolabb viszont akár kisebb házat is lehet bérelni, amelyek nyaralóháznak épültek téglából, fütés, gáz, villany van benne, jó esetben csatorna is.
2016. máj. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
Kevés ember keres 160000ft-ot. 2-3havi kauciót is elkérnek, nincs esély albérletre.
2016. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert az adócsaló kapzsi gyökerek fenntartják lakásukat az AirBNB nek,igy kevesebb a kiadó bérlemény
2016. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
31%
Már folyik a harácsolók ellen a NAV vizsgálat.
2016. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
63%
Gondolom, pesti vagy te is, én 55-öt fizetek egy lelakott lyukért, de szerencsésnek érezhetem magam. A főbérlőm is mondta, hogy bár ő kihasználja ezt a helyzetet, de sajnálja a mai fiatalaokat. Az oka egyébként főleg a külföldiek, tanulók és dolgozók, akiknek 150/hó kb. egy átlagos bérleti díj ott, ahonnan ezek jönnek.
2016. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%
A bérleti díj az ingatlan vételárával függ össze. 10-15 éves vételár-megtérülési idő van Magyarországon.
2018. máj. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Egyszerűen tudomásul kell mostmár venni, hogy nem feltétlenül éri meg Budapesten élni. Amikor ide kerültem néhány éve 50+rezsiért béreltem. Ez 90-100 ezer forintra jött ki havonta és nettó 150 ezres fizum volt. Egyedül nemtudtam volna fenntartani. Szerencsénk volt, mert amikor elszabadultak az albérlet árak sem emelt a tulajdonos, neki többet ért, hogy tudta, hogy megbízhatóak vagyunk.

Ez segített abban, ahogy nőtt a fizetésünk, hogy saját lakáshoz jussunk. Ma rezsivel együtt 100-110 ezret fizetünk lakhatásra (+ 4 lakástakarékot) és egyszer a miénk lesz.

Nem lehetetlen megélni Budapesten, hiszen akkor nem lennének a környéken egyre többen.

2018. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

19:

Ez mekkora lakás, hogy 40-50 a rezsi? :-o

60 nm-es, 4 m belmagasságú lakásom TÉLI rezsije fűtésszezonban nem éri el a 30 000 Ft-ot... Nyáron 20 000 Ft körül jövök ki.

2018. jún. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

47 nm-es panelprogramos.

A 40-50 ezer fűtésszezonra volt igaz inkább, ha minden számla összejött (negyedéves gáz átalány, hulladék) akkor több.

Viszonylag magas volt a közös költség és a tv-net csomagot is beleszámoltam, ami szerintem 10 ezer forintért egy vagyon, de elég korlátozottak voltak a lehetőségek. Szóval minimim 30 minden hónapban összejött.


Egyébként most 53 nm-en lakunk szigeteletlen házban és télen is max 35 a rezsi. Akkor is ha minden negyedéves számla bejön.

2018. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
62%

Addig nyújtózkodj amíg a takaród ér...

Amíg fősulira jártam munka mellett, baracskán albéreltem egy házat 40+rezsiért, ez még a vonatbérlettel együtt is kb havi 70re jött ki, 140.000res fizuból így még 70 maradt élni... vonattal fel pestre, ott pedig rollerrel újsághírdetéssel a vasúttól nem messze találtam egy tárolót a bringámnak havi 5000ért.

Mióta megvan a diploma azóta jobb állásom van, van mibők bérelni a belvárosban... de amúgy pont zajlik áthelyeztetem magam a cégünk egy vidéki telephelyére és visszaköltözöm vid÷kre potompénzért ugyanezzel a fizetéssel... és amit itt elbaxnék albira, inkább fizetem egy X6-os törlesztőjébe...

2018. jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!