Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a menete egy lakás albérlet...

Mi a menete egy lakás albérletbe való kiadásának?

Figyelt kérdés

Ha mindent hivatalosan szeretnék intézni akkor mi a menete a dolognak?

Miket kell fizetni és kb mennyit?



2015. nov. 2. 19:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

1. Elmész a NAV-hoz és kérsz adószámot,így tudsz adni számlát,de elég az is ha az év végi adózáskor bevallod.

2. Meghirdeted.

3. Ha nem akarsz szívni,hogy a bérlő fizetés nélkül bent lakik,akár évekig,nos akkor ügyvéddel íratod a szerződést.

2015. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tehát csak a bevétel után kell fizetni adót a NAV fele?

A rezsi után is adózni kell?

2015. nov. 2. 20:05
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

"3. Ha nem akarsz szívni,hogy a bérlő fizetés nélkül bent lakik,akár évekig,nos akkor ügyvéddel íratod a szerződést."


Semmivel nem ér többet az ügyvédi szerződés, közjegyzőnél kell hitelesíteni a szerződést, különben egy évig nem tudod kirakni sehogy sem az albérlőket.

2015. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Adószám csak akkor kell, ha számlát akarsz adni (pl. a bérlő el tudja számolni a munkahelyén), adózni ugyanúgy kell mindkét esetben, 16% szja, ha évi 1 milliónál több a bevétel, akkor plusz eho, 10%-os költséghányaddal vagy tételesen is adózhatsz, ekkor a lakásra költött összeget levonhatod az adóból. Szerződést érdemes ögyvéddel csináltatni, mert az a tuti, biztosan naprakész törvényekre hivatkozik stb. Ha közjegyzői okiratba foglaltatod a szerződést, akkor gyorsan megszabadulhatsz a nem fizető bérlőtől.
2015. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondolkoztam már sokat hogy mi lenne ha egyik napról a másikra nem fizetnének ( eddig szerencsére soha nem volt gond ) és mindig arra jutottam hogy egyszerűen megoldanám. Kipakolnék mindent a lakásból, zárat cserélni és kész :)

Bár gondolom gyakorlatban nem ennyire egyszerű.

2015. nov. 3. 20:39
 6/16 anonim ***** válasza:

Csak bírósági végzéssel tudsz kilakoltatni, a házadba sem mehetsz be az albérlők engedélye nélkül. Életképtelen magyar törvények...


Viszont zárat cseréltethetsz, sőt kiszerelheted az ajtót "szerkezeti felújítás címén", ennyi fegyvered van.

2015. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 xswerdy ***** válasza:
100%
a jövedelem után adózol. Ha a rezsit neked fizeti, akkor az bevétel ugyan, de mivel te tovább fizeted a szolgáltatónak, kiadás is. De a befolyt bérleti díjból is minden költségedet levonhatod, beleértve az amortizációt is. Semmiképpen sem érdemes költségátalánnyal adóznod, mindig töb a tételes a 10%-nál. És az EHO sem 1 millió bevétel fölött van, mint valaki írta, hanem jövedelem fölött.
2015. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mennyi amortizációt lehet levonni költségnek? És azt hogyan támasztom alá? Arról nyilván nincs papírom.
2016. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 xswerdy ***** válasza:
Az ingatlan bekerülési értékének 2%-a évente. Az adásvételi szerződés a bizonylat. A bekerülési értékbe a kifizetett illeték, meg az ügyvédi díj is beleszámít.
2016. szept. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8-as vagyok köszi a választ de ezt a lakást kb 25 éve íratták rám a szüleim amikor még gyerek voltam, azóta én vagyok a tulajdonos és most szeretném kiadni. Ilyen esetben mivel támasztom alá h mennyi a lakás mostani értéke?
2016. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!