Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakótársam kölcsönkért...

A lakótársam kölcsönkért tőlem pénzt az albira, mert nem volt pénze, és most meg nem akarja visszaadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. márc. 7. 12:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
verd meg
2014. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
az elég nehéz lenne. tekintve, hogy én lány vagyok, ő pedig fiú. :D
2014. márc. 7. 12:41
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Eső után köpönyeg: Pénzt sosem kölcsönözünk.

Ha nem kölcsönzöl pénzt, elveszted a barátod.

Ha kölcsönzöl, elvested a pénzt is és a barátot is.

2014. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%

akkor rúgd tökön :)


na jó, fogalmam sincs, ahhoz ismerné kéne téged, őt, a körülményeket, stb ... nincs egy keményebb haverod, akit odaküldhetnél hozzá és azt mondaná neki: "Figyelj haver! Ez a baba itt kölcsön adott nekeM x forintot, de azt mondta nálad van még, tőled kell elkérnem. Na most adhatod, mert nem érek rá várni." :)

2014. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
muszáj volt adnom neki, különben szerződést szegünk, és úszik a kaució, és nem gondoltam, hogy nem adja vissza, főleg úgy, hogy egy fedél alatt élünk. én eléggé határozott jellem vagyok, de sajnos ő még nálam is határozottabb.
2014. márc. 7. 12:50
 6/24 A kérdező kommentje:
sajnos nem ismerek olyat, aki szembeszállna vele. az a baj, hogy majdnem az egész fizetésem ráment az albira, és most nekem meg nincs pénzem kajára.
2014. márc. 7. 12:52
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos ezt nálunk tanulópénznek hívják.

Elméletileg hónap elején ( fizetéskor ) kérik el a bérleti díjat ( legalábbis amikor én voltam albérletben, akkor még így volt ), szóval nem tudom, hogy lehetett, hogy neki nincs pénze. Ha tényleg nem adja vissza, akkor küldd el vagy menj el te. Hidd el, az ilyenek tönkretesznek téged. Ne a te pénzed bánja már!

( Minden amit írtam, habár nem sok, de igaz és tapasztalatból mondtam. )

2014. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
azért nem volt pénze, mert hetente kapja a fizuját, de mivel szombaton gondolt egyet, és nem ment be dolgozni, ezért a következő héten már nem is hívták egyáltalán, majd közölték vele, hogy nem akarják tovább alkalmazni. így ebben a hónapban még valamennyit fog keresni, de a következő hónapban már egyáltalán nem lesz pénze. elköltözni meg csak 2 hónap múlva tudok, a szerződésem szerint, különben elég sok pénzt bukok rajta.
2014. márc. 7. 13:01
 9/24 A kérdező kommentje:
kirakni meg ugyebár nem tudom, mert papírforma szerint ő is időben fizetett. mindenesetre azt hiszem, így is úgyis bukom a pénzt, és ahogy látom, a kauciót is el fogom. mindezt úgy csinálja meg velem, hogy már több, mint 10 éve ismerem, és eddig a jelét sem láttam annak, hogy ilyet megcsinálna velem.
2014. márc. 7. 13:04
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
B..szik...te vagy a lány, aki naponta 3x felteszi ezt a kérdést mindig más formában?
2014. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!