Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Túlreagálom a helyzetet vagy...

Túlreagálom a helyzetet vagy lakótársamnak kéne figyelmesebbnek lennie?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztünk össze, ő fiú én lány. Nem olyan rég becsajozott és pár hete kb. az a programjuk, hogy felhozza a csajt. Én szóltam neki az első ilyen alkalom után, mikor rögtön ott is aludt, hogy legközelebb szóljon előtte. Lehetőség szerint én ilyenkor inkább elmennék, de legalább ne váratlanul érjen a jelenléte mikor hazaérek.

Eddig ezek a dolgok működtek, ha jöttek haverjai vagy testvére, szólt előtte én pedig tudomásul vettem, úgy terveztem a napomat. Részemről csak olyankor jött ismerős, amikor ő nem volt otthon.

Most mikor a sokadik alkalom után ismét kértem, hogy legalább csörögjön rám, felháborodott, hogy bekorlátozom.

Most én lennék a szemét? Én vele költöztem össze és nem az újdonsült barátnővel. Persze, bezárhatom a szobám ajtaját, de a hétvége nekem is hétvége, ha váratlanul egy vadidegenbe kell botlanom, nem örülök, hogy őt kerülgetve kell intéznem a dolgaim.



2015. okt. 19. 14:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Túlreagálod.
2015. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Engem is zavarna, de van olyan ember is, aki fel se venné ezt. Én magamról tudom, hogy alkalmatlan vagyok az ilyen együtt lakásokra, inkább többet fizetek, de tudjam, hogy mire érek haza.
2015. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Én is tudom magamról, hogy egyáltalán nem viselem el az idegeneket, meg eleve a nyüzsgést is ritkán. Épp ezért sosem költöznék így össze senkivel. Viszont onnantól kezdve, hogy te ezt megtetted, tulajdonképpen nem lehet szavad, mert eleve nem is kéne szólnotok a másiknak arról, hogy bárkit odavisztek. Ha meg barátnője van, akkor nyilvánvaló, hogy sűrűn fog odajárni, akkor meg pláne nem várhatod el, hogy minden egyes alkalommal azonnal sms-ezzen neked, hogy felviszi a barátnőjét. Túlreagálod, nem is kicsit. Ha ennyire zavar ez a dolog, akkor menj albérletbe egyedül, mert ezt nem lehet így csinálni.
2015. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mint írtam, volt már rá példa, hogy jöttek haverjai, családtagok, nem volt belőle gond. Mikor összeköltöztünk megbeszéltük a feltételeket, mindig lekommunikáltuk az ilyet. De a lakásért én is fizetek, úgy gondolom, ha hozunk egy vendéket tartsuk annyira tiszteletben a másik magánszféráját is, hogy késő estig nem maradunk. Vagy mondjuk tényleg szólunk előtte, hogy tudjam pl. nem fogok hozzáférni a konyhához...
2015. okt. 19. 17:07
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont onnantól kezdve, hogy te ezt megtetted, tulajdonképpen nem lehet szavad, mert eleve nem is kéne szólnotok a másiknak arról, hogy bárkit odavisztek."

Tekintve hogy ő (is) fizet a lakásért, igenis lehet szava. És normális ember szól mielőtt átjön hozzá valaki, hogy úgy készüljön a másik fél is, már csak a fent említett dolgok miatt is.


Elég szar tud lenni, mikor megvan az ember "menetrendje", mikor reggelizik, mikor vacsorázik, mikor fürdik, mikor alszik. Aztán beállít valaki az este közepén, és borul minden. Na az meg a másik halálom, mikor nem tudok kimenni a konyhába reggelizni, vagy vacsorát csinálni mert 2-3 óráig főzőcskéznek.


Na meg általában az együttlakás szabályait nem beszéli meg senki a vendéggel, azok meg szarnak is a másikra legtöbbször és "otthon érzik magukat". Egyik lakótársam barátnője például tipikus éjszakai bagoly volt, nappal aludtak, akkor azért elvárták hogy csendben legyen az ember (bezzeg fordítva), éjszaka meg képes volt hajnak 2-kor is nekiállni porszívózni, meg takarítani, akkor már kénytelen voltam rászólni hogy álljon már meg a menet.

2015. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom nem a szobádban vannak...túlreagálod...
2015. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem reagálod túl, de nyilvánvalóan a szétköltözés a megoldás. Régebben én is olyan helyzetbe kerültem, hogy próbáltam együtt lakni turbékoló gerlékkel, hát nem ment, nagyon zavartuk egymást (kölcsönösen). Jobb, ha léptek, mielőtt elmérgesedik a helyzet.
2015. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9%
Nem írod, hány éves vagy, mindenesetre elég becsontosodottnak tűnsz. Nekem már az is fura, hogy fél éve együtt laksz egy fiúval, akinek a barátnője számodra vadidegen. Arra még nem gondoltál, hogy összebarátkozz velük? Ha már nem tudod anyagilag megengedi magadnak a külön lakást, hidd el, ezerszer szórakoztatóbb lakóközösségben élni, mint idegenként osztozni egymással egy lakáson. Lazábban kellene kezelned ezt az egészet. Vagy tán tetszik neked a szóban forgó fiúcska, és féltékeny vagy? :)
2015. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Köszönöm a feltételezést, de a szóban forgó srácot évek óta ismerem, sose akartam tőle semmit és a jövőben se szeretnék. Mellesleg második mondatomat azzal kezdem, hogy a barátnő nem rég jött képbe (érts: legfeljebb 5 hete), én viszont több mint fél éve lakok itt. Kisegymillió teendőim mellett lehet majd megismerném a lányzót, de nem 2 hét után szeretnék reggel vele összefutni a fürdőben. És esetleg egy számomra is alkalmas időpontban szerettem volna megejteni ezt a találkozót...

Hajlandó vagyok kompromisszumokra, sokadszorra hangsúlyozom, hogy nem egyszer voltak már itt/aludtak itt ismerősei, de eddig ez megbeszélés alapján nagyon jól működött. Egy alkalommal se mondtam, hogy ne jöjjenek. A problémám továbbra is az, hogy jelenleg ő még vendég kategória, szerintem nem lehetetlen elvárás, hogy ebben a kezdeti szakaszban leegyeztessük ki mikor van itthon.

Valóban, ha már fél éve, egy éve együtt vannak, találkozok én is vele, megismerem, akkor nyugodtan jöjjön, az összeköltözést se vetem el részükről, de jelenlegi helyzetben soknak érzem ezt a jelenlétet.

2015. okt. 19. 22:23
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

Én teljesen meg tudom érteni amit a kérdező ír.


Példának okáért laktam úgy koliban is, hogy egyik srácnak ismertem a barátnőjét, és még egy szobában is megvoltunk, nem zavartak, én se őket, sőt, meg tudtuk beszélni hogy mikor kié legyen a szoba ha egy kis együttlétre vágyik. Tényleg teljesen más az, ha családtag, barát, úgymond "közelebbi" ember jön, meg más mikor egy kvázi vadidegen csaj. Meg lakóközösség ide-oda, az elején ha valaki felhoz egy csajt/fiút, akkor még egymással is kvázi ismerkednek, ők se akarják ott látni harmadikként a lakótársat.


És pont ez az ismerkedési fázis a nehéz így harmadik félként, mert egy "kívülálló" jár be a házba, tesz-vesz a lakásban. És alapvetően lakáson belül van egy "szokás", ki mit hova pakol, kinek milyen cuccai vannak, milyen polcai. És én például utálom mikor keresem a tusfürdőt, és elpakolják máshova, vagy mikor az én konyhai eszközeimet szó nélkül használja az xy leányzó. És ez benne a rossz, hogy nem akar az ember s..ggfejnek tűnni, hogy "tedd már le az az enyém", de azért zavaró is, hogy mennék reggelizni és a poharam, tányérom másnál van.


Vagy van az eset, hogy épp hétvége van, az ember se nem fürdött még le reggel, se hajat nem mosott, mert délig alszik. És beállít valaki, akinek nem úgy akarok bemutatkozni... Vagy a lakásokban is 90%-ban persze hogy a wc a konyha közelében van, és nem akarom hogy első dolog amit a lány meglát, hogy egy szál boxerben a kis pocakommal elmegyek egy hatalmasat Qlázni.


Na meg igen, nagyon jó lakóközösségben is élni, ha előre le van tervezve hogy 3-4-en vagytok, meg ez és ez ennek és annak a valakije. Csak mikor egy számodra idegen jár oda a lakásba, akkor azt nehéz megszokni, főleg ezért, mert nincs egy igazi "összeszokás" vagy bemutatkozás, csak úgy konstatálod hogy egyre többet van ott. És tényleg egyszerűen ez a nehéz, hogy ez nem közösség, hanem a lakótársad miatt betoppan valaki a te életedbe is, aki használja a te cuccaid, használja a közös dolgokat, és akarva-akaratlanul is muszáj vagy hozzá igazodni...holott elsősorban neki illene hozzá, mert ő a kívülálló.


És ez nem becsontosodás, csak az ember minél önállóbb, annál inkább kialakul egy életritmusa, amit teljesen fel tud borítani egy idegen.


Ja és ha már "lakóközösségről" beszélünk, akkor kvázi illene bemutatnia a srácnak is a lányt, és rögtön másképp indulna a dolog. saját tapasztalatom is ez, hogy volt olyan lakótársam, aki mesélt a barátnőjéről, be is mutatta, 1-1-szer közös programokra is hívott minket, vagy csak együtt ebédeltünk, vagy a lány is ha ott is volt, nyitott volt, lehetett vele beszélgetni, mindjárt nem tűnt annyira ellenszenvesnek, mert legalább látod hogy ki mászkál a lakásban.


Ezzel ellentétben akivel most lakom, kb csak szexre tart egy lányt, aki néha betoppan, 1-1 estét itt van, aztán lelép, és folytatódik újra, aztán fura hogy hetek telnek el, de még 1-2 kellemetlen összefutást leszámítva nem váltottunk 2 szót sem, de alkalmazkodni meg kell hozzá...

2015. okt. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!