Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlőm nem akarja visszaadni...

Főbérlőm nem akarja visszaadni a kauciót, pedig semmiféle rongálást nem történt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 havi kauciót fizettem beköltözéskor, azzal az indokkal, hogyha vmit rongálok vagy tönkreteszek, abból tudják fedezni. Semmi ilyesmi nem történt, mégsem akarja visszaadni, csak kb a felét. Állítása szerint vannak számlák, amik 2-3 havonta jönnek, és azt levonja belőle, hogy később abból fizeti ki. De hogy vonja le, ha azt se tudja mennyi lesz??

Amúgy ha 2-3 havonta jönnek a számlák, miért fizettem mégis minden egyes hónapban mindent (vizet gázt és villanyt is kifizettette minden hónapban)?

Már megvan az új lakás ahova költöznék, szükségem lenne a kaucióra, hogy oda be tudjam fizetni, szóval nem értem mit szórakozik, mikor beköltöztem erről szó nem volt, hogy ő a kauciómból fogja fizetni a számlákat még szeptemberig...

Mi a véleményetek, mit tegyek?


2016. jún. 4. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Mondtam neki, hogy feljelentem meg ügyvédet küldök rá.

Meggondolta magát és visszautalta.

2016. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Jobb helyeken öt perc alatt ki lehet számolni a fogyasztást óraállás alapján. Hívd fel erre a bérbeadód figyelmét!
2016. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
A számlákat utólag küldik, ebben igaza van. A te fogyasztásodat a következő bérlő nem fogja majd rendezni. Miért is tenné? Ebből a szempontból jogos a kaució. Kompromisszumos javaslat, hogy amit óra alapján ki tudtok számolni, azt rendezzétek le, a többit, amit nem lehet, arra egy kisebb összeget tartson meg, és később elszámoltok.
2016. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen ám, csakhogy én mikor beköltöztem, első hónapban egyből fizettem rezsit, tehát én fizettem ki amit az előző bérlő fogyasztott.

A másik meg, hogy ha 2-3 havonta jönnek a számlák, akkor miért fizettem minden hónapban minden után? (nem is keveset...)

Felajánlottam, hogy ha megjön a számla következő hónapban, és látom pontosan hogy mennyi, és tényleg arról az időszakról szól amikor én is fogyasztottam, akkor kifizetem. Erről papírt is hajlandó vagyok írni 2 tanúval. Ez már nem tetszett neki, biztos vagyok benne hogy többet akar lehúzni tőlem, mint amennyi valóban a számla lenne. (Egyéb esetben sem volt korrekt, ott húz be ahol tud)

2016. jún. 4. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem kapod vissza a tulajdonostól, ami jár neked, akkor fizetési meghagyásos eljárást indíthatsz ellene. Jó esetben elég ezt csak megemlítened, hogy jobb belátásra térítsd a téged megkárosító tulajdonost.
2016. jún. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

A számlák egy része előre jön (tévé, internet), más része utólagos elszámolású (fűtés, gáz, víz, villany).


Szerintem úgy fair, hogy az előző lakóét ne más fizesse ki, hiszen a következő lakónak semmi köze ahhoz, hogy az elődje mennyi vizet, villanyt használt, mennyit fűtött. Fura, hogy a főbérlőd veled fizettette ki az előző lakó rezsijét, de az nem annyira fura szerintem, hogy ha elkéri tőled azt a fogyasztást, amiről majd csak utólag jön számla. Azért óra alapján - ha van - ennek a zömét lehet tudni, hogy várhatóan mennyi lesz.

2016. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt ertem, hogy az utolso honapot ki kell fizetnem utolag. De allitasa szerint van pl szamla, ami 3 havonta jon, tehat pl szeptemberben jon majd junius-julius-augusztus idoszakrol. Na most ő ennek a felet akarja elkerni, kozbe csak juniusban vagyok mar ott! Mivel a 3bol 1 honapot lakok mar csak ott, a harmadanak a felet kerhetne el nem?
2016. jún. 5. 18:56
 8/10 A kérdező kommentje:
Uh ez kicsit bonyolult...de ha 3 hónapról jön a számla, és én csak egyet voltam ott, akkor a harmadáért kellene fizetnem. Pontosabban annak is a felét mert ketten vagyunk ugye.
2016. jún. 5. 18:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor beköltöztél, leolvastátok az óraállásokat? Most is le kell olvasni és kiszámolni. Ha nem, akkor sajnos marad a vitatkozás.
2016. jún. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz jogi hercehurcát: fogd ami mozdítható és vigyed a kauciód értékében. Aztán lehet egyezkedni, ha már mindkettőtöknek vannak túszai. Annyira nevetséges ez az egész.
2016. júl. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!