Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » --Határozott idejű albérleti...

--Határozott idejű albérleti szerződés felmondása hogyan lehetséges? --

Figyelt kérdés
Albérlet, kaució, otthon, ember, lakás, Pest

2015. dec. 8. 02:31
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok, elnézést.

A helyzet a következő.

Budapesten egy elég drága albérletet vettem ki, határozott idővel- nagyon szigorú szerződéssel. Közjegyzői aláírással. Majd közös megegyezéssel a bérleti szerződést meghosszabbítottuk. (ennek oka, hogy építkeztünk, és jeleztük, hogy költözni szeretnénk hamarosan, de nem szerettünk volna a két szék közül a földre esni.)


A kaució nem került soha elszámolásra. 340.000 forint maradt a bérbeadónál. Mi jeleztük, hogy idő előtt költöznénk. Egy hónappal. Ő mondta, rugalmasan fogja kezelni.


Most azonban , pár nappal a költözés előtt meggondolta magát, és követeli, hogy nála maradjon a 340.000 ft-ból 200.000 ft , a januári hónapra (december 20.-án költözünk ki), és a rezsire, és esetleges károkra. És fizessen a fűtést is tovább, nehogy szétfagyjanak a csövek.


Én a szerződésben írtak alapján éltem a felmondási jogommal: nem fizetek decemberi bérleti díjat, és az esetleges károkat IS fedezi a bent lévő 340.000 ft! Bőven! Mert rezsi tartozás nincs.

Mondtam, hogy amit rezsit használunk, természetesen kifizetem.


De azt akarja, hogy utaljak neki 175.000 ft-ot a decemberi hónapra, és a kauciót benyeli: januári bérleti díj, esetleges károk és rezsi tartozásra.


Én meg mondtam: hogy nem fizetek decemberi tárgyhót, a rezsit igen, de a kauciót így is benyeli.


Tud még mással fenyegetni, ha a közjegyzői okirat már lejárt?

Merthogy felmondási joggal éltem? És nem fizetek dec 01-20.-ig albérleti díjat?

2015. dec. 8. 02:40
 2/17 anonim ***** válasza:

Mint bérlő?

Úgy mondta nekem az ügyvéd, hogy az a rossz a határozott idejű szerződéssel, hogy felmondás esetén a hátralévő időt ki kell fizetni jogilag. Akkor is, ha nem laksz már benne.

2015. dec. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

de meddig szólt a szerződés?

és a meghosszabbítás határozatlan?

írásban nyújtottad be a felmondást?

a felmondást hány nappal elötte kell benyújtani a szerződés szerint?

2015. dec. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mint Bérlő: A határozott idejű szerződést meghosszabbítottuk január 30.-ig.

Havi :160.000 +15.000 közös költség + rezsi.


De ezt én ma (dec 07.) írásban felbontottam, mivel ennyi volt a szerződésben a kitétel:

Ha bérlő idő előtt a szerződést felmondja, úgy a kaució összege, Óvadékként, a Bérbeadót mint Bánatpénz illeti meg.

2015. dec. 8. 02:51
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

De az eredeti szerződés mikor járt le?

A benyújtott felmondás általában 30 napra szól, ettől eltérhet a szerződés, de ha ma nyújtottad be, akkor még 30-napot ki kell fizetned.

Szerintem mivel lejárt az eredeti szerződés, a kaució visszajár, de a tárgyhót ki kell csengetni.

De én megnézetném ügyvéddel azt a szerződést.

2015. dec. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

11.16.-án lejárt az eredeti szerződés.

Ezt meghosszabbítottuk rá 2 napra , az ingatlanossal, nem is a tulajjal (nem tudom, adott -e egyáltalán meghatalmazást neki.)

És a hosszabbításban csak annyi áll, hogy a régi szerződést, mint Felek, meghosszabbítjuk január 30.-ig.


Nem fizetek december 20.-ig neki semmit, mivel az áll a szerződésben, hogy ha idő előtt felmondom, akkor az óvadék összege, azaz 340.000 ft a bérbeadót illeti bánatpénzként.


De nincs kikötve, hogy hogyan mondok fel, mennyivel előtte...stb...

2015. dec. 8. 03:02
 7/17 A kérdező kommentje:
" A kaució a Bérbesdó a bérlő által esetlegesen ki nem fizetett bérleti díjra, közüzemi díjakra, illetve a bérlemény fenntartásával kapcsolatban felmerülő, a Bérlőt terhelő költségekre, továbbá a Bérlő által a bérleményben okozott kár megtérítésére nyújt fedezetet. Ha a kaució összege nem kerül felhasználásra, akkor a bérleti jogviszony megszűnése esetén a Bérlőnek visszajár. A kaució nem jár vissza a Bérlőnek, ha a bérleményt a szerződés idejeének lejárta előtt elhagyja"
2015. dec. 8. 03:09
 8/17 anonim ***** válasza:

Én megnézetném ügyvéddel azokat a szerződéseket.

Szerintem 10000 ft-ért ad jogi tanácsokat, mert ha olyan hibák vannak a szerződésben, hogy nincs felmondási idő, stb., akkor lehet hogy megtámadhatod az egész szerződést

2015. dec. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez véletlenül nem a TowerProperties nevű bűnbanda? Ők szeretnek ilyeneket csinálni, meg a szájuk is nagyobb a kelleténél.
2015. dec. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy megteheted, hogy egyszerűen nem fizetsz. Nem fog beperelni.
2015. dec. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!