Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanypásztor vezetéket bele...

Villanypásztor vezetéket bele lehet-e húzni beton kerítésoszlop lyukaiba?

Figyelt kérdés

4 méterenként elhelyezett rendes betonoszlopokról van szó, lukakkal, kerítés nincs rajtuk. Szigetelésnek bakelit csövet tennék a lyukakba (esetleg még egy plusz műanyag csövet is, ezen át menne a drót (sima horganyzott). Ezzel kiválthatnám a karókat meg a szigetelőket.

A kérdés az volna, biztonságos lesz-e így a szigetelése, vagy áthúzhat-e az áram az oszlopban lévő vasakon, vagy akár a betonon (pl ha vizes)?



2014. szept. 2. 07:35
 1/10 menta34 ***** válasza:
és ha áthúz akkor áram lesz a kerítésben? ;)
2014. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor leföldel és nem lesz áram a drótban.


A kérdés egyébként komoly és elég akut is.

Most jó h beleírtál, mert így úgy tűnik mintha meg lenne válaszolva. Úh kösz szépen. Ha nem tudsz érdemben válaszolni, inkább ne írj, kérlek. Köszi.

2014. szept. 2. 11:57
 3/10 anonim válasza:
Akkor a cölöpben áram lesz, és az aksi lemerül.
2014. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Ne félj, én elolvastam a bajodat, és megpróbálom orvosolni.Jó hírként tudom felnyújtani azt, hogy nekünk is van vpásztorunk és úgy gondolom, hogy ha vastag műanyaggal körbeveszitek a drótot, és bedugjátok a beton cölöpökbe, akkor nem fog áthúzni az áram. A vastag műanyag lehet egy kibélelt áramkábel(pl.:egy hosszabító belülről kibélelve).Ne félj, én elolvastam a bajodat, és megpróbálom orvosolni.Jó hírként tudom felnyújtani azt, hogy nekünk is van vpásztorunk és úgy gondolom, hogy ha vastag műanyaggal körbeveszitek a drótot, és bedugjátok a beton cölöpökbe, akkor nem fog áthúzni az áram. A vastag műanyag lehet egy kibélelt áramkábel(pl.:egy hosszabító belülről kibélelve).

Megkérlek jelezz vissza amikor megcsináltátok a melót.

2014. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az áthúzás szempontjából biztonságos.
2014. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem azzal lesz a gond,hogy áthúz...hanem a horganyzott dróttal!

Nem véletlenül van a külöböző nagyságú területhez más~más ellenállású drót attól függően,hogy mekkora lesz az össz. hossz.

Egy 2mm-s "kerítésdrót" néhány~tíz méterre a tápegységtől már szinte semmilyen állattól nem fogja megvédeni a területet.

2014. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kösz a pozitív válaszokat! Kipróbálom és majd visszajelzek.


(Ha a horganyzott drót nem lenne alkalmas erre, akkor nem ajánlanák és árusítanák profi, kifejeztetten ezzel foglalkozó helyeken.)

2014. szept. 2. 22:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát...nem tudom.

A történet az,hogy én másodállásban egy drótfonóban dolgoztam,onnan fillérekért volt bármilyen drót.

A fél hektáros területet behúzva úgy mentek neki a tehenek,mint ha be sem lett volna kapcsolva.

A másik,hogy kb alig egy hét után a saját súlyától annyira megnyúlt,hogy nem győztük újra húzni.(Ez mondjuk nálad nem áll fent)

2014. szept. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szakboltban(Szegeden)vettünk gyárit,azóta mindkét gondunk megszünt. Csak már nem emlékszem,milyen hosszra hány ohm-os kell.
2014. szept. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Így már jobban értelek.

Itt (most még, első lépésként) csak kb 500 méterről van szó és később se megy 1,5 km fölé (de ez is 3 sorban lesz).

Jelenleg van ilyen drótom, úh ez adott, meg csöppet olcsóbb, mint a szalagok. Ezekre, hogy mennyire enged, nyúlik, stb., magam is kíváncsi vagyok, de ez hamarosan ki is derül. Ha nem válik be, lecserélem.

Most egyelőre ez a betonoszlop-lyuk megoldás foglalkoztat, mert ez sokat gyorsítana a telepítésen.

És gondolom olyan ez is, mint minden más, amit az ember először csinál: úgyse lesz elsőre tökéletes.

2014. szept. 3. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!