Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakok egy albérletben. Az...

Lakok egy albérletben. Az előző lakónak jött valami behajtói levél. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem jönnek ide ki ugye? Már vagy 1 éve jön valami levele, a főbérlőmnek egyszer szóltam, de azt mondta, majd az előző lakó elintézi, ha akarja. Gondolom a rendes címére is küldtek levelet, de akkor miért küldenek ide folyamatosan? És ha megjelenik valami behajtó féle, mit kell neki mondani?
2016. jan. 26. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom nincs rendes címe megadva, csak az acím. Kimehetnek, megmondod, hogy te egy bérlő vagy itt más nem lakuk, kérdezzék meg a tulajt. Ennyi, semmi közöd hozzá, nem kell ezt túlaggódni
2016. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
50%
Semmit nem kell csinálnod.
2016. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Nincs is vele nagy bajom, csak sokszor nem vagyok itthon, és nehogy pont akkor jöjjenek vagy rontsanak be ajtóstól rendőrökkel... Bár ilyen szerintem csak a filmekben van..:)
2016. jan. 26. 22:14
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Írd rá a borítékra, hogy elköltözött, és vissza a feladóhoz. Add fel postán (nem kell rá +bélyeg). Többet nem küldenek. Ilyen egyszerű.
2016. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Ha az előző lakó címe még ez a cím, akkor sajnos a végrehajtók kiszállnak és lefoglalnak minden olyan tárgyat amiről nincs számlád, vagyis nem tudod bizonyítani, hogy a tiéd.

Mindezt tapasztalatból tudom, ingatlan vásároltam, az előző lakó nem jelentkezett ki de adósságai voltak. A barátnőm kiderítette amit fentebb leírtam, így kényszerkijelentéssel kijelentettük (kb 4 hónap átfutású volt!), kb. egy év múlva jöttek is a végrehajtók lefoglalni, de a kényszerkijelentés miatt nem tudtak, azt viszont kérdésünkre elmondták, hogy ha nem jelentjük ki biza foglalnak, még akkor is ha sejtik, hogy nem lehet az adósé!

Szóval: beszélj a tulajdonossal, hogy nézesse meg, hogy oda van bejelentve vagy sem, mert gondotok lehet (neki is).

2016. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
70%

Ha ideiglenesre be volt oda jelentve akkor tényleg jöhetnek oda, ha csak megadta valahol ezt a címet levelezésinek, akkor ahogy valaki írta is, vissza kell küldeni.


A végrehajtás egyébként nem úgy zajlik, hogy berontanak és mindent visznek. Még a filmben sem.

Hozzánk is jött, pont ilyen miatt, hogy az előző lakónak jöttel felszólításai.


Egyszer egy sima papír (boríték nélküli) be volt dobva, hogy XY végrehajtó iroda nevében írták (az a szokásos, Jancsi és társa semmiség, tehát nem bíróság vagy tényleg hivatalos) hogy ha következő alkalommal sem lesz itthon senki akkor lakatossal jön és kinyittatja az ajtót.


Na, akkor nagyon felhúztam magam, mert ilyen tényleg fontos esetben rendőrökkel lehet, nem valami jött-ment csak úgy besétál bárhová.


Következő alkalommal egy teljesen átlagos és normális emberke jött. (egyedül)

Ő is valami végrehajtó cégtől jött.

Behívtam, leültünk az asztalhoz és beszélgettünk.

Tök részletesen elmeséltem neki mindent, meg, hogy mikor költöztünk, stb, és mondta, hogy semmi gond, nem fognak tőlem csak úgy elvinni bármit.


Egyébként ha ez ilyen egyszerű lenne akkor én bediktálnám egy "kedves ismerős" lakcímét olyan esetben ha gond van, és akkor tőle vinnének minden megkérdezés nélkül?

Akkor mindenki ezt csinálná.

2016. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Azt írtam, hogy: "Ha az előző lakó címe még ez a cím" és azt is, hogy " beszélj a tulajdonossal, hogy nézesse meg, hogy oda van bejelentve vagy sem", vagyis bejelentett, nem bemondott.

Azt is írtam, hogy: "egy év múlva jöttek is a végrehajtók lefoglalni", vagyis nem elvinni. Először foglalnak, jegyzékbe veszik, ami azt jelenti, hogy azt nem viheted el a lakásból, később viszik el.

Kicsit tömören írtam, hogy a lényeg látszódjon, ne legyen túl hosszú a hozzászólás, de ferdítés/csúsztatás nincs!

2016. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na szóval, itt nem az van, amit a 74%-os ír. Az úgy tudom, ingatlanvásárlásos előző lakóra érvényes. Az előző lakó itt előző bérlő volt. Nem lakó. Nem volt ide bejelentve, ezt megtudtam ma.
2016. jan. 27. 22:29
 9/12 anonim ***** válasza:

74%-os vagyok. Ha valóban nincs oda bejelentve akkor nincs gond, a behajtóknak nincs jogalapjuk!

Erről érdemes hivatalosan meggyőződni, mert ha gázos lakó volt és szüksége volt a lakcímre, akkor "elintézte" (aláhamisítja a tulaj aláírását). Ismerősöm járt így, valakinek kiadta a lakását és az barátait jelentette be. Az ismerősőm amikor kiderült balhézott ahivatalos szervekkel, hogy mutassák meg neki az aláírásokat, mert ő biztos, hogy egyiküknek sem írta alá és nem is kérték tőle!

2016. jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%

Most látom, hogy eredeti válaszomat 30%-ra húztátok le, pedig igaz.

Ezért azt kérem felejtsétek el amit írtam, bármilyen levél jön más nevére behajtótól hozzátok, szarjátok le, biztos nem lesz gond, hiszen csak 30%-os a válaszom! De húzzátok 0-ra, ha még nyugodtabbak akartok lenni, hogy hüleség az.

:DDDDDDDD

2016. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!