Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fekete retek magjait hány...

Fekete retek magjait hány centiméterre érdemes rakni egymástól egy sorban?

Figyelt kérdés
2014. jún. 27. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan 2-re. (De nem rakni, hanem szórni...)

Mivel egyrészt nem minden mag szokott kikelni, másrészt még utána is érheti őket baleset.

Egy magcsomagban egy család több évi szükséglete van, tehát nem kell spórolni vele, kiritkítani nem kerül sok munkába, kellemetlenebb, ha fél vagy egy méter üres lesz a sorban.

Amikor kikel, és a sziklevelek után hozza az első vagy második rendes levelét, akkor szoktam kiritkítani olyan 4-5 cm-re, aztán ha már olyan 10 cm magasak, akkor beállítani a tőtávolságot, ami úgy átlagban 15 cm.

De ha erre irányul a kérdés, még ne szórd, csak egy hónap múlva.

2014. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2 cm-re. A fele vagy nem fog kikelni vagy egyszerűbb kiegyelni 2-3 leveles korban a végleges 6-8 centire mint foghíjas legyen ha kapásból 6-8-ra vetnéd.
2014. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én rakom, precíz vagyok, 2 cm. :)
2014. jún. 27. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:

A precizitásnak az lehet a következménye, hogy hiányos lesz a kelés.

Szóráskor az árokban egyik mélyebbre kerül, másik magasabbra, valamelyik majd jó lesz. Ha precíz vagy, annak az lehet az eredménye, mint a magszalagnak, amit az amatőrökre sóznak rá: vagy mindegyik túl magasra kerül, és ha egyszer is kiszárad, akkor vége, vagy pedig túl mélyen takarod, és soha nem ér ki a föld tetejére. (Na jó, mondjuk a retek elég nagy mag, sokat bír, de akkor sem okos dolog így.)

2014. jún. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!