Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi van akkor, ha 3 hónap után...

Mi van akkor, ha 3 hónap után kiakarok költözni a jelenlegi albérletemből?

Figyelt kérdés

"A felek a jelen szerződést határozatlan időre, de minimum 1 évre kötik"


Ez van a szerződésben. 1 évig nem szeretnék maradni. Külföldön kaptam munkaajánlatot. Vajon ilyenkor mit lehet tenni?


2016. jan. 11. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
És hogy van tovább a szerződés? Hiszen benne kellene lenni pl a felmondás lehetőségének, következményeinek is mindkét félnél.
2016. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Biztos valami bánatpénzt kell fizetned a tulajnak.
2016. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Annyi van még benne, hogy a felmondási idő 30 naptári nap. Meg az, hogy a felmerülő vitás kérdéseket a bérlő és a bérbeadó közös megegyezéssel rendezi ill, hogy 1 éven belül nem emelheti a bérleti díjat a tulaj. Ennyi. Csak az a minimum 1 év nem tudom pontosan mire vonatkozik. Mert én ezt úgy értelmezem, hogy a bérleti díj állandósága miatt van vagy nem tudom. Most, ha nem lakom le az 1 évet, akkor elveszik a kaucióm vagy mi?
2016. jan. 11. 22:48
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

1 éven belül nem mondhatsz fel (a tulaj se).


Mit lehet tenni? Megegyezéssel szerződést bontani. Mondjuk felajánlod, hogy viszel magad helyett valakit. Garancia nincs rá, hogy belemegy a tulaj. Ha nem áll kötélnek, akkor a legeslegrosszabb esetben az egy év leteltéig mindent fizetsz, hacsak nem adja ki másnak a lakást, de azt úgyse köti az orrodra. A gyakorlatban csak a kauciót szokták visszatartani, mert önként úgyse fizetsz, a behajtással meg nem bajlódnak.

2016. jan. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A teljes szerződést kellene ismerni.


Legrosszabb esetben a bérbeadó kérheti a még hátralevő 9 hónapra a lakbért.

"A felek a jelen szerződést határozatlan időre, de minimum 1 évre kötik"

2016. jan. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A kauciódat nem kapod vissza
2016. jan. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
54% állítsd már le magad!
2016. jan. 12. 00:54
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

"A kérdező kommentje:


54% állítsd már le magad!"


Gondolom ezt úgy érted, hogy "Köszönöm mindenkinek a választ!" csak véletlenül megcsúszott a kezed a billentyűzeten!


Azt persze tudod, hogy mi van ha a mobil szolgáltatónál aláírod a hűségidőt mi? A tulaj elvállalta, hogy nem emel lakbért, te meg azt, hogy minimum egy évig ott laksz. Ha idő előtt kiköltözöl bevétel kiesése lesz a bérbeadónak.


A tulaj helyében én is visszatartanám részarányosan a kauciót arra az időre, amíg nem lesz új bérlő.

2016. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
A két 54%-os nem ugyanaz. Kérlek, máskor is nagyon szívesen.
2016. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg nem ugyanazok vagyunk, de valóban ez az alap hogy a kauciót nem kapod vissa mert ez a bánatpénz. Én mondjuk bele is írtam ezt a szerződésbe így konkréten, általában bele szokták.
2016. jan. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!