Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyibe kerül egy átlag...

Mennyibe kerül egy átlag albérlet Budapesten?

Figyelt kérdés

Persze szét néztem az interneten, de kissé elborzadtam, választhatok, hogy vagy egy lyukba megyek, vagy Budapest legtávolabbi csücskeibe ha nem akarok 100 000ft ot fizetni/hó, és kissé elborzadtam.

Csak én nem néztem szét eléggé vagy tényleg ilyen ritka 50 000ft körül egy kicsi 20-30nm lakás BP en?



2015. okt. 30. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ Budapest melyik részén, a nagyon külső kerületekben találhatsz ennyiért stúdió lakást, viszont a központibb kerületekben (direkt nem belvárost írtam) egy ily ulyen lakás bérleti díja valóban 90 000körül van.

Mi 1 éve lakunk a mostani helyen, 5. Kerület, belváros 1,5 szoba és 90 000Ftot fizetünk. 1 éve árlagos talán picit túlárazott volt. Most pedig ezen a helyen ennyiért jó ha egy stúdió lakást lehet bérelni.

2015. okt. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát elég szépek az árak a fizetés meg sehol nincs. Nézegettem szakmámban munkákat, Havi bruttó 250-300 000ft, na mondom ez már egész korrekt stb. De jó esetben se kapnék készhez 200 000 ret ennek a felét meg elvitte az albérlet, aztán még egyek, utazzak, öltözködjek. Egy magyarországhoz képest jó fizetéssel élhetnék úgy mint külföldön minimálbérből. Pofám leszakad.
2015. okt. 30. 12:53
 3/9 kovpet ***** válasza:
100%

A "külföldi" bérleti díjakat is nézted? :)

Amúgy igen, sajnos itthon rossz a helyzet. Ezért is megy külföldre mindenki, aki teheti.

2015. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen néztem, mert én is éltem kinn. Csak egy apró példa.

Anglia átlag kisebb város szóval nem London. Egy kis kb 3-40nm albérlet bútorozva kb 300 font 1 szobával, A rezsi kijön kb 150 fontból és a kaja is 150font. Minimálbér 1000font és lehetőség van a feljebb jutásra. Akár egy szaros gyári melón is van lehetőség feljebb lépni és jobb pozíciót kapni több fizetéssel belátható időn belül.


Majd még meglátom, végülis napi fél óra tömegközlekedés még beleférhet, hogy ne kelljen vagyonokat fizetni az albérletre.

2015. okt. 30. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az albérlet a drága, hanem a fizetések túl alacsonyak. Egyébként igen, ez az árszínvonal, az 50 ezres albi már rég nem reális.
2015. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1. Válaszoló vagyok. Igen, egyedül lakást bérelni húzós. Esetleg lakótárssal?
2015. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

"Csak egy apró példa.

Anglia átlag kisebb város szóval nem London"

Budapestet Londonnal hasonlítsd ne kisebb várossal.

2015. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Tényleg ilyen drága lett az albérlet. Ez a jelenlegi piaci ár, de ez nem a "reális" ár, mert egy reális árat meg lehet fizetni a helyi jövedelemből. Nem a helyi lakosoknak ugrott meg hirtelen a jövedelme, hogy ilyen sokat fizetének önszántukból az albérletekért, hanem külföldi turisták meg befektetők kereslete húzza fel az árakat. Hacsak nem a felső 10%-ban vagy a jövedelmeddel, akkor csak a bérbeadódat gazdagítod a munkáddal, mert neked semmi nem marad a jövedelmedből. Azért dolgozol egész hónapban, hogy lakhass. Ez európai összehasonlításban is kirívó. Olyan nagyon sose voltak olcsók a pesti albérletek, de ami most megy, az a pofátlanság teteje. El kell húzni innen minél messzebb.
2015. okt. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lakótárs semmiképp, mert barátnőmmel akarok élni csak ő még egyetemen tanul. Végül is kibírom még így is maradna a fizetésből csak hát igen ez eléggé szar, hogy a fizetés felét elviszi az albérlet.
2015. nov. 1. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!