Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Menyiből lehet fentartani 1...

Menyiből lehet fentartani 1 albérletett?

Figyelt kérdés
1 személynek kb menyiből jönneki 1 kisebb albérlet. Nincsenek nagy igényeim. Menyi az a minimum amiből már elehet lenni persten, vagy más nagyobb városokban

2015. nov. 26. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minimum netto 200 kell hozzá, ha egyedül akarsz lakni.
2015. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
200
2015. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

200bol viszonylag könnyen de persze akkor megtakarítás nem nagyon lesz.


Viszont a 200 az nem a minimum mint ahogy kérdésben szerepel.


Manapság ha Budapesten egyedül akarsz élni, lakótársak nélkül akkor kell egy pici garzon lakás. Kevésbé népszerű részeken ez minimum 50-60 ezer per hó. Rezsi picit rajtad is múlik de például nekünk másfél szobás lakás télen 35-40, nyáron 25-30 ezer körül van közös költség és mindenféle rezsi.


Tehát mondjuk havi 100-bol megoldhato a lakhatás. A többi pedig aztán végképp rajtad múlik: "kenyéren és vízen" élve egészségtelen de rövid távon nagyon olcsó élni. Van akinek pedig csak a havi kaja kerül 100-150 ezerbe. És vagyunk sokan a kettő között valahol, de ez már abszolút egyéni.

Az is egyéni dolog, hogy mennyit költesz ruhára, vegyszerekre stb stb


Szóval igazán minimális színvonalon valamivel 100 felett megoldhato egyedül. De azért szerintem kevés jövedelem esetében érdemes lakótársakat keresni vagy még jobb ha találsz egy ellenkező nemű párt magadnak akivel már akkor is normálisabban megélhettek ha csak 100-at kerestek fejenként. Valamint a szerelmeddel élni sokkal jobb, mint lakótársakkal.



Ismétlem, hogy a minimumot próbáltam írni. Ahhoz persze kell a 200, hogy havonta elmehess színházba, moziba vagy épp haverokkal sörözni vagy ne mindig a legolcsobb kajákat kelljen enned. De a minimális élethez nem kell annyi.

2015. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja, hogy 50-60 ezrért lehet kiadó lakást találni pl. Budapesten, az le van maradva úgy 1,5 évvel...80 a legolcsóbb kb. és az vagy rossz állapotú vagy nagyon külváros. 40-60 között szobát tudsz bérelni lakótárs mellett. Én ezért írtam a 200-at, mert 120-130 elmegy a lakhatásra, mondjuk 10 a közlekedésre, 50 a kajára és már el is ment a 200 majdnem. Meg gondolom nem árt néha egy ruhát vagy cipőt venni, mert az is tönkremegy néha.
2015. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen csak az 50 ezer kajára pl nagyon nem a minimum kategória.

Albi pedig nehezen van de ha sokat keresel találsz. Nem az V. Kerületben persze.

2015. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A 200 000 kissé visszarettentő ár. Sajnos nekem a kezdőfizetés 150 000 körül várható BP en+ ehhez hozzájönne barátnőm kb 20 000ft körüli ösztöndíja. Ebből kellene megélni :/ Én úgy számoltam, hogy 100 000 rezsivel albérlet a kaja 2 főre 50 000, szerényebb étkezéssel, aztán még maradna kb 20 000 erre arra. Bár tudom ez nem túl rózsás, de kb 1 évet kell kezdőfizuval kihúzni. Onnantól 200 000+
2015. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem lehetetlen ha meghúzzátok magatokat, olcsó kaját főztök, nem költötök felesleges dolgokra, esetleg párod diákmunkát is vállal. És persze ha találtok egy viszonylag olcsó kis pici garzont 50-60 ezerért. Elfogadva persze, hogy ilyen olcsóra leginkább ott van esélyetek ahonnan a belvárosba bejutni akár 1,5 óra.
2015. nov. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Brutális mennyire nyugatiasok az árak Budapesten míg a fizetések magyar szintűek, persze csak a kezdőfizetésem lesz ilyen kevés, 1 év után remélhetőleg fejlődhetek!
2015. nov. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát azért ha megnézünk egy "nyugati" lakásbérlet árat, akkor nem 100ezer körüliket találunk...
2015. nov. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A budapesti albérletárak az apartmanoztatás miatt megközelítették, helyenként elérték vagy meghaladták a nyugat-európai árakat, miközben a fizetéseket ismerjük... 200 az nagyon necces. Bármi közbejön, váratlan kiadás, munkanélküliség, betegség, vagy a tulajnak emelni szottyan kedve, mert azt ő megteheti, meg leszel lőve.
2015. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!