Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben lakók, hogy...

Albérletben lakók, hogy tudjáto k fizetni ezeket a csillagászati albérlet árakat?

Figyelt kérdés
Sajnos az előző albérletemet eladták a fejem fölül és csak sokkal drágábban tudok most bérelni, ráadásul nem is egyedül, hanem testvéremmel társulva. Elvileg nem is keresek rosszul, de emiatt most hónapról hónapra élek félretenni gyakorlatilag semmit se tudok. Már próbálkoztama tulajdonosnál, hogy nem-e engedne a lakbérből, de sajnos nem volt hajlandó.

#albérlet #csillagászati árak
2016. ápr. 23. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Tegnap mondták a hírekben, hogy elkezdtek csökkenni az árak.
2016. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Na, ez jó hír akkor szerintem elkezdek nézelődni, mert tényleg tarthatatlan hogy a teljes fizumat kiveszi a tulaj a zsebemből. Könyörgöm, nem ezért dolgozom.
2016. ápr. 23. 21:12
 3/15 anonim válasza:
40%
Nekem a keresetem kb 10%-át teszi ki, szóval nem okoz gondot.
2016. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor te nagyon jól keresel...
2016. ápr. 23. 21:24
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Nehogy elhidd :)
2016. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%

Kiadásszámítások szerint a lakhatása fizetés ~50%-át emészti fel.


Bp-n az átlagbér bruttó 300 ezer ft. Ennek 50%-a 97,5 ezer ft nettó. Ennél azért találni olcsóbbat is, tehát összességében nem az albik drágák, hanem te keresel szarul.

2016. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

hát annyit tudsz tenni, hogy megkeresed a környéken a legolcsóbb,akár legcsövesebb albérletet. hogy legalább tudj félretenni. és ha van már önerőd, akkor felvenni hitelt saját lakásra. nyilván ugyanúgy alig jönnél ki anyagilag, de legalább nem az ablakon dobnád ki a pénzt, hanem a sajátod lenne x éven belül.

lehet most ezzel nem leszek népszerű, mert ahogy olvasgattam itt, már nem menő a saját lakás gondolata.

de szerintem inkább annak fizesd a hitelét, mint hogy egy olyanért fizess ami sose lesz a tiéd..

amúgy a lakás tulajdonosokat is meg lehet érteni, hogyha ennyiért is ki tudja adni, akkor nem fogja kevesebbért kiadni, mert szegény albérlő.. mindenki a saját érdekét nézi.

2016. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak úgy, hogy a saját lakásunk ki van adva (külváros, 3 szobás panel), így egy kétszobásat tudunk belőle fizetni a belvárosban. Sajnos mi becsületes lúzerek vagyunk, így adózunk a kiadás után, ezért ráfizetünk kb. 10-20 ezret havonta, de megéri.:D


Ketten amúgy nézhettek akár ingatlanos hirdetéseket is, ott most egész reálisak az árak (a fb-os csoportos hirdetésekkel ellentétben).

2016. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
6-os: a pesti medián bér 220 000 bruttó, a 300-at még az átlag sem éri el (amit pedig felhúznak a politikusfizetések).
2016. ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ketten fizetjük a párommal. Kettőnk fizetésének kb 13%-a az albi dijunk,igy bírjuk.
2016. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!