Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten hol és milyen...

Budapesten hol és milyen ingatlant érdemes venni albérletbe való kiadáshoz?

Figyelt kérdés

30mft-ig hogy minnél előbb vissza kapjam a befektetett összeget. Vagy akár több kicsit.

Nem vagyok helyi szóval érdekel minden.



2015. nov. 4. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyiből vennék két kicsit a XI. kerületben a BME környékén.
2015. nov. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xswerdy ***** válasza:
92%

általában véve egy olcsóbb ingatlan jobb hozammal adható ki, mint egy drágább. Szóval semmiképpen se tenném egy ingatlanba a 30 milliót, 2-3-at céloznék meg. Kidásra általában nem rossz a panel, 1-2 éve elég olcsón lehetett venni, és ahhoz képest jól lehetett kiadni. Most viszont állítólaga panel árak robbantak legjobban.


Azt javaslom, hogy nézegesd a hirdetéseket. Hol mennyi az eladási ár, és mennyi a bérleti díj. Bérleti díjban nem igazán szokott alku lenni, ha kiszűröd az 1-2 nagyon elszállt árat, akkor látod, hogy az adott környéken, adott lakástipussal mennyi bevételt lehet termelni.


És még egy tipp: most olyan alacsonyan vannak a kamatok, hogy érdemes esetleg hitelt is felvenni. Így mondjuk 3 db 10 milliós lakás helyett tudsz venni 10-et. Vagy 2 db 15 milliós helyett 6-ot. Azt persze nem tudom, hogy hogy fognak változni a kamatok a jövőben, van benne rizikó, de megfontolásra érdemes. Én hitelből szoktam venni a befektetési célú ingatlanjaimat, és eddig jól jártam vele.

2015. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

30 milliós lakásnál már havi 250-300 ezer Ft-ért kellene kiadni,amit nem sokan engedhetnek meg maguknak.Ezért valami igényes,már már luxus kialakítású lakást képzelnék el,közel a belvároshoz,vagy a diplomatanegyedhez.

példának linkelek néhányat:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" Így mondjuk 3 db 10 milliós lakás

helyett tudsz venni 10-et"


?? Hogyan? A bank elfogadja, hogy berleti dijbol fizeted a torlesztot? Mert elég combos fizetes kellene ahhoz, hogy 10 lakashitelre elégnek talaljak a jovedelmed.

2015. nov. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-2 szobás lakásokat vennék frekventált helyen. 9-11. kerületben főleg, ezeknek az értéke várhatóan mindig is jó lesz. Új építésűt, vagy panelt keresnék, az sem baj ha lepukkant. Felújítanám, hogy "Ikea katalógus lakás" legyen és kapásból brutális árakon lehet kiadni ha jó a tömegközlekedés arrafelé.


Én egyébként budaörsi panel proli vagyok, itt is látni olykor 80-90 ezer forintért panel lakást havonta. Nyilván ez Budapesten akár több is lehetne, de ha valaki tisztában van azzal, hogy innen kb. negyed óra Kelenföld és van egy kis nyugi igénye, az gondolkodás nélkül ideköltözne. Ha tehetném, én befektetés céljából itt is vennék egy lakást és valami nagyon ötletes hirdetéssel 10-20 ezer forinttal Budapest központi ár alatt simán kiadnám.

2015. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xswerdy ***** válasza:
4-nek: igen, a bank elfogadja jövedelemként az ingatlan bérbeadásból származó jövedelmet is. De csak a már meglévőt. Tehát egyszerre venni 10 lakást úgy, hogy a hitel fedezete a majdani bérleti díj bevétel, valóban nem lehet. A NAV-tól kell igazolást hoznod, hogy tavaly mennyi volt az ilyen címen bevallott jövedelmed, és azt a bank figyelembe veszi.
2015. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem.

De van ingatlan eladásából 30mft-om csak okosan akarom befektetni. Azóta amióta kiraktam ezt a kérdést rájöttem hogy nem éri meg ingatlanba fektetni. Sok a macera és ugyan annyira kockázatos mint a többi.

2015. nov. 21. 16:48
 8/8 anonim ***** válasza:

" 4-nek: igen, a bank elfogadja

jövedelemként az ingatlan

bérbeadásból származó jövedelmet

is."


Köszi ezt nem tudtam. Igy akkor szépen sorban lehet vasarolgatni. Csak ne lenne olyan kockazatos. :(

2015. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!