Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki van adva a lakásom albérlet...

Ki van adva a lakásom albérletbe. A bérleti szerződésben ki van kötve, hogy harmadik személy a belegyezésem kívül ideiglenesen sem tartózkodhat a lakásban. Kérhetek plusz bérleti díjat? A többi lent.

Figyelt kérdés
Megkért az albérlő, hogy édasapja 2-3 hétig had aludjon ott, mert el kellett költöznie az albérletéből és nem talált másikat. Letelt a 3 hét és kérte, had maradjon még. Szoktak ilyenkor plusz bérleti díjat kérni? Erről nem szólt a szerződés, nem írtam bele, mert nem volt még ilyennel dolgom.
2016. jan. 10. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem fölösleges, a többletköltséget úgyis ők fizetik.
2016. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Kemény gyerek vagy!

Engedélyedhez akarod kötni azt is, hogy hozzájárulásod kell, ha vendégük ott alszik?

Ha te laknál albérletben, zokon vennéd, ha apád kényszerből ott aludna, inkább kidobnád?

A rezsi (víz, villany, fűtés) nem te fizeted, a többlet-személy miatti kiadás-növekedés nem téged terhel.

Van szerződés, de adózol is?

Törvényesen csak akkor van albérlőd, ha adózol!

2016. jan. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Két személy elvileg jobban lelakja vagy lelakhatja a lakást mint egy, de ehhez nyilván idő kell. Én szólnék most (jó előre), hogy ha 3 hónapnál tovább marad, akkor megemelem a díjat. Így van idejük nekik is albérletet keresni, eldönteni mit akarnak, de ennyi idő alatt nem hiszem hogy hatalmas kár keletkezne az ingatlanban. Bár az is kérdés ugye hogy mekkora emelés reális egyáltalán.
2016. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Te jó ég mekkora suttyó vagy kérdező ! A bérlő járna jól ha elköltözne tőled.
2016. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Vendégfogadáshoz nem kell az engedélyed, nem is tilthatod meg, az beletartozik egy lakás szokásos használatába.


A lakbér a szerződés része; azt csak a szerződő felek egyetértésével lehet módosítani.

2016. jan. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha amúgy minden oké a bérlővel, akkor én ezzel nem foglalkoznék. Van olyan ok, ami miatt úgy érzed ez kockázatos? Pl. iszákos, zűrös alak az apja? Ha ilyen nincs, akkor legyél nagyvonalú!
2016. jan. 11. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Egy jó bérlőt elveszíteni a zsugoriságod miatt?
2016. jan. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Miért vagyok suttyó, meg nem tudom mi? Nem kértem egy fillért sem pluszban. Csak pont azért van olcsón kiadva az albérlet, mert 2 embernek akartam kiadni, nem pedig többnek és pont a lelakás miatt. Illetve az apa dohányzik és én úgy adtam ki, hogy nem lehet a lakásban dohányozni.
2016. jan. 11. 11:13
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Nincs éles határ az "ottlakás" és a vendégfogadás között. Vendégfogadásért nem jár többlet bérleti díj. A dohányzás az hogy jön ide? Eddig se szabadott dohányozni a lakásban, ezután se szabad, ezt tartassa be a vendéggel is.


Én a jól fizető ügyfelemmel nem viselkednék fillérb***ó módon. A vevő a király, ugye? Ő virítja a lóvét, meg kell becsülni.

2016. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Suttyó vagy ! Mert kiszolgáltatott helyzetbe belekötsz és pénzt is felszámolnál manapság hónapok kellenek albérletet találni .Biztos van kaució ami téged véd,nem kéne ilyen hisztit levágni a bérlőd korrektnek tűnik te pedig nem.
2016. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!