Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Cannabis Sativa kerti...

A Cannabis Sativa kerti növényként tartható vagy tiltott? Nagyon szeretem a növényeket, azokat is gyakorta, amelyeket mások talán gyomként kezelnek - vagy ez esetben: máshogy.

Figyelt kérdés

Ha valaki szerint ez a növény szép és ezért szeretné tartani, megteheti? Nem használatra, nem eladásra, hanem a szépségéért. Nekem például sokkal-sokkal jobban tetszik a Cannabis Sativa, mint nagyon sok kedvelt szobanövény.

Milyen szabályok vonatkoznak ennek a növénynek a szobanövényként vagy kerti növényként tartására? Szabad? Tilos?

Remélem, hogy valaki megérti a kérdésemet és bízom abban, hogy a növénykedvelők ráéreznek a növénnyel kapcsolatos elfogulatlanságomra. Mármint úgy értem, hogy én nem úgy tekintek rá, hogy egy része drog (is lehet), hanem úgy, hogy egy szép növény.

Megérti ezt valaki?

(Egyébként a parlagfűvel is így vannak sokan, szívesen termesztenék, de azt irtani kell a törvény szerint. Tudom, más szempont miatt tilos, mint a Cannabis Sativa.)



2013. aug. 19. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
A Sativa sima gyomnövény, erdő szélén ezrével nő, nem tiltott. Az Indica a kábszer, az dísznövényként is tilos.
2013. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
2013. aug. 19. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
2013. aug. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jártam pár éve egy tanfolyamra, a tanfolyamot vezető doktor professzor úr azt mondta, hogy az itthoni és az indiai között nincs különbség, illetve annyi, hogy a külföldit több napfény éri, mint az itthonit és amiatt van a külföldről érkezőnek erősebb hatóanyag tartalma.

(Ezzel nem azt akarom mondani, hogy neki igaza volt, hanem azt, hogy honnan származott az információm. Egyébként elég öreg volt már és valószínűleg voltak mentális problémái is. Sok hülyeséget mondott. Majd alaposabban utánaolvasok, hogy akkor mi hogy van.)

2013. aug. 19. 20:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó, hogy felhoztad a parlagfüvet. Valóban irtani kell, a törvény szerint. Méghozzá azért, mert van pár allergiás, aki tüsszög tőle. Az érdekes az, hogy ha nekem macskaallergiám van, akkor megbüntetnek, ha irtom a macskákat. Hülye egy világ ez, hülye törvényekkel...
2013. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

(OFF:

Egyetértek veled abban, hogy vannak törvények az országunkban, amelyek ésszerűtlenek.

A szénanátha az allergia egyik formája. Különböző emberek más és más anyagokra allergiásak, hiszen itt nem az allergén a ludas, hanem sokak legyengült immunrendszere.

Azzal, ha minden növényt kiirtanánk, amelyre valaki allergiás, nagy butaságot csinálnák. Ez amúgy sem a probléma kezelése, de csinálnánk új problémát.

Hova lennénk növények nélkül?

Az allergiásoknak arra lenne szükségük, hogy megerősítsék az immunrendszerüket, de ez sok esetben azzal járna, hogy túllépnék a saját komfortzónájukat; értem ezalatt azt, hogy értelmes étrendet lenne ajánlott folytatniuk, életmódot változtatni. Erre sokan nem hajlandók, azért, mert fontosabb számukra az egojuk kielégítése (junk fooddal), mint az, hogy felelősségteljesen gondolkozzanak a saját testükről és a környező világról, beleérte a növényeket is.

Olyan sok betegség már annyival kezelhető lenne, ha az ember egy ésszerű étrendet tartana, ehelyett sokan a "gyógyszerekhez" fordulnak, ami ugyan csak tüneti kezelés, majd jönnek a mellékhatások és az egyre több betegség, amelyre újabb "gyógyszereket" kapnak be.

Emellett pedig irtani a parlagfüvet, amely nem mellesleg gyógynövény, olyan félrekezelése a helyzetnek, hogy hihetetlen.

A levegő nem a pollenektől szennyezett, hanem a szmogtól.

Persze, egyszerűbbnek tűnik a környezetszennyezés megakadályozása helyett a parlagfüvet irtani.

Az allergia bármelyik formája biztosan nagyon nagy szenvedést okoz a beteg embernek, de egy túlérzékenységet nem lehet úgy kezelni, hogy kiirtunk mindent, amire valaki túlérzékeny.

A megoldás talán az lenne, ha ez egyes emberek, egyéni szinten nem rövidtávúan, hanem hosszútávon gondolkodnának, talán ez lehetne az első lépés.)

2013. aug. 20. 06:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is OFF: Egyetértek. Ilyen nézőpontból akkor ráadásul még hülyébbek a törvények: az "egos" nem étkezik rendesen, amitől legyengül az immunrendszere, így allergiás lesz. Ezért engem köteleznek arra, hogy irtsam a parlagfüvet a kertemben, és engem büntetnek meg ha nem teszem. Mindennek a tetejébe még az énáltalam fizetett TB-ből támogatják az allergiagyógyszerét is. Végül is tök logikus az egész...
2013. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
OFF: Tényleg, ez a TB téma eszembe sem jutott. Érdekesek az összefüggések.
2013. aug. 20. 09:06
 9/10 anonim válasza:

Az első válaszoló egy idióta. Nem tudom minek válaszol a kérdésre ,ha nem ért hozzá. Az indica-t beltéren termesztik. A Sativát pedig kültéren.Az indicának inkább fotelbe szorító hatása van. A Sativának pedig agyi, pörgős:) Az indicában több a thc mint a cbd a sativa esetében pedig fordítva. Ha az egyik jóakaró szomszédod rádhívja a rendőrséget.Akkor nem igazán fogod tudni kimagyarázni.Mert a törvénybe ütközik az ,ha valaki drogot előállít ,termeszt. Remélem segítettem a válaszommal. Ha valami még mindig nem tiszta privátban elérhető vagyok.


-Egy Szmóker

2014. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem tudom, hogy olvastad-e, de nem azzal kapcsolatban kérdeztem, amire te gondoltál. :-)

Például olvastam egy néprajzzal foglalkozó könyvben, hogy a 70-es években még használták a kendert, nagyon hasznos növény.

És úgy tudom, hogy egészséges is a kendermag. A magjából olajat is készítenek.

Itt keresd meg például: [link]

(Kendermag ét- és saláta olaj)

"Kesernyés ízű, semleges illatú olaj. Magas esszenciális zsírsavtartalma miatt a gyógyszeriparban és az egészséges táplálkozásban egyaránt fontos szerepe van. Az ipari kender levelében karotin, kalciummalát, magjában keserű és zsíros olaj, valamint lecitin, koleszterin és gyanta van. A kender olaj bőrbetegségek: foltok, kiütések, viszketegség kezelésére is jó hatással van. A kendermag jelentős mennyiségű niacint is tartalmaz, amely a B-vitamin komplex fontos tagja és igen aktív szerepet tölt be az idegrendszer működésében, az egészséges bőr-, nyelv- és emésztőtraktus szöveteinek fenntartásában, de a nemi hormonok szintéziséhez is elengedhetetlen. Mivel az esszenciális zsírsavaknak kiemelkedően fontos szerepük van a bőr és más szövetek fiatalon tartásában, megakadályozza a bőr kiszáradását és kicserepesedését, pikkelyezettségét, így szóba jöhet kozmetikai készítményekben is."

Tehát vannak, akik termeszthetnek kendert, csak biztosan kell ahhoz valamilyen engedély.

2014. dec. 19. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!