Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet önkormányzatnak...

Hogyan lehet önkormányzatnak lakást eladni? Mi a menete? Van egyáltalán ilyen lehetőség? Ha igen mennyire áron alul veszik meg?

Figyelt kérdés

2014. márc. 29. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Nem adhatod el, hisze nem a tied.

A bérleti jogot szokták értékesíteni, de erről nem tudom mennyire jogszerű. Régebben nem volt az.


Ez jellemzően töredéke a lakás valódi értékének.

2014. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző az önkorikra, hogy lakást vennének.
2014. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De a saját lakásomról van szó. Évek óta árulom, de még érdeklődő is csak 2 volt rá. Már az sem érdekelne, ha jóval áron alul csak szabadulnék a lakástól. Egy ismerősöm tanácsolta, hogy adjam el önkormányzatnak. Én ilyesmiről még nem hallottam, de ő állítja, hogy van ilyen, mert máshogy hogyan jutnának lakáshoz az önkormányzatok (nem tudom, de tippre mondjuk tulajdonos meghal, örökös nincs). Szóval ez érdekelne, hogy tényleg létezik-e ilyesmi, hogy az önkormányzat megveszi a lakást. Valaki hallott már ilyesmiről? Ha tényleg van ilyen szeretném tudni hogyan működik.
2014. márc. 29. 21:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Régen rengeteg volt az önkormányzati lakás, leginkább azok megmaradásával van a mostani állomány. Kérdezd meg az önkormányzatnál, de rendkívül kicsi az esélye, hogy kellene nekik.
2014. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem te vagy ma az egyetlen, aki nem tudja eladni a lakását.

Az önkormányzatoknak van megmaradt lakásállománya. Még abból is lehet a bentlakónak megvennie a sajátját.

Szinte 0 az esélye, hogy a te lakásodat megvegyék.

Annyit megtehetsz, hogy az önkormányzatot felhívod és kéred azt az osztályt, ahol a lakásokat kezelik. Ott pontos választ fognak adni.

2014. márc. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, félreértettem a kérdést. ;-)


Az önkormányzatok nem nagyon szeretnek lakásokat venni, nem is igen van rá keretük. Ami van, azt olyan esetekre tartogatják, amikor valami káresemény miatt kell hirtelen lakáshoz juttatni egy polgárt...


Amúgy mindent el lehet adni. A te lakásodat is.

Valószínűleg nem jó az ár amiért hirdeted, vagy nem megfelelő helyeken teszed ezt, vagy rossz fotókat tettél fel róla, stb...


Annyira nem lehet rossz egy lakás amit normális emberek laknak, h ne lehessen eladni. ;-)

2014. márc. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán a NET Zrt (Nemzeti eszközkezelő)-re gondol az ismerősöd. De ők az eladósodott tulajdont vészik meg és te benne maradsz bérlőként ha nem tévedek.
2014. máj. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!