Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A szuleim valnak, szerintetek?

A szuleim valnak, szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A szuleim elvalnak, es kertes hazbol panellakasba fogunk koltozni. Tudom hogy kismillio ilyen kerdes van, viszont nem annyira "mostaniak", ezert a kerdeseim a kovetkezok lennenek:


1) Aki panelban lakott\lakik, meselne arrol hogy milyen?

Tenyleg annyira borzaszto, amilyennek allitjak?

2) Tenyleg minden athallatszik? Tolunk is, es hozzank is?

3) Nyaron milyen? Es telen?

4) A "mi emeletunkon" be kell mutatkozni a szomszedoknak, illetve joneven veszik?

5) milyen elonyoket tudnatok felsorolni? ..es hatranyokat.

6) Mennyire lesz fura, szokatlan? Mennyi idobe telik hozzaszokni (atlagosan)? (Eddig csak kerteshazban eltunk)


Koszonomn szepen a valaszokat! Es megegyszer, tudom hogy sok ilyen kerdes van, de en a mostani helyzetekrol szeretnek informalodni. A bunko valaszokat kerem mellozzuk! Koszonom. 16\L



2016. máj. 1. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

"Tudom hogy kismillio ilyen kerdes van, viszont nem annyira "mostaniak""


Az elmult par evtized alatt nem lett semmivel sem jobb az elet panelben.

2016. máj. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom..
2016. máj. 1. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

1, borzalmas, semmi pénzért nem költöznék vissza panelba.


2, igen, minden áthallatszik oda-vissza.


3, nyáron baromi meleg, nem ritkán előfordult 40 fok is éjszaka, nyitott ablakoknál. Légkondi nem segít sokat.

Télen meg lehet dögleni a melegtől, mert központi fűtés van, és nyomják ezerrel, hogy aztán kaphasd a 40-50 ezres fűtésszámlát.


4, nem kell bemutatkozni, de ha találkoztok illik köszönni.


5, előny? Talán csak annyi, hogy ha nagy baj van, nem kell messzire menni segítségért, hisz ott lesz a szomszéd egy karnyújtásnyira!

Hátrány, amit eddig írtam. És még lehetne bőven sorolni.


6, egyénfüggő, 2 évig kellett panelben élnem, soha nem szoktam meg. Gyűlöltem ott lakni.

2016. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen..

Hat, nem nagyon van valasztasi lehetoseg, es most meg annyira se szeretnek menni mint eddig:( Remek .

Megegyszer koszonom..

2016. máj. 1. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

1) Aki panelban lakott\lakik, meselne arrol hogy milyen?

Tenyleg annyira borzaszto, amilyennek allitjak?


Mindig is szerettem a kis tereket, így nekem kényelmes. 4 főre majdnem 80m2-es panelban laktunk, kicsi volt de otthonos.


2) Tenyleg minden athallatszik? Tolunk is, es hozzank is?


A szomszédtól nem nagyon hallottunk semmit, kivéve ha fúrtak valahol. A lift hangja reggel, éjjel néha zavaró.

De olyanokat amiket szoktak írni - pl. mosógép, csobogó víz hangja, kiabálás - sosem hallottam, maximum nagyon távolról, tompán, és olyankor, amikor nálunk síri csend volt.


3) Nyaron milyen? Es telen?

Télen jó meleg, sosem fáztunk. Nyáron viszont nagyon meleg, a szüleim helyében építettem volna be klímát.


4) A "mi emeletunkon" be kell mutatkozni a szomszedoknak, illetve joneven veszik?

Nem árt. Szerintem illem kérdése. Ha házat vásárolsz, akkor is bemutatkozol a szomszédnak, nem?


5) milyen elonyoket tudnatok felsorolni? ..es hatranyokat.

+ központi

+ gazdaságos

+ összkomfortos

+ jól átalakítható (pl. falak kiütésével általában nincs gond)

+ a panelprogramos házak jól szigeteltek, nem áll fenn a vizesedés/penészedés veszélye

- nyáron nagyon meleg

- lift zaja

- sok embernek zavaróak a kicsi terek


6) Mennyire lesz fura, szokatlan? Mennyi idobe telik hozzaszokni (atlagosan)? (Eddig csak kerteshazban eltunk)

Ezt nem tudom, én így nőttem fel. Később családi házat építettünk, ahhoz is idő kellett, mire hozzászoktam. Nyilván ez is eltart majd egy ideig.

2016. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xswerdy ***** válasza:
66%

1. Szerintem meg semmi baj a panellal.

2. Szerintem nem hallatszik át minden jobban, mint tégla esetében. Persze a családi ház az más.

3. nyáron meleg van, engem nem zavar. A külső hőszigetelés azért eze is segít. Télen nagy kérdés, hogy milyen a fűtési rendszer. Egy felújított házben egyáltalán nem vészes a fűtési költség.

4. Ahol mondjuk 4 lakás van egy zárt folyosón, ott szerintem illik bemutatkozni a közvetlen szomszédoknak. Nem csöngetnék be emiatt, de ha találkozunk akkor igen.

2016. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Még a cigarettaszag is átjön nálunk.
2016. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 supra01 ***** válasza:
100%

Szia! Mint a válaszokból is kiderül, összetett a dolog! Kerülhettek nagyon jó helyre, de kevésbé szimpatikusra is!

Lehet a lakás északi fekvésű földszintes, és akkor nyáron sem lesz meleg, de lehet legfelső szint, déli fekvéssel, akkor izzadni fogtok. Lehetnek házsártos szomszédok, de kedvesek is.

A legfontosabb dolgok viszont nem ezek!

A legfontosabb, hogy te hogyan alakítod majd ki a magad kis világát! Ha mindennek a rossz oldalát nézed, akkor rosszul fogod magad érezni!

ha túl lépsz egy csomó apróságon, és mindig a jó oldalát látod majd a dolgoknak, akkor jól fogod érezni magad!!!

2016. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem sose volt bajom a panellal, mikor tégla társasházban laktam akkor is ugyanannyira hallatszottak a szomszédok. Nyáron jó meleg, télen is :-) légkondi nem árt. Nem kell bemutatkozni, majd spontén megismered, akikkel találkozol. Pár hónap alatt simán hozzászoksz.
2016. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!