Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan kellene fizetnünk?

Hogyan kellene fizetnünk?

Figyelt kérdés

Mikor lakótársammal összeköltöztünk csak ketten voltunk, a költségek így értelem szerűen feleződtek.

Közben változások lettek a munkahelyén, nagyjából 100 km-re dolgozik, ezért csak pár este, ill. hétvégente jön haza. Ezzel egy időben barátnője is lett, aki szinte kivétel nélkül minden egyes alkalommal nálunk van, mikor lakótársam is hazajön.

Rólam azt kell tudni, hogy a munka és plusz elfoglaltságok miatt, szinte én is aludni járok haza, kb. azzal az egy-két estével vagyok többet a lakásban, amit lakótársam vidéken tölt.

Két szobás lakásról van szó, én a kisebbikben lakom, lakótársam és barátnője van a nagyobbik szobában, amihez erkély is tartozik.

Jogos lenne ha ezek után a költségek, de legalább is a rezsi harmadolását kérném?



2016. jan. 10. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Igen, harmadolas jogos szerintem. Az meg, hogy ki mennyit van otthon magánügy. El lehet költözni ha valaki úgy érzi felesleges albérletet fenntartani.
2016. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, mintha tegnap ennek a kérdésnek pont a tükörképét olvastam volna !?
2016. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Sajnos ebből a barátnős kérdésből már volt egyszer problémánk, ezért nem vagyok benne biztos, hogy felhozzam-e ezt a kérdést. ( http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__7286684-tulr.. )

De én is úgy érzem, hogyha gyakorlatilag lakótársammal úgy találkozok, hogy addig vele van más is, akkor az olyan, mintha hárman lennénk. Csak sajnos a szerződést ő írta alá, így félek, hogy a végén én lennék kirakva, ha nem tetszik a helyzet...

2016. jan. 10. 10:46
 4/9 A kérdező kommentje:

#2 valóban, miután írtad rákerestem és megtaláltam azt a kérdést, köszi. Ez is segít egy kicsit, de úgy látom ott is mindenki a harmadolást szavazta meg.

Itt csak annyiban más a helyzet, hogy lakótársam más városba jár dolgozni, ezáltal azon az időn felül, míg ő itt van, a barátnője nincs itt. Tehát ilyen formában nem mondhatom, hogy ide költözött. Csupán ugyanannyi részét veszi ki a lakásból, rezsiből, amennyit lakótársam. De azért kapott saját bögrét, saját "otthoni" ruhát... :)

2016. jan. 10. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tettem fel a hasonló kérdést tegnap. Szerintem a ti esetetek kicsit kényesebb a miénknél. A te részedről jogosnak tartom a felvetést, ahogy én is jogosnak tartanám, ha mondjuk nem harmadolnánk, hanem negyedelnénk. Mi eddig egálban voltunk, hogy mindkettőnk párja sokat volt itt. Nálunk is csak annyi változott, hogy kijelentettük, hogy összeköltözünk, átkerülnek a párom cuccai. Ennek ellenére a lakótársam barátnője is baromira sokat van ott, így jogosnak tartanám, ha nem csak harmadolnánk.

A másik fél reakciójában nem lennék biztos a te helyzetedben, ugyanis nyugodtan mondhatják azt, hogy akkor te meg azért fizess többet, mert több időt tartózkodsz a lakásban, ők meg igaz hogy ketten, de kevesebbet, tehát így reális.


Egyébként én is írtam, hogy kb. csak a vízfogyasztáson látszik meg az, hogy többen vagyunk a lakásban, az meg nem egy olyan vészes dolog. A lakótársam párja csak akkor van otthon, ha a lakótársam is. Mi is egyszerre indulunk és érünk haza kb. a párommal, úgyhogy a lámpa így is-úgyis ég a lakásban, fűtés mindenképpen van, tv-t, netet amúgy is fizetünk, lakásbizosítást, közösköltséget is, mindent...

Nem olyan egyszerű szitu ez, az biztos, bár nálunk szerencsére csak néhány ezer forintokról beszélünk nem tízesekben mérhető a különbségről.


Kicsit próbálj matekozni, mielőtt felhozod ezt a témát.

2016. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5-ös, köszi az észrevételt :)

Igen, valószínűleg még várok 1-2 hónapot, merre mozdul a mérleg, úgy is egy friss kapcsolatról van szó. De jelenleg ott tartunk, hogy eddig még szólt, ha áthívta, most már természetesnek veszi, hogyha hazajön, a barátnő is jön... azt meg nem akarom, hogy egyszer csak észrevétlenül odaköltözik, mert mindig egy kicsivel több holmija kerül át.


Nálatok annyiban más valóban, hogy a lakótársadnak is van párja. Tehát ha úgy nézzük, ugyanannyit nyomtok a mérlegben mindketten. Én viszont egyedül élek, így elbillen a mérleg nyelve.


"te meg azért fizess többet, mert több időt tartózkodsz a lakásban"

Ez a része valóban kényes. De ha azt veszem, nem a lakásban töltött idő alapján fizettünk eddig se, csak értelem szerűen ketten használtuk.


Ha nekem is lenne párom, mint a te lakótársadnak, aki elég sokat itt tartózkodna, valószínűleg nem szólnék. De úgy, hogy mi ketten állapodtunk meg az összeköltözésben és utólag kapok egy állandó "csatolmányt" hozzá, azért megfordul a fejemben, hogy hányan is vagyunk most gyakorlatilag.

2016. jan. 10. 17:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos lenne.


Engem mondjuk nem is csak maga a pénz zavarna, hanem hogy amikor ott van lakótársam barátnője, akkor képesek fél napokat a konyhában tölteni, este hangosan filmezni, plusz egy emberrel kell "küzdeni" a fürdőért. És én úgy is nézem, hogy ha beköltözök valahova ahol 1 ember van, akkor az maradjon is úgy, vagy ha új lakó jön ilyen módon, akkor vegye ki a részét a költségekből is.

2016. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A víz, villany díjon lehet némileg vitatkozni de az albi díj, közös költség és rezsi fix része az teljesen jogos ha harmadoljátok.

Ahogy írtam első válaszban is, senkit sem érdekel ki mennyit van otthon. Mi párommal kettesben lakunk de ha nyáron egy hetet Balatonon vagyunk akkor se lehet kevesebb bérleti díjat fizetni csak mert nem használtuk!!

2016. jan. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 igen, teljesen jogos az észrevétel, hogy eddig se számolgattuk, ki mennyit van otthon, nem ettől függ valóban, hogy mennyit fizetnünk.

Jelenleg abban vagyok bizonytalan, hogy mikortól számít annak, hogy valaki inkább él abban a lakásban, és nem csak vendég? Mert pl. ruhái, cuccai a csajnak még nincsenek, azt a pár darabot leszámítva, amit ajándékba kapott, hogy "otthonosan" érezze magát.

Ha csak úgy nézem, hogy ugyanannyit látom, mint lakótársamat, akkor oda jutunk ismét, hogy "nem a lakásban töltött idő alapján kell megítélni".

Kicsit patthelyzetben vagyok, úgy érzem.

2016. jan. 11. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!