Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek jól tettem, vagy...

Szerintetek jól tettem, vagy máshogy kellett volna cselekednem?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben már írtam a csaló ingatlanosokról.

Tehát bementem panaszkönyvet kérni, amit jól látható helyen kell tartani, jegyző aláírásával.

Ennek ellenére nem akarták odaadni, azt találták ki, hogy az most nincs az épületben, mert festenek, menjek át az Oktogonnál lévő irodájukba. Mondtam, hogy ez nem szabályszerű, de ha megadják a címet, átmegyek. Erre elkezdtek mismásolni meg minden. Na akkor kicsit ideges lettem, és rögtön előkerült a "vásárlók könyve". Eleve kinyitva adták oda. Megnéztem az elejét, és lám! Egy 2000-től érvényes, jegyző kézjegye nélküli szakadt könyvet toltak a képembe. Úgy tettem, mintha nem vettem volna észre.

Ezután bejelentést tettem a NAV-ban.

Lehet, hogy nem a NAV-ba kellett volna mennem, hanem máshova?


2016. febr. 17. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokat segítene ha tudnánk milyen átverésről van szó vagy hogy egyáltalán mi történt...
2016. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xswerdy ***** válasza:

a vásárlók könyvének jól látható helyen kell kitéve lenni, tehát ha már kérni kell, az is szabálytalan. Ugyanakkor ingatlanirodának nem kell vásálók könyvével rendelkezni, az ugyanis csak "minden, a fogyasztókkal közvetlen kapcsolatban álló kereskedelmi, vendéglátó, fogyasztási cikkeket javító és kölcsönző tevékenységet végző helyen" kötelező.


Egyébként, ha vásárlók könyvének kezelésével kapcsolatban van panaszod, akkor a fogyasztóvédelmi hatósághoz fordulhatsz, a NAV-nak ehhez nincs köze.

2016. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem.

Itt van egy cikk, ami elindította az egészet: [link]


Több magánszeméllyel is beszéltem, és egyikük sem tudott arról, hogy a címükkel valaki pénzért visszael. Sok tulaj nem is tudta, mi az a hyperinfo, mert ők pl jófogáson hirdettek, de az érdeklődők már a hyperinfotól kapták a címet. A tulaj tudta nélkül.

2016. febr. 18. 09:57
 4/4 xswerdy ***** válasza:
Amit ez a cég csinál, az jó eséllyel kimeríti a csalás bűntettét, már többször volt róluk (vagy hasonlókról) szó a médiában is, de hogy bárki ülne közülük, arról még nem hallottam.
2016. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!