Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki tudom e fizetettni? Részlet...

Ki tudom e fizetettni? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
A kérdésem az volna, hogy: kiköltöztek a bérlők, de a közüzemi számlák hátraléka akkor még nem jött meg. Nem rég megjöttek, én kifizettem helyettük, irattam velük egy papírt, hogy hó végéig kifizetik, ha nem fizetik ki be tudom rajtuk valahogy hajtani?

2016. jún. 9. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk a kauciót addig nem kell visszaadni.
2016. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre való a kaució... De ha papir van róla, akkor elvileg perelhető. De bizzunk benne, hogy rendes bérlők és kifizetik.
2016. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én már kifizettem, ezek után ők ha azt mondják, hogy ők ideadták akkor sajnos semmi bizonyíték rá, hogy mégse.
2016. jún. 9. 21:01
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha a lakást rendben hagyták, te meg nem adtad még oda a kauciójukat, akkor abból kell levonni.
2016. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked kell bizonyítanod, hogy nem adták oda, hanem nekik, hogy odaadták.


Van bizonylatuk róla, hogy átadták a pénzt? (Átvételi elismervény, bankszámlakivonat.) Ha nincs, akkor nem adták át.

2016. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha több a tartozás mint a kaució akkor nem tudom már behajtani ugye? Hiába írtunk egy papírt, hogy rendezik. Akkor se tudok mit csinálni ha az adott időszakra volt bérleti szerződés? Ha azt mondják, hogy ők oda adták és én abból fizettem be, hogy tudom bizonyítani az igazam? Remélem kifizetik.
2016. jún. 10. 17:23
 7/15 anonim ***** válasza:
Be lehet hajtani! Fizetési meghagyást kell indítani. A négyes kommentelő leírta a többit!
2016. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocs, az ötös kommentelő! A lényeg, nekik kell bizonyítani, hogy rendezték feléd a tartozást.
2016. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ha azt mondják, hogy ők oda adták és én abból fizettem be, hogy tudom bizonyítani az igazam?"


Nem azt írtad van aláírt papírod a tartozásukról???

2016. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De igen, hogy rendezik a közüzemű számlákat. De nem tudom hogy kifogják e. Akkor ha nem van esélyem kifizetettni jogi uton valük?
2016. jún. 10. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!