Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Távol lakunk egymástól,...

Távol lakunk egymástól, érdemes a párunk szüleihez költözni?

Figyelt kérdés
Vagy menjünk albérletbe? Ha a szüleinél élnénk akkor pár év alatt össze tudnánk gyűjteni egy saját ház árát, vagy legalábbis nagy részét. Ha megyünk albérletbe, akkor ez sokkal hosszabb ideig tart viszont tuti nyugisabban tudnánk élni. Melyik lenne a jó döntés, Ti mit választanátok? 28 és 29 évesek vagyunk.
2016. jan. 14. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

meg szep hogy alberlet.

a nyugis elet megfizethetetlen, minden masra ott a MasterCard.

2016. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Én biztos, hogy nem mennék szülőkhöz...de az is érdekes, hogy pár év alatt saját házra?! ez még lehetséges? én eddig még olyanról nem hallottam, hogy valaki hitel nélkül vesz vagy épít házat, jó munkátok lehet akkor :)
2016. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
55%

Próbáljátok meg előbb a szülőknél!

Ha pár hónap alatt gázos a szitu,na akkor lépjetek!

2016. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 vatafak ***** válasza:
51%
el a szülőktől. az egészséges távolság h muszáj legyen kocsira vagy tómegközlekedésre pattaniuk ha be akarnának nézni hozzátok...
2016. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Egy szülővel is lehet normálisan együtt élni ha szerencsétek van. Én ki próbálnék pár hónapot azzal semmit nem vesztetek. Ha nem jó akkor lehet lépni albérletbe. Mert az se mindegy hogy ki adsz 60 -70-100 ezret albérletre esetleg feleslegesen.
2016. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem tudjuk milyen a viszony a szülőkkel és mennyire lennétek ott külön?

Próbáljatok ki pár hónapit, aztán kiderül hogy megy az együttélés.

2016. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a lényeg, hogy milyen emberekről van szó, milyen a viszony köztetek.

Vannak bunkó, kiállhatatlan emberek, akik a saját gyerekükkel (és családjával), vagy saját szülőjükkel sem tudnak együtt élni, állandóan ölik egymást. Ha ti vagy a szülők ilyenek vagytok, akkor ne költözzetek össze. Ha nagyon szoronganátok a szülőknél, akkor se költözzetek össze.

Ha csupa normális, jó szándékú ember szerepel a történetben, aki nem kötözködik öncélúan, és a szűk hely miatt sincs gond, akkor költözzetek oda, a későbbi életetek szempontjából sok könnyebbséget jelent a megtakarított pénz. Néha biztos előfordulnak súrlódások, de ezek rendes családokban megoldhatóak, valamit valamiért.

Az is egy szempont, hogy a háztartási munkákra csak fele időt kell szánni, ameddig ott éltek.

Ha netán összejön egy gyerek, akkor sem mindegy, hogy kéznél van az állandó, ingyenes segítség.


Ezeket kell megfontolni, és a próba mellett vagy ellen dönteni.

2016. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb külön. És ha ilyen jól kerestek, hogy albi nélkül pár év alatt saját ház akkor albi mellett se lesz nehéz spórolni. Csak olcsó albit valasszatok. Amíg nincs gyerek felesleges 3 szobás lakás mondjuk.
2016. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!