Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a biztosíték arra, hogy a...

Mi a biztosíték arra, hogy a kauciót visszakapom?

Figyelt kérdés

Kéthavi kauciót fizettem annak idején (nyár vége) mikor ebbe az albérletbe költöztem.

Piaci áron alul adták ki, egy kisebb panellakás. Egyedül vagyok. A lány, aki itt lakott, külföldre ment (szakmai gyakorlat miatt) az apja nevén van a lakás. A csajt az egyetemről ismerem; és sürgős volt kiadnia az albérletet (főleg ismerősnek, akiben megbízik, tehát pl. szívesen adta ki nekem, mert volt közös óránk együtt, semmint pl. egy vadidegennek) Tudta hogy én nyár közepén-végén albikat kerestem. Ő meg ment már augusztus közepén külföldre.



A lány hazajött, leállamvizsgázott, és akkor volt itt, mondta hogy "Tudom-e hogy piaci ár alatt van a lakás?" Mondom igen tisztában vagyok. Mondta, hogy emelnének... a duplájára!

Ami irreális, ha azt nézem, hogy a konyhában a lámpa nem jó (foglalattal van a baj, az égő 2 db vadiúj égővel lett megpróbálva, kicserélve, nem jó vadiúj égőkkel se...) a dugalj ki van jőve a falból, látom a vezetéket eléggé, a kád széle ótvarul néz ki, és ha nem vigyázok, lefolyik az alattam lakóra a víz (ha véletlen úgy tusolok hogy kimenne a víz a kád peremére... )nem jó a szigetelése.. és egyebek.


A lakástulajdonos (apa) nem cserélt semmit a lakásban, amit kellett, mi cseréltünk (tusolónál az a csőrész vagy pl. új égő stb) édesapám meg én.

Oké, hogy piaci áron alul van a lakás, de a dupláját 1., nem tudom kifizetni mert egy havi fizu nem elég rá!! (plusz a rezsit és a csekket hozzáadom ... )2., eddig szó se esett emelésről, a szülei nem is hozták szóba.

Mindig a feleséggel beszéltem meg a pénzügyeket (csekkek stb) a csekkek be lettek fizetve; bérleti díj el lett utalva mindig időben.


Az apa nem nagyon szólt bele a pénzügyekbe (valszeg az anya jobban ért hozzá de ez mindegy most)

a lényeg hogy sosem említettél hogy emelnének...

erre hazajött a csaj külföldről, rosszul sikerült az államvizsgája, utána vágta a fejemhez (kb. 1-1,5 órával az államvizsgája után) hogy a duplájára emelné a bérleti díjat...

mikor a tulajdonos (apa!!) sosem beszélt velem erről! acsaj nem is haszonélvező... a szülei szerintem maguktól nem emelnének; a csaj beszéli rá erre őket hiszen gondolom ő ül a facebook előtt és látja hogy tényleg piaci ár alatt van a lakás... ez még OK is, de legalább reális árat mondhatna..


mindegy. attól félek, hogy visszatartják a kauciómat, ami nem 10 ezer forint...

amikor beköltöztem, a sütő alapból rossz volt, + a kád széle redvás / rosszul van szigetelve stb...

mi a garancia arra hogy visszakapom a kaucióm? nem akarom, hogy rám fogják hogy "hát te tetted tönkre a sütőt" vagy "te szedted ki a dugaljat a falból" (ágy mögött van így mikor beköltöztem nem láttam teljesen mert takarta az ágy)

Az, hogy a sütő rossz volt, azt ők is mondták beköltözéskor; engem nem zavar mert alapból nem szoktam sokat sütni, de nem lett beleírva a szerződésbe hogy rossz...


segítsetek! Mi a garancia hogy ha sikerülne új albit találnom 1 hónapon belül, visszakapnám a kaucióm?

A bérleti díj mindig hónap 05.-ig van fizetve. A közös költség hónap közepén van fizetve.



2016. jan. 31. 19:03
 1/7 A kérdező kommentje:
ui.: a felmondási idő 3 hét, - ha ez számít vagy fontos infó -
2016. jan. 31. 19:04
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztosíték csak az, ami a szerződésben le van írva. Ha nem írattad bele a hibákat, vagy nem fotóztatok, akkor biztosíték sincs.
2016. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Ezt úgy szokták megoldani, hogy ha már keresed az új helyet, akkor nem fizeted az adott havi bérleti díjat ki. Ha nem akarják visszaadni a kauciót, akkor kvázi egálban vagytok.
2016. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen , az utolsó jó ötlet . Azt is közölheted a duplájáért adjon működő villhálózatot sütőt ,épp kádat , szigetelt aljzatot .
2016. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 acelsziv ***** válasza:
Volt szerződés? Le voltak írva a kezdeti hibák? Le volt papírozva a kaució?
2016. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
61%

A Kaucióval valszeg azt csinál amit akar, akár bármiylen hibát ráfoghat a lakásban, és emiatt levonhatja a kaucióból:

Pl. itt nem volt leválva a vakolat stb.


Így nem tudok mit mondani, legfeljebb a jövőre nézve:

Amikor beköltözöl és kauciót kell fizetni, akkor fényképezz le MINDENT a lakásban, hangsúlyozom, hogy mindent, akár egy por szemcsét is.

Legyenek összeírva a hibák (ezt mindenki írja alá, lehetőleg tanúval).

A kauciót pedig érdemes ügyvédi letétbe helyezni, ennek van költsége, de ha van ismerős ügyvéd, akár olcsón meg lehet úszni.


Még valami: Ha tudod, hogy nem fizetett adót a bérleti díj után, akkor akár a NAV bejelentésével is fenyegetheted, ha alaptalanul nem akarja visszaadni a kauciót.

2016. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs garancia, de ha a lány szülei intézkedtek és eddig korrektek voltak, akkor szerintem nincs mitől félned.

Egyébként: " pl. új égő" - ugye nem gondolod, hogy ezt a tulajnak kellett volna állnia?


6-os, és mégis honnan tudná? Egyébként meg az adóbevallást május 20-ig kell leadni, még előttünk van, simán adózhat utána.

2016. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!