Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudok kezdeni egy ilyen...

Mit tudok kezdeni egy ilyen tulajjal?

Figyelt kérdés

2 éve lakunk az albérletben (2 fő, 35 négyzetm) , e hónap végén fogunk kiköltözni. 90 ezer kauciót tettünk le, papír, szerződés van róla. A lakásról annyit, hogy az 50 éves linóleum, konyhabútor, mosogató, fürdő van. Nagyon csúnya állapotban volt már akkor is, jöttek le a műanyag szegélyek, a csempék össze-vissza, nem szakember rakta le az biztos... Mielőtt beköltöztünk, kifestették a lakást , de a tulajok úgy beszéltek róla, mintha a lakás teljes felújításon és korszerűsítésen esett volna át, egyáltalán nem látják reálisan a helyzetet. Mikor anyáék jöttek meglátogatni, ők is mondták, hogy itt minden cuccra már csak a kuka vár. A tulajok eleinte viszonylag normálisak, kedvesek voltak, bár mikor 1 év után átjöttek szerződést hosszabbítani már elkezdtek gyanúsítgatni minket. Van egy hatalmas beépített szekrény, mondták beköltözésünkkor, hogy a felső részébe ne pakoljunk, "az az övüké". Ahogy kérték nem is tettünk bele semmit, ki se nyitottuk 1 évig, ott állt üresen. Látogatásuk során első dolguk volt kinyitni, de bénáztak a kulccsal és rögtön ránk lett fogva, hogy mi tönkretettük. Persze mikor sikerült kinyitni, nem kértek elnézést. A javítási és garázsmegoldásos módszereikről még annyit, hogy a zuhanyrózsa tartóját ragasztószalaggal tették fel a csempére, hasonló celluxos megoldással került kijavításra egyik szekrénynek a zárja, ami kijött helyéről gondolom az előző lakók ottlakása alatt.

Pár hete írtak, hogy ők jönnének megnézni, hogy milyen a helyzet és akkor megbeszéljük a kauciót. Értetlenül álltam a dolog előtt, hogy miért akarnak egy hónappal a kiköltözésünk előtt a kaucióról beszélni, miért nem akkor nézik meg a lakás állapotát, mikor már kiköltöztünk? Diplomavédésem előtt egy nappal jöttek végül, a tulaj rögtön kikelt magából, mint aki nem normális. Nyilván diplomavédés előtt nem volt időnk nagytakarítást végezni, de amennyire tudtuk rendbe tettük a lakást. Először azért kezdett el pampogni a tulaj, mert vízköves volt a csap, nem voltak megpucolva az ablakok és a szemeteskuka koszos volt. Sorolnám a többi problémáját is:

- 1000 éves lakkozott fa szekrények, komódok vannak a szobában, mikor beköltöztünk a tetején már le volt kopva a lakk, foltos is volt. Egyszer felraktam egy vizes ruhát a szekrényre, és egy csíkban lepattogott róla a lakk. Természetesen ezért is ordított. Mikor mondtuk, hogy lecsiszoljuk és lefestjük (értünk hozzá), azt mondta, hogy mi csak ne "kenyegessünk" semmit, majd szépen kifizetjük.

-A konyhában, mint említettem 50 éves mosogató és egy fél méteres konyhapult van, már beköltözésünkkor néhol fehérre volt kopva, nem látszott már rajta a minta. A mosogató alján már nem volt zománc, a szélén ráfolyattak valami festéket és le volt pattanva a szélén is a zománc. Használat során elkezdett rozsdásodni, a tulaj néni azt mondta, hogy azért lett rozsdás mert én nem takarítottam és a zsírtól (!!!) megrozsdásodott. Mondtam neki, hogy ha megfelelő állapotban lett volna, akkor nem is szabadott volna rozsdásodnia. Erre az volt a válasza, hogy biztosan én kapartam meg a késnek a hegyével. Mutattak egy képet, hogy milyen állapotban volt mikor mi beköltöztünk. Meg is lepődtem, mert ott szinte újnak tűnt minden, nem is vitatkoztam tovább. Aztán miután elmentek megkerestük mi is a mi képeinket és azokon egyértelműen látszik, hogy már akkor szar állapotban volt minden. Szóval szerintem nem is akkor készítették a képeket...

-Mint említettem a fürdőszobában szerintem ők, vagy valami "hozzáértő" ismerősük rakta le a csempét, mert girbe gurba az egész, ahol vágva van a csempe, nem egyformák a darabok és ha megkopogtatom, lehet hallani, hogy rosszul van odaragasztva. Nos a fürdőkád mellett 2 csempe sátor alakban kiemelkedik, mert gondolom azt rakták utoljára és nem fért be rendesen. Van ahol 1 cm vastag repedezett fuga van, valahol viszont nincs is fuga. Nos 2 év alatt ez a sátorszerű csempe megadta magát és lejött, a fugával együtt. Erre a néni azt mondta, hogy azért jött fel, mert összevizeztük. Az említett csempe közvetlenül a kádnál van... lehetetlen úgy zuhanyozni, hogy ne legyen vizes. Erre is mondtam, hogy ha normálisan lett volna lerakva, akkor nem szabadott volna feljönnie, de mintha meg se hallotta volna.

-Ugye mondtam, hogy ki lett festve mielőtt beköltöztünk, halványsárga színre. Van az rossz minőségű festék, ami olyan hogy ha hozzáérek újjal, már látszik rajta a maszat. Na ez a festék pont olyan. 2 év alatt azért van 1-2 folt a falon, pl ágy mellett, kapcsolóknál. Természetesen az egész festést ki akarják velünk fizettetni, néni szerint 80 ezerből nem fog kijönni. Ehhez képest mikor mondtuk még régebben, hogy csak 2 évig leszünk, azt mondta szomorúan, hogy kár, mert ha 3 évet maradtunk volna, akkor még egy évvel kitolhatták volna a festést. Tehát akkor még úgy volt ők festenek, de most már nekünk kell. Teljesen meg voltak lepődve, hogy mi az, hogy itt ott koszos a fal 2 év után, de ha előttünk ki lett festve, akkor ezek szerint az előző lakók sem tudták a festés makulátlanságát megtartani.

-Megnézte, hogy a hűtő még működik-e, az is a baja volt, hogy szerinte sok kaja volt a hűtőben (mini hűtőről van szó). Továbbá azért is pénzt akart kapni, mert vízköves a csap, koszos a kuka, stb. pedig nyilván kitakarítottunk volna és ki is fogunk mielőtt kiköltözünk. Vérszemet kapott a néni, azt mondta, hogy 90 ezerből nem fog kijönni, még fizessünk rá. Azt akarja, hogy az 50 éves kopott, undorító konyhapult helyett én vegyek neki ÚJat, "30 ezer alatt nem lehet kapni". A végén már mindent ki akart fizettetni, igazát pedig azzal akarta bizonyítani, hogy a lánya lakberendező és ő jobban ért hozzá, mint mi. A végén már a fia állította le...

Még annyit hozzáfűznék, hogy 2 év alatt egy számlát nem láttunk, mikor kértük, hogy hozzák el, azt mondták, hogy ők összeírták excel táblázatba, majd azt elküldik (?????) Azóta sem láttunk számlát, pedig kértük.

Mikor ott voltak, a néni kinyitogatta a szekrényeimet és végignézte, hogy milyen cuccaim vannak benne, teljes pofátlanságnak tartom. Rikoltozott össze vissza, hogy a lakásban minden teljesen "originált" volt mikor beköltöztünk. Ha próbáltuk megvédeni magunkat, azzal hozakodott elő, hogy ő cukros, neki nem szabad felidegesítenie magát. Habár már akkor leesett, hogy itt kulturáltan, ész érvekkel amúgy sem jutunk majd dűlőre. 30-án jönnek vissza, akkor adjuk le a kulcsokat. Én úgy érzem nincs igazuk, de a néni még a kaución túl akar rólunk pénzt leszedni. Ha a lakás egész felszerelését megnézzük, az összes együtt nem ér 90 ezer forintot, még a lomisoknak sem kellene szerintem és ez nem csak az én véleményem, mert megkérdeztem másokat is.



2015. jún. 20. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
mond meg neki, hogy ő is tudja hogy nem jogos a követelése. ha tényleg meg akarja tartani a kauciót akkor te meg megcsinálod neki a 90ezres kárt
2015. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ti frissen festett állapotban kaptátok, akkor illik is úgy hagyni, a többi dolgot engedd el a füled mellett, valószínűleg azért 2 évnyi ottlakás alatt összejön 90 ezer elhasználódás a festéssel együtt, amit neki meg kell csinálnia, mielőtt újra kiadja, gondolom olcsó albi, a tulaj se épp tőkeerős, ezért erősködik. Ha nem értetek egyet akkor szerződés alapján kell eljárni, ha nincs valami a szerződésben, akkor meg nem hajthatja be, de te sem követelhetsz. Szerintem a 90 ezret nem fogja visszaadni, de többet meg nem fog tudni kizsarolni.
2015. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
a normális használatból adódó károkat nem kell megfizesse
2015. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!