Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Üdv, leirná nekem valaki,...

Üdv, leirná nekem valaki, hogy az albérlőnek milyen jogai vannak a tulajjal szemben?

Figyelt kérdés
Albérleti szerződés nélkül milyen jogai vannak az albérlőnek? Továbbá a tulajnak milyen jogai vannak az albérlő felé? előre is köszönöm a válaszokat.

2015. dec. 10. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Szerződés nélkül nem beszélhetünk jogokról.
2015. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
A szóbeli szerződés is szerződés...
2015. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Amiben megegyeztek.
2015. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A szó elszáll, az írás megmarad. A szavakat, mondatokat eltérő módon is lehet értelmezni.
2015. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

"A szó elszáll, az írás megmarad. "


- A polgári törvénykönyv ilyen kitételt nem ismer.

2015. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak a szóbeli szerzödést nehéz érvényesítteti, mert nem lehet bizonyítani, hogy ki mit mondott. Innentöl kezdve hiába lenne érvényes....
2015. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A szóbeli szerződés bizonyításához sok sikert. Birtokvédelmi jog védi a bérlőt, de nyilván, ha nem tudja bizonyítani, hogy jogosan van ott, akkor mehet a sóhivatalba.
2015. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
26%

Nincs nagy jártasságom a jogban de olvastam hallottam ezt azt. Szerintem mindketten valamilyen csalást követnek el, adó+ más egyebek. Másik a jog rendelkezik papírozás nélkül is sok mindenről, pl a tulaj akár hogy írásba van foglalva akár nem nem emelhet bérleti díjat szó szerint bármilyen mértékben. A jogban semmis az olyan szerződési pont amit a jog egyébként tilt stb, azt érvénytelennek tekintik. Első az lenne hogy vitatják e a bérbeadás/bérlés tényét? Ha ebben megegyeznek akkor csalás stb lenne a következő, kire mit tennének ezt nem tudom. Utána jönnének a bérbeadás/bérlés alap szabályai, ki mit igen vagy nem és egyezik e joggal. Pl a bérbeadónak nincs joga saját kulccsal se rányitni a bérlőre, az magánlak sértés. Csengetnie kell mint bárki másnak, kivétel gondolom az erősen indokolt eset, füst tűz stb. Pontosítanám: a bérlőnek nem jogai vannak a bérbeadóval 'szemben' hanem mindkettőnek vannak jogai és kötelességei. A bérlő pl nem tehet tönkre bármit mert ő "csak használta", ha nem a szokásos használatból ered a kár fizetni is kell, és szerintem illik is. Meg van is határozva a bérbeadó mit köteles állni, a bérlő szintén.


"Szerződés nélkül nem beszélhetünk jogokról."


De igen. Csak nehezebb mert sokminden vizsgálatot igényel. Meg van amikor tényleg semmit se tehetünk mert nem bizonyítható valami. Azért vannak a ptk és btk jogszabályok mert azok alapból érvényesek mindannyiunkra. Papír nélkül is.


"A szóbeli szerződés is szerződés..."


Igen van erre jogi szakszó, valami olyan hogy szóbeli megállapodás vagy mi de igaz. Itt tanuk nem ártanak (min 2).


"Amiben megegyeztek."


Nagyjából igaz ha nem ellenkezik a törvényekkel, ha ellenkezik az semmis. Bármiben nem egyezhetnek meg még ha papír van róla akkor sem. Pl nem lehet csak simán lepapírozni hogy ha ez meg az akkor megölheti az illető. Joggal ellentétes.


Ezeket úgy emlékezetből írtam nagyjából.

2015. dec. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:

Van olyan is hogy a bérlő pl a zárat lecserélheti de köteles visszaállítani az eredetit távozásakor.


A bérleti szerződés

1. A bérleti szerződés általános szabályai

[link]


[link]


[link]

2015. dec. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xswerdy ***** válasza:
100%
Szerződést lehet kötni írásban, szóban, és ráutaló magatartással (pl. önkiszolgáló boltban a kosaradba teszed az árut, és a pénztárhoz mész. még szóban sem kell elmondanod, hogy ezeket az árukat kéred, a polcon szereplő ajánlati áron). Bizonyos szerződéseknél kötelező az írásbeliség az érvényességhez. Ilyen pl. az ingatlan adásvételi szerződés. Ott ha szóban már megállapodtunk, attól még nem jött létre a szerződés. Ugyanakkor bérleti szerződésnél nem kötelező az írásbeliség, csak erősen ajánlott. A bérbeadás tényét nehéz letagadni. De a rengeteg részletkérdés merülhet fel egy bérbeadással kapcsolatban, amit jobb írásban rögzíteni.
2015. dec. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!