Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol van melegebb nyáron? 4....

Hol van melegebb nyáron? 4. emeletesben 4. emeleten, panelprogramos szigetelt, műanyag nyílászárók vagy egy 10. emeletes panelben 7. -en lakni szigetelés nélkül de műanyag nyílászárós ablakokkal (itt még van redőny is).

Figyelt kérdés

2016. febr. 11. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A legfelső szint akkor OK, ha a tető hőszigetelése (és nem csak a vízzárása) megoldott. Ellenkező esetben a 7. jobb.
2016. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kismillió dologtól függ, főképp a tájolás.

Szerintem fentebb mindig melegebb van, mert alulról kicsivel mindig több meleg jön.

Ha a szigetelés 4cm, akkor lehet jobb a szigeteletlen és reménykedni legalább 10cm szigetelésnek.

2016. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jobban függ a tájolástól,meddig süti a nap. Egy panel viszont gyorsan melegszik, a hőszigetelès alig èr ott valamit. Tetö alatt sem jó, mert egèsz nap tűzi a nap ès átm3legszik dèlutánra.
2016. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindkettő ugyanolyan tájulású. Az egyik szoba nyugati(így oda süt a nap), a másikba pedig nem. Tetőszigetelés sajnos nem tudom, hogy van e a 4 emeletesben
2016. febr. 11. 23:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Laktam már egy pár helyen és tapasztalatból mondom, hogy tök mindegy. Panelban nyáron 40 fokban meg lehet dögleni. Az a talán 2-3 fok eltérés, ami különbség jelentkezhet a két lakásnál igazán nem számít szerintem annyira, hogy ez mérvadó legyen lakás választásnál.

Laktam másodikon és negyediken is, mindig brutál kibírni a nyarakat, pedig én imádom a gatyarohasztó meleget. Nem is lenne bajom vele, ha éjszaka lehetne aludni...


Ami talán egy kicsit segíthet az a redőny. Szigetelt lakásban szerintem több értelme van. Így éjszaka nyitva kell hagyni az összes ablakot, kicsit lehűl a lakás, majd nappal le kell húzni a redőnyt.

Ott ahol a csupasz beton panel elemek magukba szívják a meleget, nem igazán számít egy redőny sem.


Én most a negyediken lakom, legfelső, legszélső lakásban. Panelprogramos, de nincs redőnyöm. A nappali olyan tájolású, hogy egésznap odasüt a nap, télen is 25 fok lesz bent fűtés nélkül, ha egy kicsit süt a nap. Nyáron kvázi sütőként funkcionál. Nagyon picit segít az árnyékolás, illetve van klímánk, elalvás előtt egy kicsit be szoktam kapcsolni, így nyugodt az éjszakám. A kisebb szoba meg éppen úgy áll, hogy szinte mindig árnyékban van. Élesen sosem tűz oda a nap. Ott azért egy picit kellemesebb a hőmérséklet mindig, bár télen is hűvösebb.

2016. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
7edik jobb, télen nyáron... annyi hogy fejed fölött mászkálnak az zavaró de a többi szempontból jobb
2016. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!