Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Sok-e vízhasználat 2 hónap...

Sok-e vízhasználat 2 hónap alatt 37 m3?

Figyelt kérdés
35 nm-es lakásban a bérlőm 1 hónap alatt 17, majd következő hónapban 20 m3-t fürdött el. Első hónap után mikor láttam mennyi, szóltam csökkentse, mert megjelenik a penész. Így lett 20 m3 másodikra. És persze ott a penész. Felmondtam a határozatlan idejű szerződést, közös megegyezéssel, 30 napra, amit aláírt. Mi van ha nem költözik ki, mert arra hivatkozik, ezt is nehezen találta?

2016. jan. 13. 08:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
inkabb azt kellett volna neki mondanod hogy szelloztessen tobbet...
2016. jan. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Jó, hogy ezt is nem szabod meg neki, hogy egy nap hányszor törölje ki a fenekét... Van a fürdőszobán ablak? Ha nincs, szerelj ventilátort, old meg a szellőzést.
2016. jan. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
76%

Sok, bár attól is függ, hogy hányan vannak.

Mi ketten 2 hónap alatt 27-28 köbmétert szoktunk elhasználni, persze ebben nemcsak a fürdés van, hanem mosogatás, mosás, WC használat is. Ha egymaga van, akkor nagyon sok.

2016. jan. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom hogy lehet ennyit összehozni. Mi (pár egy kisgyerekkel) két havonta fogyasztunk 15-17 m3-t. Mondjuk takarékos mosó és mosogatógépünk van.
2016. jan. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

2-en laknak, állítólag. Ez azt jelenti, napi 6-700 liter víz. A penészt nagyon nehéz kiirtani, ha megjelent. Mondtam, hiába használ bármit, ha nem változtat a szokásain, mert ez rengeteg 2 felnőtt embernek.

Aláírta, hogy elhagyja a lakást 30. napra.

Nekem sem jó, hogy keresnem kell új embert, de inkább, mint a penész.

2016. jan. 13. 08:48
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

A penésznek az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy mennyi vizet folyatnak. Az számít, hogy mennyire szellőztetnek.

Egyébként én emiatt nem raknám ki a bérlőt, a penészt ki lehet szavózni és kész.

2016. jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Elsőnek: mondta, rendszeresen szellőztet.

Másiknak: Én szereltessek ventillátort? Sosem volt penész, csak 1x mikor beáztunk.

Állítólag minden nap mos. Nem nagy a lakás, gondolom nagy a pára. Ebben az esős időben, majdnem hiába szellőztet.

2016. jan. 13. 08:58
 8/31 A kérdező kommentje:
Sztem, penészhez elég a magas páratartalom sztem, és ha nem fűtenek a helységben, a hőhídon megjelenik, mert kívülről nincs szigetelve (társasház). Ahol megjelent, ott van külön fali melegítő.
2016. jan. 13. 09:03
 9/31 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, ha szellőztetnek nem lesz gond, de így is megjelent.
2016. jan. 13. 09:08
 10/31 anonim válasza:
69%

hát én nem laknék olyan albérletben, ahol számolják, mennyi vizet használok, az tuti... vagy valami fix díjas bért kérsz, nem pedig lakbér+rezsi? mert ha ők fizetik a rezsit, akkor minden joguk megvan hozzá, hogy annyit használjanak, amennyit akarnak, ezért fizetnek


és a világ legnagyobb hülyesége, hogy a penész a sok vízhasználattól jelent meg

2016. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!