Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A társtulajdonosom 20 évután...

A társtulajdonosom 20 évután jelent meg. Milyen közüzemi számlát kellett volna közösen fizetnünk ha én lakom a lakásban?

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Huh, nem világos a kérdés. Közüzemi számlát alapból az fizet, aki a lakásban lakik, illetve, akinek a nevére szól a szolgáltatás. Ha egyezkedésröl van szó, akkor aki a lakásban lakott kötelezhető lakás használati díjra a saját tulajdoni hányadának ertekeben. Közösen azokat a számlákat kellene fizetni, amelyek ülés lakás eseten is vannak, pl fűtés készenléti díj, kozoskoltseg
2013. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyezkedésről volna szó ő kéri a lakáshasználatot tőlem 5 évre visszamenőleg én kérhetem-e pl az általánydijjas fütés számla felét?
2013. aug. 24. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak a készenléti díj felet kérheted. Felesben vagytok tulajdonosok vagy mas a tulajdoni hányad?
2013. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Felesben vagyunk.Én 2000 ota vagyok tulaj ő régebben de csak én lakom benne.Szeretném tisztán látni mit kérhet ő és mit kérhetek én.
2013. aug. 24. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
O kérheti a fele lakás használati díját. Ez egy helyi azonos adottságú lakás átlagos albérleti díjának a fele. Te kérheted a fűtés rendelkezésre állású díjának felet es a közös költség felet. Neki meg fogjak ítélni, neked nem valószínű....
2013. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 HZsóka ***** válasza:
63%
Szerintem a lakás használatáért a mai napig, amíg az illető elő nem került, a másik tulajdonosnak nem kell fizetnie, ugyanis semmiben nem akadályozta a tulajdonostársat a saját tulajdonfelének használatában, azt az illető a saját jószántából nem tette, annak karbantartásáról, építményadója fizetéséről sem gondoskodott. Szerintem érdemes egy ügyvédet megkérdezni, hogy megtörtént-e az elbirtoklás, érdemes-e e tény megállapításáért pert kezdeményezni. (Ha a válasz igen, lehet, hogy Ön az egyetlen tulajdonos). Amíg erre választ nem kap, ne kérjen semmilyen számláért, egyébért pénzt!
2013. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

- Csak hat hónapra visszamenőleg kérheti a lakáshasználati díjat az annak megfizetéséről szó, bizonyítottan átvett felszólítás után - ha az osztott lakáshasználat fizikailag nem megvalósítható.

- A közüzemi díjak rendelkezésre állási díjainak, alapdíjainak felét lehet vele szemben elszámolni és az ingatlanra vonatkozó, állagmegóvási célú ráfordításokat.

- Nem tudom ki írta, de ne is próbálkozzon elbirtoklás megállapíttatással (felesleges pénzkidobás), mert EZ nem az az eset. (sajátjaként, folyamatosan, megszakítás nélküli háborítatlan birtoklás)

- viszont kérheti az ingatlan tulajdonjogának magához váltását a helyben szokásos piaci áron, amit majd a szakértő megállapít - természetesen bíróság előtt.

2013. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A Tengerész ***** válasza:
Semmilyet. Sőt. Ha bizonyíthatóan 20 éve kizárólag te tartottad fel a lakást és ő a füle botját se mozgatta akkor elbirtokoltad a lakást neki nem jár semmi, mert a tied.
2013. aug. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!